Skocz do zawartości
alenqer

Dennerle nano marinus cube 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników forum . Po upałach zamierzam ,,wystartować'' z najbardziej chyba populistycznym, prawie kompletnym (w ocenie producenta) mini-zestawem morskim, dostępnym na rynku. Mimo dość dużej dostępności zdjęć i filmów na temat tej kostki trudno jest znaleźć ,,coś pisanego'' w języku polskim. Proszę o podzielenie się opiniami osoby mające doświadczenie z tym ,,wynalazkiem'' szczególnie w zakresie oświetlenia i dyskusyjnego moim zdaniem systemu filtracyjnego.

post-22151-0-82481200-1374923906_thumb.jpg

post-22151-0-24841200-1374923983_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje ci sie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym na zlocie w Akwa Świecie, przedstawiciel Dennerle opowiadał o tych zestawach. To jest taki plug and play. Jest instrukcja postępowania, łącznie z obsadą, jaką możesz posiadać. Zresztą na tym wspaniałym forum, jest gdzieś link do książeczki Dennerle po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie posiada.W założeniach producenta zestaw bazuje na cotygodniowych podmianach 10% wody.Wyposażony jest natomiast w skimer, który oprucz zbierania z powierzchni ,,korzucha'' podobno ma zdolnośc wyłapywania i rozdzielania mikroorganizmów mogących służyc za pokarm głównie dla koralowców... :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siiedziba polskiego oddziału firmy Dennerle znajduje się w Bytomiu.Byłem, widziałem taki zestaw tyle że 60l. Podobno ,,działa'' im to od października 2012r. bez problemów, ale osoboście nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem. Używaj funkcji "Edytuj" Sam kiedyś byłem napalony na Dennerle, ale tylko jeśli chodzi o szkło. Dennerle stworzył ten zestaw dla ludzi, którzy nie chcą się znać na akwarystyce, a chcą mieć coś ładnego, innego w domu. Coś co jest proste w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, się mi klikneło... 30 lat doświadczeń z akwarystyką słodkowodną utwierdziło mnie w przekonaniu, że często zbyt duża troska o zbiornik przynosi odwrotne od zamierzonych skutki. Ale do tego zestawu ( wiem że morski) nie podchodzę bezkrytycznie i już przystąpiłem do jego modyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I sa do tego takie buteleczki ile czego lać i kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, buteleczki i saszetki....żeby jeszcze wiedziec ile sypac... :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Cię to coś kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ,,stanie surowym'' 730 pln z groszami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mija tydzień od momentu uruchomienia tematu.Miałem nadzieję że ktoś z szanownych użytkowników forum podzieli się ze mną opiniami na temat prowadzenia przedmiotowej kostki, ale do tej pory nic-trudno, postanowiłem to coś dzisiaj ,,zalac'' Po drobnych modyfikacjach ( zrobieniu np. mini - panelu za którym zmieściłem pojemnik z absorwentami) , jadę do e-rybki po wodę z dojrzałego akwarium i parę kg żywej skały.Prośba o opinię i porady dalej aktualna-nie tylko od użytkowników podobego zbiornika.Jak odpale zbiornik zamieszczę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbiornik zalany...

post-22151-0-04200100-1375558211_thumb.jpg

post-22151-0-41533400-1375558229_thumb.jpg

post-22151-0-11268700-1375558244_thumb.jpg

post-22151-0-35305500-1375558260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minęło równo 3 m-ce od zalania mojej ,,kosteczki''.Jak na zupełnego laika w akwarystyce morskiej trzyma sie ono i wygląda mam nadzieję nieźle, oczywiście jak na 30l zbiornik.Po drodze oczywiście dojrzewało, było i cyjano i dino - obecnie w miarę mam spokój.Strat w obsadzie na szczescie nie zanotowałem.Dochowałem się nawet sporego, ,,ślimaczego'' przychówku(Nassarius).I tu chciałbym zapytac czy one się tak łatwo rozmnażają w akwariach czy przywędrowały z żywą skałą i koralowcami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jutro kilka po selekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum. Mija właśnie 100 dni od ,,zalania'' kostki (czas biegnie niesamowicie szybko).....

post-22151-0-36103100-1384117319_thumb.jpg

post-22151-0-69245500-1384117331_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ,,stanie surowym'' 730 pln z groszami...

Witam,

czy są zestawy dennerle morskie nano 60l "okrojone"? bo na ich stronie cena za komplet 1300 ,,

Mam też pytanie jak sprawdza się filtr i jak wielkie i częste stosujesz podmiany?

sam zastanawiam się nad zakupem samej kostki /szkła bo wymiarami idealnie mi się mieści na szafce,

pozdrawiam

Edytowane przez mikson75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Marku nieźle sobie radzisz , doświadczenie ze słodkowodnym dobrze Cię przygotowało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka trochę ,,zielona''-zwłaszcza skała,ale to dlatego że ślimaki ,,stały'' przez 2 tygodnie po zastosowaniu chemii na cjano (jak na razie jedyny odpukac problem) ale teraz już wcinają.Sama kostka 60l do kupienia na allegro za ok.270zł,tak jak i reszta wyposażenia ale osobno wychodzi oczywiście drożej.Podmiany co 7-8 dni 4-5l, natomiast system filtracyjny pierwotnie wyposażony jest tylko w gąbkę, ja od poczatku zrobiłem mały wewnętrzny panel i dołożyłem siporax mini.Dzięki za dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście myślałem o 60l plus kaskada i cyrkulator aquaela, bez odpieniacza na podmianach, nie wiem czy światło aquaela duo nie będzie za słabe do miękasów na 60l jak uważasz?

Edytowane przez mikson75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci się rozrasta ta kosteczka :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój staż w morskiej akwarystyce upoważnia mnie do wydawania opinii ale 22w na 60l to mało. Jak nie chcesz oświetlenia dedykowanego do tej kostki(36w) to polecam BLAU MINI z eRybki 2x18w (dwie lampki) są aktualnie w promacji za 68zł oglądałem je są dość estetyczne i nie ma problemów z wyborem kombinacji świetlówek do nich.Na cotygodniowych podmianach zbiornik da radę bez odpieniacza ,oczywiście jak nie przesadzisz z rybkami.Yarcio dzięki za opinię-to motywuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ,,stanie surowym'' 730 pln z groszami...

na zdjeciu jest wersja complit plus na stronie dennerle taki zestaw kosztuje 1313zl trafiles na promocje?

a moze kupowales w innym miejscu?

sorry nie doczytalem juz wszystko wiem cofam pytania

Edytowane przez radek25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.