Skocz do zawartości
keikan

nowy nano-reef Aquael 20 w Krakowie

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za podpowiedź.. na razie tylko ślimaczki mam, (które jak dotąd mają się dobrze i ogryzają glony do białej rafy) oraz wężowidła (pochowane w różnych zakamarkach, z których wystają tylko ich macki).


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownioe po dłuższej nieobecności. Chciałbym zaprezentować kilka zdjęć mojego morszczaka, który ma juz ok. 6 miesięcy.Przekazuję także podziękowania dla kolegów z Krakowa, którzy wydatnie mi poomogli w jego obsadzaniu :)

q0r1.jpg

8j2d.jpg

tptb.jpg

7r1v.jpg

xp6i.jpg


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w zbiorniku 5 małych rozgwiazdek. Na początku przez kilka dni łaziły po ścianach akwarium. Teraz wcale ich nie widać :( ostatnio widziałem tylko jedną na żywej skale. Czy to zły objaw? Czy rozgwiazdy z tego gatunku (widoczne na jednym ze zdjęć baniaczka) z reguły poruszają się na ścianach, czy normalne jest to , że z czasem wchodzą w piasek lub siedzą na skałach? Bo się boję, czy jeszcze mi żyją gdzieś w akwarium...


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdy które są u ciebie na zdjęciu nie zawsze łażą na ścianach akwarium, umnie w zbiorniku przyniosłem ich kilka szt do akwarium z jakimiś szczepkami w w szybkim czasie się rozmnożyły do dużej ilości.

Mają one szarą barwę która się dobrze zlewa ze skałami więc możesz mieć problem z ich wypatrzeniem w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pocieszenie :)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie tego parazoa (chyba dobrze zidentyfikowałem) na zdjęciu mojego akwarium. ten co wygląda jak rosiczka.

W dniu włożenia go do akwarium - zaraz po zakupie i na drugi dzień wyglądał jak na zdjęciu, czyli tak jak powinien.

Teraz - mimo, że nic w akwarium nie zmieniałem - jest prawie cały czas "zwinięty" a nawet jak się rozwija to tylko do połowy.

O co może chodzić? za duża cyrkulacja? za mała cyrkulacja?

ps

tam obok niego można wypatrzyć w skale aipasie (chyba to ona) - ale nie może być powodem tego stanu rzeczy, gdyż przesunąłem "rosiczkę" tak, że się nie stykają.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Czy to normalne,że Lobophyton widoczny na zdjęciu od dwóch tygodni nie wystawił ani jednego polipka? Zaraz po zakupie obrastał takimi białymi "kwiatuszkami" a teraz od kilkunastu dni nic. Czy mogło to być spowodowane tym, że przykleiłem go żelowym superglue do skałki i się zatruł? Bo to właśnie od tego czasu się nie "otwiera". Można go jeszcze uratować?

post-22253-0-98262900-1390976923_thumb.jpg


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie tego parazoa (chyba dobrze zidentyfikowałem) na zdjęciu mojego akwarium. ten co wygląda jak rosiczka.

Chyba jednak nie dobrze, na moje oko to raczej Protopalythoa.

http://pl.reeflex.net/kategorie/61.html#Protopalythoa

P.

PS: mierzysz w ogóle jakieś parametry?

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z zalaniem nowej, większej solniczki (Reef Master) , mój nano reef 20L pójdzie do likwidacji za ok. miesiąc, dwa (myślę, że druga połowa września). Część życia trafi właśnie do Reef Mastera.

Oczywiście stosowne ogłoszenie dodam w temacie "sprzedam sprzęt", jednak już teraz zostawiam taką informację tutaj, gdyż niedługo i tak ten wątek będzie do zamknięcia.

W zestawie oryginalna lampa i filtr,. Do tego salimetr oraz wnętrze, czyli żywy piasek, ponad kilogram żywej skały z życiem, jakieś wieloszczety, aseriny, xenia itp drobnica.

Wrzucę niebawem ostatnie fotki funkcjonującego akawrium. Gdyby ktoś był zainteresowany - PW


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.