Skocz do zawartości
LLS

Odpieniacz ze szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Na 400l brałbym AB2000/1 lub Tunze 9420

Ta najmniejsza Tunze może być słabawa - u mnie deptała w 165l i była moc, ale prawie 2 razy tyle...- brałbym mocniejszą

Ostatnio były na targowisku w dobrej cenie pompy na igle. Leonimiał AB3000

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysl, jedynie co bym sugerowal to kubek na piane zrobil bym z plexi a otwór do wstawienia kubka wystarczajaco duzy aby dalo sie wlozyc tam ręke do czyszczenia samego odpieniacza. cos na wzor bk200 ale kwadratowy od gory. ciekawe jak by zrobic calego sumpa takiego wraz z odpieniaczem to by mialo sens bo sam oddzielny odpieniacz to nie jest dobry pomysl.

sump, czyli komora splywu wody w ktorej to czesci byla by komora odpieniacza (tak ze czesc wody pobieral by sam odpieniacz a czesc wody mogla by swobodnie plynac dalej do komory np refugium i dalszej komory z pompa obiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LLS@ Wiadomo, masz szkło i kombinujesz . Sam kiedyś, też tak robiłem , czyli kombinowałem . Jednak po kilku latach doświadczeń skończyłem . Jestem zwolennikiem DIY i wg. mnie najlepszym materiałem na odpieniacz jest plexi.

Życzę powodzenia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście liczę się z tym że pomysł może spalić na panewce ,ale jednak spróbuję .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pisze się i mówi się "ze szkła"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy budowie takiego projektu warto pomyśleć o prostym rozwiązaniu pozwalającym wyjmowanie takiego ciężkiego szklanego pienidła z którego będzie się woda przez dolną otwartą bramę wylewać, żeby dodatkowo nie obciążała ciężaru całkowitego.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mógłby być dosyć ciekawy, gdyby zintegrować go z sumpem - coś w stylu zewnętrznego HOB w oddzielnej przegrodzie i przemyśleć sprawę łatwego czyszczenia. Natomiast jako wkładany do sumpa odpieniacz wewnętrzny przysporzy tylko problemów w obsłudzie ze względu na swoją kruchość i masę.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze się i mówi się "ze szkła"...

Masz rację ,będę pamiętał .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.