Skocz do zawartości
rs

Góry

Rekomendowane odpowiedzi

Zginął kolejny, czołowy wspinacz - Artur Hajzer. Gaszerbrum okazał się dla niego mało przyjazny.

Były czasy gdy moje życie było podporządkowane górom - przez ponad 10 lat priorytetem było taternictwo (alpinizm) jaskiniowe. Teraz, gdy już jestem niedołężnym dziadkiem, nadal staram się śledzić górskie wydarzenia na powierzchni i pod nią, chociaż szpej wisi na kołku.

Ciekawy jestem czy jest tu ktoś z podobnym zwichrowaniem psychicznym.

ed. przepraszam za ew. literówki - klawiatura odmówiła wspólpracy.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(*)

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zginął kolejny, czołowy wspinacz - Artur Hajzer. Gaszerbrum okazał się dla niego mało przyjazny.

Były czasy gdy moje życie było podporządkowane górom - przez ponad 10 lat priorytetem było taternictwo (alpinizm) jaskiniowe. Teraz, gdy już jestem niedołężnym dziadkiem, nadal staram się śledzić górskie wydarzenia na powierzchni i pod nią, chociaż szpej wisi na kołku.

Ciekawy jestem czy jest tu ktoś z podobnym zwichrowaniem psychicznym.

ed. przepraszam za ew. literówki - klawiatura odmówiła wspólpracy.

rs jakbym cie nie znał to nigdy bym nie pomyślał że jesteś niedołężnym dziadkiem :)

ale jak to mówią alpiniści"chcą być bliżej Boga" no i tak pozostał [*]


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w góry to mnie zbytnio nie ciągnie, ale wspinaczka typowo skałkowa lub na panelu to i owszem :) po jaskiniach też się trochę pochodziło... i tak od około 20 lat. Z mniejszymi czy większymi przerwami, ale zawsze wracam do wspinaczki. Polecam każdem, super sprawa na spędzanie wolnego czasu. Coś dla ciała i ducha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś skałki, do dzisiaj lubię sobie rekreacyjnie pochodzić po górach, na więcej brak kondycji i czasu...

Faktycznie w tym roku jakaś czarna seria, niestety góry zimą są zdradliwe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu jezdzilem na specjalne duze obiekty boulderingowe, pozniej co drugi weekend przez ponad rok na wszystkie szczyty w UK kolejno. Wstyd sie przyznac ale w polskich gorach nigdy nie bylem. Marzeniem jest wejsc do jakiejs ciekawej jaskini tylko ekipy brak.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Marzeniem jest wejsc do jakiejs ciekawej jaskini tylko ekipy brak.

Moja wiedza o brytyjskich jaskiniach jest więcej niż mizerna więc nie pomogę. Chyba nie zrobisz spektakularnego wyniku głębokości (najgłębsza dziura chyba coś koło 300m) ale coś mi świta, że niektóre są dość ciekawe - np. z ładnymi ciekami wodnymi.

Wydaje mi się, że kiedyś trafiłem na jakieś forum Polaków na Wyspach i był temat jaskiniowy. Właśnie tam ludzie się umawiali na łikendowe wyjazdy pod ziemię. Może w Guglu coś znajdziesz. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza o brytyjskich jaskiniach jest więcej niż mizerna więc nie pomogę. Chyba nie zrobisz spektakularnego wyniku głębokości (najgłębsza dziura chyba coś koło 300m) ale coś mi świta, że niektóre są dość ciekawe - np. z ładnymi ciekami wodnymi.

Wydaje mi się, że kiedyś trafiłem na jakieś forum Polaków na Wyspach i był temat jaskiniowy. Właśnie tam ludzie się umawiali na łikendowe wyjazdy pod ziemię. Może w Guglu coś znajdziesz. Warto spróbować.

Prawdopodobnie trafiłes na tym forum na mnie :) bo ja organizowaniem te wyjazdy weekendowe i pisałem o wyprawie do jaskin, ale jak w góry ekipa sie znalazła tak do jaskini niestety nie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.