Skocz do zawartości
luft

Ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to na czym, Royal jako producent odpieniaczy, czy też innych sprzętów wytwarzanych z plexi, dodaje do oferty same rury plexi zachęcając tym samym do stworzenia przez samego siebie produktu konkurencyjnego z ich tworami... Nachodzi na myśl hasło reklamowe: "Podejmiesz wyzwanie?" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to na czym, Royal jako producent odpieniaczy, czy też innych sprzętów wytwarzanych z plexi, dodaje do oferty same rury plexi zachęcając tym samym do stworzenia przez samego siebie produktu konkurencyjnego z ich tworami... Nachodzi na myśl hasło reklamowe: "Podejmiesz wyzwanie?" :D

W ofercie mają też pompy czy tam inne o-ringi od dawna. Chodzi tylko o rury czy o cały asortyment np. części zamiennych? Aquamedic też handluje częściami zamiennymi...

Dla mnie to nadinterpretacja.

Zwyczajnie chcą urwać parę euronów, bo może na warunki zachodnioeuropejskie mają dobre ceny. Polak się na nie nie rzuci, bo ma pod nosem za pół ceny.

Gdyby zaproponowali rury PCW w dobrych cenach, to bym może przed nimi przyklęknął, ale PMMA... Słaby materiał, do słabych amatorskich wyrobów. Mały wybór, cienkie ścianki...

ed.

Jeśli cała akcja ma jakieś drugie dno, to z pewnością wredne i perfidne. Na zasadzie: zobaczcie, barany, że nie tak prosto zrobić odpieniacz (z tych śmieci, które wam oferujemy).

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e3c48f0ee48bc13b573391d24ca6d786_original.jpg?1376332506

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1. Ogcocephalus darwini

1080690bdfcc2aa01.jpg

Rybkę tę znaleźć można w pobliżu wysp Galapagos. To niezwykłe połączenie kamienia, teściowej i dmuchanej lali nie jest dobrym pływakiem - zamiast tego chodzi po dnie przy pomocy czegoś, co u typowych ryb nazwalibyśmy płetwami.

#2. Mitsukurina

1080691d5ec379102.jpg

Jedyny żyjący przedstawiciel rodziny Mitsukurinidae, nazywany czasem żyjącą skamieliną. Mitsukurina poluje prawdopodobnie przeszukując dno morskie przy użyciu swojego wydłużonego wyrostka na głowie, wyposażonego w wyspecjalizowane narządy zmysłowe.

Dzięki wysuwalnym szczękom mitsukurina przypuszczalnie wciąga do paszczy drobne organizmy wypłoszone pyskiem z dna oceanu. Występuje w głębinach morskich, poniżej głębokości 200 m.

#7. Niebieski smok

1080697c81a67ac08.jpg

1080698443272e309.jpg

Choć nazwa potoczna i wygląd budzą szacunek, rzeczywistość jest mniej majestatyczna. Glaucus Atlanticus to ślimak morski, osiągający długość do 3 cm. Można go spotkać w oceanach u wybrzeży Europy, RPA, Mozambiku oraz na wschodzie Australii.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14_03-589x490.jpg

Tenrek pręgowany[3] (Hemicentetes semispinosus) – gatunek ssaka owadożernego z rodziny tenrekowatych, jeden z dwóch przedstawicieli rodzaju Hemicentetes[4].

Występowanie

Występuje zarośla i na skrajach lasów Madagaskaru[3]. Rozmnażanie

  • Młode samice osiągają dojrzałość płciową po 8 miesiącach życia
  • Pomiędzy grudniem a marcem, po trwającej przynajmniej 50 dni ciąży, samica rodzi od 7 do 11 młodych

Tryb życia

  • Zwyczaje - tenrek w chwili zagrożenia (podobnie jak tenrek Setifer setosus), zwija się częściowo w kulkę, poruszając szybko kolcami, znajdującymi się na karku, co powoduje przejmujący szczęk
  • Pożywienie: owady i inne bezkręgowce
  • Aktywność: Zachowuje aktywność w dzień i w nocy[3

źródło wikipedia

i coś cudownego co czasami obserwuję na żywo. Wraz z ociepleniem się klimatu, w drugim miocie lata ćmy dolatują na południe Polski. W pierwszej chwili myślałem, że to koliber. Spotkanie z tym stworzeniem to coś niesamowitego.

