Skocz do zawartości
cypis_spi

54dm3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nazywam się Przemek i chciałbym w tym temacie podzielić się z Wami naszymi (żona i ja) przygodami z pierwszą kostką morską.

Wymiar bańki 30x30x60, reszta na foto.

167130a0fd03e76fm.jpg

wielkie dzięki dla

Ujola

VoDkA

krzys33

SzymonH

i ekipy z Zabrzańskiej eRybki

EDIT

Wsad:

- piach z starego zbiornika (brak danych co do wagi i zycia)

- skala 1 kg zywej, ok. ~3-4kg umartwionej z starego zbiornika

- woda z zbiornika OF

EDIT

Obsada ( wpuszczona celowo)

- krewetka boksujaca vel. Ciec

- blazen czarnopletwy

- strombus + Ujolowy strobek na dokarmianiu :-)

- turbo vel. 5 zloty

- 3 szt. "male turbo"

- 2 szt. nassarius vibrex

- krab niebieskonogi

- krab czerwony

- strzykwa

- dzikie rozgwiazdy

- czerwona rozgwiazda (wygladala na martwa ale daje rade)

Edytowane przez cypis_spi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z nowosci to w filtrze mamy porcje Rowa, na "nowej umartwionej" skale po lewej stronie baniaka robi sie zielono i pecherzykowo, gwiazdy dziela sie na potege, kraby "szlifuja" skale, wszystko ladnie sie pompuje, polipuje i mnozy. (Wiem wiem miekasy :-) )

Foto niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cie skłoniło do wpuszczenia obsady do swieżego zbiornika? Koledzy z forum nie wytłumaczyli co to dojrzewanie?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czerwona rozgwiazda mozesz się powoli żegnać raczej nie da rady w takim akwie


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

Z czerwona rozgwiazda mozesz się powoli żegnać raczej nie da rady w takim akwie

Rozgwiazda trafila do mnie bez ramienia, poczatek konca ale lepiej tak niz w wc.

Co Cie skłoniło do wpuszczenia obsady do swieżego zbiornika? Koledzy z forum nie wytłumaczyli co to dojrzewanie?

Hmm , jak wczesniej opisalem wieksza czesc skaly, woda i piach pochodza z dzialajacego zbiornika a sam baniak chodzil jako "dom zastepczy" dla skorupiakow i innych w czasie kuracji miedziowej w zbiorniku Ujola.

Parametry wygladaja na stabilne NO 5mg/dm³, PO4 0,25 i dalej spada.

Jezeli zauwaze cos niepokojacego bede reagowal.

Dzieki za zainteresowanie tematem :-)

Edytowane przez cypis_spi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzonka życzę.Najważniejsza to cierpliwość.Łapki z dala od baniaczka a wszystko będzie super.


7526_7728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały baniak zycie wprowadzaj powoli będziesz widział co sie dzieje a napewno się uda-powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne akwarium tzn. 60x30x30 i mogę Ci powiedzieć tylko tyle - masz gruzowisko - za dużo skały. Chodzi mi o tą górkę na samym środku - też tak miałem i tam nic nie rosło - raz że za dużo tam jest światła pod powierzchnią, a dwa to chcąc nie chcąc będą tam duże prądy wody. Można powiedzieć że książkowo dla SPS (jednak nie chcę tutaj się "wymandrzać" jeżeli chodzi o SPS bo jeszcze się ich nie nauczyłem). U mnie na samym szczycie rosła tylko montipora talerzowa i skała była cały czas zielonkawa. Przerobiłem więc moją konstrukcję i jest więcej miejsca na korale, a całość wygląda nieco lepiej, całe akwarium jest doświetlone a tak to ta skarpa daje dużo cienia.

A skała na piasku - rozgwiazda sobie nie pokopie za dużo. Poodsuwaj skałę od szyb bo nie dojedziesz czyścikiem. Skoro masz we filtrze ceramikę to ja bym trochę skały z akwarium wyjął. Teraz nie jest w modzie posiadanie dużej ilości skały, teraz pędzi się bakterie :)

Jakie masz oświetlenie?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne akwarium ...

... Jakie masz oświetlenie?

Dzieki za uwagi z zycia wziete, baniak czeka na przemeblowanie.

Jak bede mial chwilke przeedytuje posta i "podyskutuje"

EDIT

światło

24W ŚWIETLÓWKA T5 SYLVANIA MARINESTAR 15000K

24W ŚWIETLÓWKA T5 SYLVANIA CORALSTAR

OŚWIETLENIE NOCNE LED 27CM - NIEBIESKIE (pracuje 24h w nocy zmniejszam intensywność do 30% zoa i grzybki się "przymykają")

Edytowane przez cypis_spi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kyzak jeszcze nie widziałem kopiacącej rozgwiazdy czerwonej. Byłem widziałem akwarium jest czyste i zadbane, chłopak ogarniety da radę :) pozdrawiam i życzę sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam ja mam szarą i za skałę musi po szybie śmigać :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas mija ...

"cieć" stracił posadę, jego miejsce zajęła Lysmata kuekenthali, raczej wiadomo z jakiego powodu - jest skuteczna :)

dodatkowo zawitał do nas Mithraculus sculptus Mitrax w niezbyt "ładnej szacie" oraz ślicznotka Lybia tesselata (moja ulubienica)

powoli "okazuje się" co będzie w zbiorniku, a mianowicie skorupiaki - takie mam marzenia, a ich szczytem jest Synchiropus splendidus - hmm ryba?

PO4 dalej spada, NO3 w zależności od karmienia.

Czerwona rozgwiazda zgodnie z przypowieścią kolegi Skały defragmentuje się

baniak dalej czeka na przemeblowanie (czytam i wiem jakie będą konsekwencje...)

zdjęcia będą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dalej dziala, czerwonego kraba zjadl niebieski, ktory spozyl rowniez strombusa - teraz siedzi w szklance.

Resun padl - w jego miejsce blau nano skim wpadl i tu pytanie jak to wyregulowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.