Skocz do zawartości
kim84

czego mi brak???

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio stwierdziłem, że zieloność moich korali nie jest tak zielona jak jeszcze 2 miesiące temu. np. monti talerzowa zielona polipy ma dalej ślicznie zielone ale tkanka jako taka zielona nie jest tak jak być powinna.to samo dzieje się z acrą zieloną (dokładnej nazwy nie pamiętam) ale polipy "pędzelki" ma zielone jak być powinny natomiast całą reszta wydaje się jak by różowa/ czerwona. zakładam, że czegoś w wodzie mam za mało albo czegoś za dużo. pozdro. Kim


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABCm grotech leję co tydzień wg. zaleceń.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływówka jest od początku i rowa wymieniana co 2 miesiące


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego typu preparatów nie leje się wedle zaleceń, tylko wedle potrzeby, miej na uwadze że producent chce abyś lał tego ile się da abyś szybko kupił koleją partię... musisz dobrać ilości doświadczalnie, według własnych potrzeb - zacznij od wyjałowienia wody ( nic nie lej) potem dodawaj 1/5 tego co producent zaleca (ale nie tygodniowo a z pompki codziennie) potem zwiększaj aż zobaczysz efekty. Kroki zmian nie rób większe niż co 3 tygodnie. Nie zapominaj o podmiankach regularnych. Jeśli nie masz doświadczenia z kolorami zacznij od jednego preparatu (tak wtedy dobór ilości 3 preparatów może trwać i rok)

Jeszcze nasuwa mi się pytanie, czym świecisz? mam nadzije że nie ledy?

PS Parametry masz ładne (łącznie z PO4 o ile jest stałe to nie jest jego wina)

PS2 co tak małe Mg????? dociągnij do 1400

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.