16_03-589x490.jpg

Fruczak gołąbek (Macroglossum stellatarum) - motyl z rodziny zawisakowatych (Sphingidae). Ćma ta lata w ciągu dnia.

i coś na deser

Scotoplanes - Sea Pig - Sea Cucumber


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie raczej nie wejdzie ale może ktoś się skusi na taką rybcię?

http://www.youtube.com/watch?v=2bP79-lPd0w


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i coś cudownego co czasami obserwuję na żywo. Wraz z ociepleniem się klimatu, w drugim miocie lata ćmy dolatują na południe Polski. W pierwszej chwili myślałem, że to koliber. Spotkanie z tym stworzeniem to coś niesamowitego.

16_03-589x490.jpg

Fruczak gołąbek (Macroglossum stellatarum) - motyl z rodziny zawisakowatych (Sphingidae). Ćma ta lata w ciągu dnia.

O kurcze, ale się wstrzeliłeś z tym newsem. Właśnie wróciełem z nad Balatonu i tam tych motyli jest mnóstwo. Moja żona uciekała przed nimi bo myślała, że to szerszenie :) , ale jak przyjrzałem się mu z bliska to byłem pewien, że to koliber :) Ale obstawiałem motyla właśnie :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYg - ciesze sie, ze pomoglem

a teraz na dobranoc mocny dokument o Polakach mieszkających na Kubie. Po obejrzeniu którego mam nadzieję, że bardziej wielu z Was doceni to co ma, zwłaszcza nie pamiętający czasów PRL.

https://www.youtube.com/watch?v=mzg2tjEK24w


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą że żywność jest "ze sklepu" choć nie tylko dla tych .Uwaga! są sceny dla ludzi o silnych nerwach ale... no cóż , takie życie jest.

https://www.youtube.com/watch?v=5mNYvZWOwhg


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
995764_585654001475975_1053104584_n.png

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka ode mnie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka ode mnie

film nie śmiga.

klikam w link i śmiga.

sprawdz jeszcze raz

luft


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film nie miga.

klikam w link i miga.

sprawdz jeszcze raz

luft

Nie smiga.

PS. Za drugim razem zasmigalo. Pierwszym nie.

Ps2. Poprawna nazwa borowik ceglastopory.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka ode mnie

to normalne przy tych grzybach, a tak na marginesie jedne z najpiękniejszych grzybów jak dla mnie- oczywiście tych jadalnych :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze są najpiękniejsze ale dość, ze twarde, trzeba długo gotować to smak maja nijaki. No i niedogotowane mogą rozstroic żołądek. Ja ich nie zbieram.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNC dzięki za nazwę poprawną. W moich okolicach Beskid Mały grzyb ten potocznie zwany pociecem jest największym skarbem nadający niepowtarzalny smak, kolor i aromat daniu. Zgodzę się z Tobą na temat smaku - jak to możliwe? Jestem zapaleńcem, który za grzybami potrafił jechać w różne zakątki Polski. Na terenach nizinnych, zwłaszcza piaszczystych ten grzyb smakuje nijako. W terenach górskich, na południu kraju smak diametralnie się różni, a do tego jest rzadki bardzo, podczas, gdy terenach nizinnych występuje stosunkowo często.

Co do twardości, rzecz gustu, nie jest to miękki grzyb.

wczorajszy obiad z tych grzybów + 1 prawdziwka

1267425_10151658048136317_1501535962_o.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w UK gdzie ja chodzę na grzyby jest ich pełno :) zapraszam. Ja osobiście je omijam :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie jak sie bawią w Rumunii :) Bukareszt :)http://www.reefcentr...1827226&page=26

szczeka opada :)

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.