Skocz do zawartości
kaczka171

quadricolor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z quadricolor i chyba wydaje mi się że to już jej koniec. Od dwóch tygodni się nie pompuje w sumie przez pierwszy tydzień słabo się pompowała ale teraz to już flak.

Co coś jeszcze z niego będzie czy to już jej koniec

Trochę o akwarium:

200L obsada :

- Zebrasoma flavescens

- 2 błazny

- 3 Chrysiptera parasema

- brzydal

- Pseudocheilinus hexataenia

- Diadema setosum

- krewetka boksująca

- LPS

- SPS

jadę na soli OI i tylko na podmiankach od tygodnia dodaje Prodibio - BioTrace i lodide KENTA

parametry :

pH - 8

kH - 8

NO3 - 5/10

NO2 - 0

PO4 - 0,1 już zbijam

Mg - 1400

Ca - 430

Chciałem dodać że źle już wyglądał przed dodaniem co kol wiek i ukwiał jest u mnie już od kwietnia i zawsze ładnie się pompował. A chciałbym tez dodać że błazny to go nie odstępują na krok cały czas go tam męczą

26e7.jpg1h77.jpgujw4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na te fosforany. Ja ruszyłem trochę systemem i fosforany skoczyły do góry, to mój heteractis też tak sflaczał. Myślałem że to tylko chwilowy foch. Ale wlazł w skały i tam dokonał żywota. Efekt widać w stopce. Jak padł, to w dwie godziny załatwił całą obsadę.

Wywal póki czas.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj dac mu jakies papu. Nie zaszkodzi, a zobaczysz czy jakas reakcja ( checi) bedzie mial.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironista a jak go od skały oderwać bo cały czas przytwierdzony, przyklejony

błazny to nawet siedzą w nim jak flak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej delikatnie paznokciem (tutaj to kobieta by się przydała), jak da radę palcem podwadzić to już dalej pójdzie z górki. Można patyczkiem od lodów, pałeczką od chińskiego żarcia. Generalnie czymś nie ostrym, żeby go nie ciachąć tylko podwadzić brzeg, tak żeby kawałek palca pod niego wsadzić.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyma sie skały to dobrze. Jak bedzie konał to sam się puści. Moim zdaniem przesadziłeś z czymś. Ukwiał jest dobrym wskaźnikiem parametrów wody. Jak woda jest dobra to sie pieknie pompuje i ma kulki na fredzlach. A jak woda kiepska to najpierw traci kulki zostają same frędzle a potem flaczeje.

Czy ostatnio wprowadziłeś coś nowego do systemu?

Moim zdaniem też No3 za wysokie blbo duże jego skoki 5/10

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze że on jest schowany i z dojściem będzie ciężko ale z próbuje się tam jakoś dostać

kaktus - dołyżłem korale bo tak zawsze miałem NO3 i PO4 nie wykrywalne

Edytowane przez kaczka171 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś No3 - 5/10

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak teraz mierzyłem to tak 5/10

a zerowy miałem jak wpuszczałem ukwiał

teraz własnie ostatnio mi podskoczyło i szukam cały czas przyczyn tego

Edytowane przez kaczka171 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie ruszał dopuki się trzyma. Obserwować, jak zacznie sie odklejać to wtedy można wyjąć.

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. obserwuje go cały czas

a trzyma się mocno tylko błazny wydaje mi się ze go męczą bo siedzą w nim cały czas i wydaje mi się ze się stresuje

tylko co z nimi zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, zostaw je w spokoju. Ja bym odstawił wszystkie dodatki. Podmienił bym 20l wody dziś a na nastepny dzień kolejne 20l.

Ten ukwiał nie lubi silnych pradow wody. Łeb ma do światla a stopa do cienia.

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to on jest cały w cieniu pod skałą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sie ukryl. A jaki masz odpieniacz i jakie zasolenie?

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie zdanie ze podmiana go tylko dobije. z tym ze wodę dobrze mieć na podmiankę gdy ukwiał wyzionie ducha.

ukwiały te są wrażliwe na zmiany w parametrach a szczególnie na fosforany. szczególnie na ich szybkie zmiany (wzrost / spadek).

akwarium jest młode 4 miechy i ukwiał został wprowadzony zaraz po starcie, czy tam przesiadce na większe. filtracja nie wyrabia wiec parametry poszły w las... a ukwiał potrzebuje stabilnych parametrów,

myślę ze dużo tu nie poradzimy, kolega dopytuje się co zrobić wiec coś zrobi, trzymam kciuki choć szanse są małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób podmiankę ze 20% potem o ile nie robisz regularnych podmianek rób 10% co tydzień.

nie ruszaj go - może tam siedzieć i ze 3 miesiące, nie odrywaj go - wie co robi że się chowa. Jak go oderwiesz to marne szanse że w tym stanie będzie chciał się przykleić do czegoś - z miłą chęcią przywitają go pompy, wtedy temat będzie można zamknąć.

Ew. raz na tydzień możesz starać się mu podać jakieś papu pipetą, ale jak nie będzie jadł to nic strasznego - 3 michy pociągnie w takim stanie.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam. Z mojego doświadczenia wynika, że NO3 na poziomie 18 i więcej nie przeszkasz ukwiałowi.( mam już taki poziom dobrze ponad 3 miesiące ) Mój bardzo reaguje na szybkie zmiany KH i Mg. Napisz może jak często go karmiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ukwiała nie trzeba dokarmiać. Wystarczy dobre światlo i błazny które w nim mieszkają

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie zaszkodzi ale nie z tego powodu tak sie wypompował. A jak jest w takim stanie to i tak nie bedzie jadł.

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pierwszym poscie napisalem, zeby zobaczyc jego reakcje na karmienie. Czy bedzie jadl, czy nie, to juz zostawmy ukwialowi...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podajesz jedzenie to kleji Sie mu do macek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyma sie skały to dobrze. Jak bedzie konał to sam się puści. Moim zdaniem przesadziłeś z czymś. Ukwiał jest dobrym wskaźnikiem parametrów wody. Jak woda jest dobra to sie pieknie pompuje i ma kulki na fredzlach. A jak woda kiepska to najpierw traci kulki zostają same frędzle a potem flaczeje.

Czy ostatnio wprowadziłeś coś nowego do systemu?

Moim zdaniem też No3 za wysokie blbo duże jego skoki 5/10

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk

Kaktus z tym że jak parametry dobre to ma bąble a jak slabsze to bąble znikaja się nie zgodze. U mnie jeden ma proste a drugi bąble. Widzialem kilka świetnych baniakow w których parametry były idealne a ukwiały miały proste macki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podajesz jedzenie to kleji Sie mu do macek?

tylko że nie wysuwa teraz macek jest tak jak zdjęciu przez cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus z tym że jak parametry dobre to ma bąble a jak slabsze to bąble znikaja się nie zgodze. U mnie jeden ma proste a drugi bąble. Widzialem kilka świetnych baniakow w których parametry były idealne a ukwiały miały proste macki.

Nie będe się upierał, że każdy tak ma ja tylko opisuje co zauważyłem z własnego doświadczenia. Jak parametry masz idealne a dużą cyrkulacje to też nie "bąbluje".

Ale jak ktoś kiedyś napisał każdy system jest inny i inaczej reaguje na zmiany.

Najważniejsze to obserwować i jak zacznie odpadać to wyjąć aby wody nie popsuł.

Po rozmowie z kolegą z ukwiałem nie jest tak źle bo ukwiał "chodzi" a jak chodzi nawet taki flak to szuka lepszego miejsca, czyli coś mu nie pasuje.

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.