Skocz do zawartości
hepatus

metoda naturalna co wy na to??

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie w ten sposob prowadzilem 25L przez rok, wszystko bylo w najwiekszym porzadku, zdjecia w galerii.

Od 2 miesiecy prowadze ta metoda 2x wiekszy zbiornik, zdjecia wkrotce.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem podobnie...jednak bez zwirzątek kopiących.

Dlatego mam jedno pytanie: Czy ryjące w dnie zwierzaki np. kraby, ktewetki, rozgwiazda piaskowa nie uwolnią zczasem małegoogniska siarkowodoru itp?

Bardzo mi się ta metoda podobała bo koralowce rosły jak na drożdżach, miały masę planktonu poza dobrym światłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nocniki to oki jak wiecej niz 100 l to nie polecam:szok zasrac sie można z podmianami wody!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, jest to metoda dobra przy malych zbiornikach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jeśli do takiego akwa ok.70L. Włożymy ze 2-3 rybki nie złamie to zbiornika? I co z trzymaniem twardych w takim akwa jest to wogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy : nie załamie. Ale trzeba pamiętać że trzeba podmieniać 5% wody na tydzień

Wbrew pozorom nie jest to dużo a Ci którzy mają odpieniacze TEŻ POWINNI podmieniać 5% wody raz na tydzień nawet w dużych zbiornikach.

Większość morszczaków "MYŚLI" że jak doleja odparowaną wode to wystarczy

NO I POPEŁNIAJĄ WIELKI BŁĄD! Bo odparowuje tylko H2O. A reszta szkodliwych substancji, pozostaje dalej są w zbiorniku gdyż one NIE ODPAROWUJĄ.

Potem się dziwią dlaczego w akwa nagle załamuje się biotop. TAK CZY TAK NIC NIE ZASTAPI PODMIAN WODY

Sam buduje 100l zbiornik na tej właśnie metodzie. Pamiętać trzeba że od jednego boku dać z 2 cm piachu a z drugiej strony powino go być z 8cm

A 5 litrów na tydzień to m.w 5x36gram soli czyli 180gram (mniej więcej) Czyli 4kg soli starczy na 22 tygodni podmian.

A z tego co pamiętam to był tu taki użytkownik który miał naet 300l akwa bez odpieniacza ale nie pamiętam kto

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede mial 400l z malym odpieniaczem, po to aby wspomagal proces dojzewania, a potem wspomagal zywa skale w filtracji, za to nie bedzie zbieral za szybko skladnikow pokarmowych.

Oczwyscie planuje podmiane co tydzien 5%-10% wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywą skałę w filtracji wspomaga cyrkulacja :wink


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeciez oczywsite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne artykuly z nano-reef.com polecalem kilka razy, coz tlumaczenie jest.. o kant tylka rozbic. "Lozko piaskowe"- ale sie usmialem:D

Moja rafka 30l prowadzona ta metoda hula swietnie juz 10 miesiecy, koralowce rosna pieknie, jedynie Nemateleotris decora przeniosla sie w zaswiaty.. Nawet goniopora, o ktorej niektorzy twierdza, ze jest niemozliwa do utrzymania pieknie rosnie. Aktualnie zalalem 60x35x40 z DSB (okolo 8-10cm), malym sumpem z refugium glonowym, swiatlem 4x18W- oczywiscie bez odpieniacza, wiec szykuja sie zmiany- w malenstwie zamiarowuje zrobic "zoanthid garden".


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie,mozna przy tej metodzie twardziele trzymac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iwona123: zauwaz, ze Trachyphilla i Goniopora to sa twarde korale (LPS)!

@nowy_zarazony: Bling? A po co sobie zycie komplikowac- ja NIC nie dodaje oprocz czystego H2O i cotygodniowych podmian ok 10% wody. Oczywiscie w wiekszym zbiorniku z bardziej roznorodnymi zwierzakami moze sie okazac stosowne dodanie tego lub owego. Vide np taki tank

http://reefkeeping.com/issues/2002-07/totm/index.php


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.