Skocz do zawartości
grzeniu3754

Lampa led 72W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Lato każdemu daje się we znaki jeśli chodzi o temperatury. Ja w swoim zbiorniku podczas 38st upałów jechałem na samych aktynikach bo żarnik nagrzewał wodę do 28'C i wyżej...

powstał więc w mojej głowie pomysł na lampkę LED na razie bez bajerów ściemniania czy wschodów ale to różnież w planach.

Lampa będzie składać się z 3W ledów

11szt blue

9szt. white

2szt. red

2szt. green.

Radiator już kupiony o wymiarach 100cm x 20cm x 5cm (8kg) planuję bez wiatraków ale zobaczymy, może ktoś z kolegów się orientuje czy taki radiator wytrzyma? prąd 350mA.

zasilacze planuję eagle rise PS-CC30-ELP10X3LSD

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/16945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to ledy jesli cree to ja bym zmienił stosunek niebieskich do białych ku przewadze niebieskich 2x wiecej niebieskich do białych


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu to jest prowokacja :) Czy serio pytasz? Odpowiadając trochę żartobliwie sam radiator wytrzyma bardzo duży prąd :) a teraz tak trochę na serio :) jak puścisz na led'y np. CREE teoretycznie 3W prąd 350 mA to na każdej led'zie przy spadku napięcia 3,2V użyszkasz moc ok 1W - więcej nie chce wyjść!!! Wracając do twojego podstawowego pytania - wszystko zależy jakie led'y chcesz dać ale generalnie ledy Cree XP-E czy XP-G wszyscy puszczają na prądzie ok 1A i nic im się nie dzieje. Myślę, że na wybrany przez Ciebie radiator możesz dać ok 80 do 100W w led'ach bez aktywnego chłodzenia - jak radiator się będzie grzał za bardzo zawsze możesz wiatrak(i) dołożyć - polecam wolnoobrotowe!

lampa przeznaczona do akwa 120x40x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ledy jeszcze nie wiem.. czy te droższe czy te tańsze... wiem że na jednych i drugich da się pojechać, najlepiej kupić i przetestować-porównać obie.

te tańsze mam po 8zł dostępne za sztuke a xp-g np. wiadomo ok 15-17zł szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym dolozyc jeszcze 7 niebieskich . Niebieskie to : niebieskie czy Royal Blue?


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzuce, że warto mieć sterowanie od razu szczególnie, że chcesz dodąc po dwie czerwone i zielone.

Potwierdzam wcześniejsza wypowiedź- więcej niebieskiego !


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu napisz konkretnie co planujesz bo ciężko się połapać - faktycznie jeżeli to ma być jedyne oświetlenie w baniaku to dołóż niebieskich i RB ale wyżej pisałeś, że świecisz jeszcze actinic'ą i tak założyłem patrząc na planowaną moc lampy i stosunek ledów. Przy dopaleniu wszystkiego powiedzmy dwoma rurami T5 (będziesz miał pole do manewru balansując actinic'ą czy innymi niebieskimi tubami) to taki układ ma sens!

Od siebie dorzuce, że warto mieć sterowanie od razu szczególnie, że chcesz dodąc po dwie czerwone i zielone.

Potwierdzam wcześniejsza wypowiedź- więcej niebieskiego !

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to ledy jesli cree to ja bym zmienił stosunek niebieskich do białych ku przewadze niebieskich 2x wiecej niebieskich do białych

Sylwek dobrze prawi ja przy zbiorniku 100x50x50 mam niebieskich 3x więcej niż białych i cały czas brakuje mi niebieskiego pomyśl nad korektą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.