Skocz do zawartości
tomi79

jak sie pozbyć briaerum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do fachowców i nie tylko jak sie pozbyc briaerum ze skal , od razu mowie ze umiejscowilo sie w takich miejscach ze skalyu nie wyjme

skubie je co pare dni ale ta zaraza idzie jak burza :)

Pozdrawiam


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo? Chętnie przyjmę :p

Wysyłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkupię z kawałkiem skałki nawet! pozdro i jak rozpatrzysz moją ofertę to napisz PW

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek to taka sama plaga jak grzybki w moim zbiorniku im więcej wyrywam tym jakoś ich przybywa

Nie jest tak żle jeszcze miejsce na skale masz. Briaerum od ciebie rośnie jak szalone ja mam 3/4 tylnej szyby już zarośnięte


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma briareum do makroglonów, ale przenoszę do odpowiedniego działu :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś sprzedawał to i ja bym się pisał na szczepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o możliwości usunięcia ze skały, więc chyba nie bardzo ma możliwość jej oderwania i nawet oddania, ale spoko, dobry offtop nie jest zły :) miałam ten sam problem, rosło w miejscu bardzo porowatym, nawet ze skalą jak skrobałam urywało się jako milimetrowe farfocle. Pomogło przypadkowe obniżenie Ca do 300 wykruszyła się w ciągu trzech dni, po żadnych innych koralach nie zobaczyłam nawet najmniejszego stresu. Z kawałka wielkości paznokcia który cudem się ostał odrasta 1cm plechy w ciągu 4-5 dni a Ca dopiero 380mg/l. Oczywiście nie daję gwarancji u mnie to był przypadek, który pomógł opanować to niekontrolowane zarastanie.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troche sie nie wstrzelilem w dział :) cos tam ma z glona bo rosnie jak szalone i ciezko sie pozbyc :)

no tak jak kolega pisze nie mam mozliwosci wyjecia skaly bez demolki w akwa ( co mi sie nie usmiecha ) takze jak chcecie to zapraszam i rwijcie do woli :):) ale uprzedzam nie jest latwo ;)

ok zobacze tak obnize troszke Ca i zobaczymy czy cos to da

Artur no moze i troche i miejsca jest ale porosnietego glonami heeh


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być nie tyle od wapnia, ile od światła plus tego, co uda mu się wyłapać z wody. spróbuj na jakiś czas ograniczyć jedno i drugie, jeśli nie masz spsów, to nic złego nie będzie się działo. (a gdybyś kiedyś miał nadmiar wyrwanego, to chętnie się zaopiekuję :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spraw aby woda była czysta jak pod SPSy. Jesli szybko rośnie to masz bagienko w wodzie. U mnie cały czas kaprysi i nie ma przyrostow chociaz bym chciał.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czystość wody to może być pomocne, miękasy nie lubią jałowej wody. Mam wodę "czystą",a briaerum od Tomka rośnie. Nie tak szybko ale jest, mam jeszczę w baniaku fluo i ono rośnie dość słabo, jak oddałem szczepki do innych baniaków fluo rośnie dość szybko. Wiadomo jest jednak co baniak to inny system u jednych coś rośnie a u drugich zanika


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź w to miejsce euphyllie powinna sobie poradzić z plaga ,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nad ta czystościa pracuje :) bo nie ukrywam parametry nie są rewelacyjne :( a z euphylia dobra mysl niech sie wyżyje heeh

a co do potrzeb to nie ma problemu mam troche nadwyżki :) moge posłać jak narazie z szyby regularnie co tydzien musze wycinac najgorzej to na skale juz rozne sposoby stosowalem i nic , dobra przyłoze sie do czystrosci i zobaczymy ,mysle ze wreszcie mam odpowiedni odpieniacz ktory sobie poradzi ( mam taka nadzieje ;) )


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co z szyby ściągać, niektórzy to się pół życia proszą, żeby im zarosło :D efekt fajny, gorzej jak już wyłazi ze zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he ja raczej poki co nie mam z tym problemu :) nie problem jest w szybie tylko jak to usunąć ze skały !!


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej rwać, bo innego sposobu nie ma (eufilia może tylko ograniczyć przyrost w miejscu, gdzie ją ustawisz, ale i tak problemu nie rozwiąże)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnij miejsce gdzie rośnie na jakiś czas a sama zejdzie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę troszke temat gdyz nadal nie mogę sobie poradzic z tym briaerum , parametry mysle ze sa dobre a to cos rośnie jak szalone , zaciemnienie nic nie dało moze jak bym zaciemnił cale akwarium to cos by pomoglo

Macie moze jakies inne pomysły?

Dzieki


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciac lub "dziobac skale"... U mnie (nie wiem czy to do konca z tym zwiazane) briareum przestalo sie mocniej rozwijac jak poprawilem parametry wody. Odnioslem wrazenie, ze lubi sie rozrastac jak woda w akwa ma mniej sterylne wskazniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spraw aby woda była czysta jak pod SPSy. Jesli szybko rośnie to masz bagienko w wodzie. U mnie cały czas kaprysi i nie ma przyrostow chociaz bym chciał.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Spraw aby woda była czysta jak pod SPSy. Jesli szybko rośnie to masz bagienko w wodzie. U mnie cały czas kaprysi i nie ma przyrostow chociaz bym chciał.

Nie i nie

W cieniu a dokładniej bez światła rosła ale wolniej i ściemniała prawie się czarna zrobiła.

Brązowe-zielone jako jedyny najlepiej zniósł pianę na mokro.

. Mam wodę "czystą",a briaerum od Tomka rośnie.

Tak i tak

zaciemnienie nic nie dało

Oczywiście, a ktoś pisał że da?

Zostaje usunięcie skały , mechanicznie nigdy się nie uda tego dokładnie zrobić na porowatej skale chyba że się naprawdę postarasz - powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak postawie obok euphilie to czy ona poradzi sobie z nadmiarem briareum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że ją będzie parzyć ale nie pomogło .Nie wiem ile u ciebie zajmuje bo nie mogę otworzyć zdjęcia ale u mni najlepiej sprawdził się klej ,wyrwałem ile się dało , zakleiłem i już z pod niego nie wychodzi.

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego usuwać briaerum ? dlaczego chcecie sie go pozbyć wg mnie ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego usuwać briaerum ? dlaczego chcecie sie go pozbyć wg mnie ładnie wygląda.

Bo wszystko zarasta.

Mam zarosnieta tylna ścianę akwarium i to wygląda fajnie. Ale jak zarasta skale i inne korale to juz tak fajnie nie jest. Zarasta wszystko co sie da.

A może wrzątkiem je potraktować?

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.