Skocz do zawartości
baz

Żwir koralowy czy trzeba jakoś go przygotować ?

Rekomendowane odpowiedzi

żwir koralowy jest zapakowany wydaje się czysty ale czy trzeba go jakoś wcześniej przygotowywać (potraktować go wrzątkiem czy tylko przemyć wodą z RO), czy można go bezpośrednio ułożyć w akwarium?

Baz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat 2 tygodnie temu. Oryginalnie zapakowany żwirek koralowy dobrze jest przepłukać w czystej osmozie (wrzątek raczej nic nie da) są to w końcu przemielone martwe korale.

P.S. Jakiś czas temu kupiłem sobie (i jeszcze nie rozpakowałem), żywy piasek, ciekawostka znajduje się on w dosyć grubej folii razem z wodą (czyżby żywą??).

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zapakowany hermetycznie, to zywe tam sa tylko bakterie, wec nazwa "zywy piasek" jest nieadekwatna do zawartosci.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aporpo, a ktos moze namiary na tani piasek koralowy? ale nie zwirek 2mm, ale prawdziwy drobniutki piasek (granulacji jak na plazy w baltyku)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atoll zoo w Warszawie (na Bałtyckich plażach nie ma piasku koralowego tylko IMHO kwarcowy) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep, mam ten piasek u siebie w akwa. Działa jako "plenum" na kratce od podżwirówki. Bardzo dobry denitryfikator, ale ciągle rozną na nim brzydkie glony i trzeba się namęczyć żeby sprzątnąć. Myślę że lepiej zastosować zwykły żwirek koralowy, wymoczony przez dwa dni w wodzie utlenionej (Paweł Szewczak w jednym z artukułów stwierdził że to przeciwdziała glonom na podłożu później w akwa).


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem tylko tak mi się z rana na żarty zebrało :Satisfied

Ale sam przyznasz że twój post przed edycją można było zrozumieć dwojako ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tomasza Młota-dobry rozwiązaniem na to żeby piasek (żywy) był pozbawiony glonów i innych porostów jest wynajęcie lub kupno babki (oczywiście ryby:-)))

Czekam na dostawę tego stworzonka dla mojego baniaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to dobry pomysł ale nie przy metodzie "plenum". Ja myślę o jakiś krabach pustelnikach. A propo, może ktoś chce odsprzedać?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszym rozwiązaniem jest wrzucenie żwirku na początku (przed skałą), nie będzie miał białego osadu na skałach.

Natomiast ja musiałem wrzucić żwirek po skale, wymagała tego konstrukcja mego akwarium, ponieważ mam filtr denny a nad nim kratkę więc, i tak żwirek trzeba wsypać na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.