Skocz do zawartości
mallyy

Teco TC20 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam chłodziarkę TC20. W tym sezonie upałów działa jednak jakoś "dziwnie". Załącza się gdy temperatura osiągnie ustawiony poziom, popracuje 30s, pokazuje, że temperatura spadła - wyłącza się by za minutę znowu włączyć. Spełnia swoją rolę ale jest upierdliwa. Zazwyczaj działała inaczej - chodziła długo, ale faktycznie schładzała wodę w całym zbiorniku. Teraz zachowuje się tak jakby woda schładzała się w kilka sekund. Poustawiałem pompę daleko od wypływu (inna komora w sumpie) więc nie jest to problem "krótkiego" obiegu wody.

Słyszałem, że z czasem chłodziarka może zajść jakimś kamieniem lub innym "czymś" i można ją wyczyścić (odkamieniaczem). Nie jestem jednak pewny, czy to jest rozwiązanie. Czy ktoś miał podobny problem z chłodniarką? Czy ktoś serwisuje taki sprzęt w naszym kraju?

Z góry dzięki za każdą pomoc.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest coś zatkane i jest słaby przepływ przez chłodziarkę. Schładza wodę która jest w niej i się wyłącza, Co do zakamienienia to raczej nie ma takiej możliwości,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały przepływ, kiedyś miałem taki sam problem.

Podłączyłem chłodziarkę do obiegu zamkniętego z wodą w wiadrze z kwaskiem cytrynowym, pochodziła tak prawie godzinę potem za pomocą pompki do dmuchania materacy wydmuchalem z niej tą wodę i ponad 20 cm wieloszczeta który blokował przepływ.

Teraz raz do roku robę takie same płukanie z kwaskiem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

A ile tego kwasku mam wsypać na 10l wody?

Pompkę mam więc jutro zrobię podobną kurację :)


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób okazał się strzałem w dziesiątkę. Chłodziarka pracuje jak nowa. Faktycznie było w niej trochę syfu.

Kwasek nie drogi, a satysfakcja wielka :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

PS przy okazji ściągnąłem obudowę i wyczyściłem wszystko w środku. Zrobiła się nieco cichsza :)

Edytowane przez mallyy (wyświetl historię edycji)

900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisisz piwo :)

i ja po sezonie zrobie kurację czyszczącą.dzięki


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.