Skocz do zawartości
wasik85

Mandaryn wspaniały - karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o zakupie mandaryna wspaniałego wiem ze mam mało skały bo ok 6-7 kg i ze jest ciezki w karmieniu ale znalazłem na internecie możliwość zakupienia pożywienia kiełże ok 200 robaczkow w jednej paczce .

Moje pytanie brzmi co jaki czas musiałbym dokarmiac mandaryna i co wy o tym myślicie ?

EDIT:

mala korekta tytulu

Pozdro Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełże znalazłeś słodkowodne czy morskie? Te słodkowodne nie pożyją długo w solance, a mandaryn jest rybą delikatną. Robaki z 7 kilo skały opędzluje w trymiga i będzie głodny ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 blazenki jedna krewetka jedna babka jeden pterapogon

Kilka korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale chodzi mi rownież na jaki czas starczy mu ok 200 robaczkow co ile go dokarmiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że będzie jadł kiełże ?może lepiej żywą artemie?

Najlepiej jak w sklepie sprzedawca poda mrożoną artemie i ją wciągnie swoim pyszczkiem,wtedy masz pewniaka.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 błazenki, jedna babka, jeden pterapogon...58 litrów...i jeszcze spledidus?

Bałbym się wpuścić pictoratusa do takiej klitki a co dopiero wspaniałego.

Poza gęstą obsadą będziesz miał jeszcze jeden problem - synchiropusy nie żerują agresywnie i błazny, apogony czy nawet babka mogą go wyprzedzić w dopchaniu się do żarełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś dokarmia wspaniałego żywym pokarmem jak tak to co ile czy starczy jak bym wpuścił ok 200 robaczkow raz na 2-3 tygodnie ? Czy niestety będzie glodowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wasik85 jak możesz to podaj proszę linka do sklepu z tymi kiełżami bo z chęcią bym pomyślał o takim urozmaiceniu pokarmu o coś żywego, może nawet hodowlę bym sobie oddzielną założył :smiling:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę o namiar na sklep z kiełżami.

Ja dokarmiam mandaryna, żywą ochotką i artemią, mam go w 60l i jest gruby, mrożonek raczej nie je, chyba, że udaje, a jak nie patrzę to wcina:) u mnie ok 8 miesięcy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w uk i można zakupić na ebayu 250ml to ok 200 żywego jedzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w uk i można zakupić na ebayu 250ml to ok 200 żywego jedzonka

Daj linka do aukcji.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dokarmiacie ta artemią znalazłem tez żywa artemię 500 ml nie wiem ile jest tam na sztuki czy wszystko wlewacie naraz do baniaka i macie spokój na kilka tygodni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 błazenki, jedna babka, jeden pterapogon...58 litrów...i jeszcze spledidus?

Bałbym się wpuścić pictoratusa do takiej klitki a co dopiero wspaniałego.

Poza gęstą obsadą będziesz miał jeszcze jeden problem - synchiropusy nie żerują agresywnie i błazny, apogony czy nawet babka mogą go wyprzedzić w dopchaniu się do żarełka.

Żadna różnica czy zielony czy wspaniały, mam u siebie z błaznami i innymi szybszymi rybami, daje sobie świetnie radę pod warunkiem, że żarcia ma dużo, a z moich obserwacji wynika, że podstawą jego diety jak nie mamy żywego papu jest wszelkiego rodzaju ikra, jaja coś drobnego, co osadzi się na skałach, piachu gdzie będzie mógł spokojnie zjeść...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Moja parka mandarynów oprócz drobnych żyjątek uwielbia ikrę homara, tylko czekają aż opadnie na skały i piasek i zaczynają ucztę.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna różnica czy zielony czy wspaniały, mam u siebie z błaznami i innymi szybszymi rybami, daje sobie świetnie radę pod warunkiem, że żarcia ma dużo, a z moich obserwacji wynika, że podstawą jego diety jak nie mamy żywego papu jest wszelkiego rodzaju ikra, jaja coś drobnego, co osadzi się na skałach, piachu gdzie będzie mógł spokojnie zjeść...

Tylko ile przy 50 litrach możesz wrzucić mrożonek aby przy pięciu rybach i tak małej przestrzeni mandaryn się najadł i nie załamać systemu?

Wszystkie Wasze rady i spostrzeżenia fajne i cenne ale jak dla mnie to nadal za mały zbiornik dla tej ryby.

Tak z ciekawości na czym się tam opiera filtracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy ogólnie o karmieniu nie mówiąc o litrażu. Zgadzam się z kolegą,że zbiornik jest zbyt mały dla takiej obsady.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne mrozonki co by sie do dziubka zmiescily.

Jak dla mnie podstawa jest duza ilosc skaly I minimum 200l na sztuke. Wtedy sam sobie poradzi...

Robert- a morskie w UK nie sprzedaja?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z pokarmem w uk sobie radzę: reefphyto.co.uk

Chciałem linka z ciekawości bo nie widziałem nigdy kielzy na sprzedaż.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy na początek... ale nie sądzę że będzie się w stanie odrodzić wystarczająca ilość pokarmu w Twoim baniaku ...będziesz patrzył jak chudnie i chudnie...Sprawdź w sklepie czy je mrożonki ...jak nie to pomyśl czy chcesz się "bawić" w dostawy-produkcje żywego pokarmu ....no chyba ze lubisz zdjęcia jak z obozu ...


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do karmienia i obsady mam inne zdanie, ale nie o tym temat. Istotny jest wg mnie staż zbiornika, ilość naturalnego pokarmu, albo 100% pewność, że ryba wciąga pokarm zastępczy...jeśli nie trzeba karmić dużo, tak aby miała jak się najeść i nie ma, że boli, bo albo się wie co się kupuje, albo trzeba odpuścić :)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mandaryn zainteresuje się żywa artemią czy zdarzy wciągnąć ja zanim zrobią to inne domowniki akwarium

Ponoć łatwo jest chodowac artemię w warunkach domowych czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.