Skocz do zawartości
msciszarek

Jak się tego czegoś pozbyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, od 2 miesięcy mam taki porost na skałach, nie wiem jak się to nazywa ale jest denerwujące, co 2,3 dni czyszcze skałe szczoteczką, aż wkońcu postanowiłem się poradzić bardziej kumających.Jak się tego pozbyć? Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi.

post-13102-0-38514800-1372802873_thumb.jpg

post-13102-0-96767700-1372802882_thumb.jpg

post-13102-0-90461600-1372802888_thumb.jpg

post-13102-0-77949900-1372802893_thumb.jpg


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na bryopsis


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam

Mi to wygląda na zwykłe glony nitkowate- element dojrzewania akwarium im więcej czyścisz i wkładasz ręce do akwarium tym dłużej będziesz się z tym męczył.

Sprawdź wodę- zrób testy jak są ok wkładaj ekipę czyszczącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po cichu też tak sądzę,ale wolę się zapytać.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bryopsis, glony typowe przy dojrzewaniu, widac ze sa juz w kiepskiej kondycji, kolor intensywnie szary, zycia nie masz na razie jak wnioskuje, przynajmniej ze zdjec, podnies kH to dobije glony, ekipa czyszczaca dokonczy sprawe


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi to wygląda na zwykłe glony nitkowate- element dojrzewania akwarium im więcej czyścisz i wkładasz ręce do akwarium tym dłużej będziesz się z tym męczył.

Sprawdź wodę- zrób testy jak są ok wkładaj ekipę czyszczącą.

Ekipa mała, ale już jest w postaci 3 ślimaków i dwóch krawetek czyszczących, Co do testów to przyznam się bez bicia, już dawno nie robiłem, ale ostatni raz chyba z 3 tygodnie temu,i wszystko było w normie,ale zaznacze te paskudstwo już było. Co do wody to ma już z pół roku.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie białawe jakby się już rozpuszczały, i niebawem miały same zniknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij kH do 12, tylko powoli


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bryopsis, glony typowe przy dojrzewaniu, widac ze sa juz w kiepskiej kondycji, kolor intensywnie szary, zycia nie masz na razie jak wnioskuje, przynajmniej ze zdjec, podnies kH to dobije glony, ekipa czyszczaca dokonczy sprawe

Z życia tylko 3 ślimaki, 2 krawetki 1 brzydal i to by było na tyle, pomijając wieloszczety i.t.p.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij kH do 12, tylko powoli

Z wypowiedzi wnioskuje że , po podbiciu KH do 12, po zniknięciu tych glonów, powrócić do 8,9 ?


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wnioskuje że , po podbiciu KH do 12, po zniknięciu tych glonów, powrócić do 8,9 ?

tak a lepiej jeszcze troszke nizej. Najlepsze rezultaty sa na kH w okolicach 7, oczywiscie przy malo wymagajacych koralach mozesz pozostac przy wartosciach jakie masz teraz. Wazne aby ten parametr byl staly.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

podbij kH do 12, tylko powoli

Sory darecky3 ale wydaje mi się podbijanie kh bez sensu, powinien dokupić ślimaki, kraby, albo jeżowca. Jak kolega będzie miał cyjano to od razu każesz kupić mu chemiclean?

Widać, że te glony ledwo dyszą, cierpliwości!

Napisz coś o tym akwarium, jaki litraż, ile świecisz, odpieniacz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory darecky3 ale wydaje mi się podbijanie kh bez sensu, powinien dokupić ślimaki, kraby, albo jeżowca. Jak kolega będzie miał cyjano to od razu każesz kupić mu chemiclean?

Widać, że te glony ledwo dyszą, cierpliwości!

Napisz coś o tym akwarium, jaki litraż, ile świecisz, odpieniacz masz?

I tu cie Doroto zaskocze, jak tylko sie zaczna rozpuszczac to czesto wlasnie bryopsis dostaje mega papu i zaczyna najczesciej wylazic w tej fazie wlasnie. Ekipa czyszczaca nie sprzatnie tego w dzien lub dwa tylko w pare dni jak nie tygodni a bryopsis rosnie niestety szybciej. Podbicie kH jest w tym przypadku zamierzona prewencja i napewno nie zaszkodzi. W tym czasie ekipa czyszczaca niech sobie dziala.

Z chemicleanem nie wiem co mialas na mysli ale mozesz mi wierzyc ze w wiekszosci przypadkow to jedyny sposob na cyjano. Odsysanie, zaciemnianie, czysta woda, parametry super, ograniczenie karmienia, idealna proporcja nutrientow a dziadostwo wraca jak bumerang. Ale to odzielny temat i nie wiem naprawde czemu ma sluzyc to porownanie.

PS. W tym przypadku czyli dojrzewaniu cyjano nalezy odsysac jesli sie pokaze, a pokaze napewno.

Pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory darecky3 ale wydaje mi się podbijanie kh bez sensu, powinien dokupić ślimaki, kraby, albo jeżowca. Jak kolega będzie miał cyjano to od razu każesz kupić mu chemiclean?

Widać, że te glony ledwo dyszą, cierpliwości!

Napisz coś o tym akwarium, jaki litraż, ile świecisz, odpieniacz masz?

250 litrów + sump 150 litrów, oświetlenie DIY 6x 24W( 4 białe+ 2 niebieskie) + nocne diody LED (docelowo ma być 8x24W), odpieniacz to SCHURAN 150.Światło świeci 10 godzin dziennie w tym 8 godzin na jasno i reszta te 2 godziny trochę ciemniej.Taki mały wszchód zachód.

darecky3, już niestety walczyłem z cyjano, jak na razie nie widzę powrotu.

To nawet nie jest podobne do byropsis.. Daj baniakowi spokojnie dojrzewac i nie mieszaj w nim niepotrzebnie..

Rąk nie wsadzam do akwarium wogóle,mam szczoteczkę taką długą i nią czyszcze skały.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Siemanko

@darecky3 wogóle nie rozumiem co Ty napisałeś - przecież ten glon to nie bryopsis ( sama mam go u siebie w akwa więc wiem jak wygląda i jak szybko rośnie)

@msciszarek

Ja miałam glony nitkowate bardzo długie, tylko na jednej skale przez ok.3 miesiące zaczynały mnie denerwować poprosiłam męża żeby wyjął mi tą skałę z akwarium i pensetą usunęłam co było możliwe resztę roboty zrobiły ślimaki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

@darecky3 wogóle nie rozumiem co Ty napisałeś - przecież ten glon to nie bryopsis ( sama mam go u siebie w akwa więc wiem jak wygląda i jak szybko rośnie)

a post #5 zrozumialas pewnie,

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak faktycznie, sory za wprowadzenie w błąd na tel źle widać małe zdjęcia :(


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpuścił pustelnika czerwonego (red legged hermit crab?) na takie glony. Ślimaki ich nie jedzą. Czerwona odmiana pustenika jest bezpieczna i wyjada glony nitkowate do gołej skały, szkła, itp. Trzeba tylko zadbać o muszle na zamianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.