Skocz do zawartości
smk

Paracanthurus hepatus i gdzie jest nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wszystkich którzy oglądali "Gdzie jest nemo"

Czy nie wydaje wam się że bardzo trafnie dobrali do bajki charakterek tej ryby?

Moja ma chyba ze sobą poważne problemy emocjonalne

Wygląda czasem jakby się nadawała do rechabilitacji w gorzowskim zakładzie dla czubków (no ofense dla mieszkańców Gorzowa i dla premiera Marcinkiewicza :) )

Np. pływa sobie jak szalona pod prąd pompy, potem nagle dopada czystej szyby i napiernicza z góry na dół za swoim odbiciem. Potem nagle jak gdyby nigdy nic pływa sobie spokojnie po akwarium, by za moment na pełnym gazie zrobić 2 rundki wokoło akwa.

To jest chyba najgłupsza ryba w moim akwarium. Tak głupia jak i piękna. Nemo są jak roślinki ale ta jest ewidentnie głupia. No i bywa bardzo złośliwa.

Czy wy też tak macie czy tylko mi się trafiła taka psychopatka?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trafiles na okaz z bajki :):):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj zoltek tez jest kropka w kropke taki jak w filmie :). a te rundki przy szybie ... moj robi to tylko jak wyczyszcze szyby - wydje mi sie ze atakuje swoje odbicie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO naprawdę dobrze dobrali charakterki i typowe zachowania ryb. mimo, że to bajka to i tak jest wiele prawdziwych zachowań.

ja np. dorzucę jeszcze błazny: generalnie nie potrafią pływać i się trzymają swojego ukwiała, inaczej są łatwy łupem dla innych (matka nemo) w bajce było tak samo, stąd to co zrobiłe Nemo było takim szokiem dla mieszkanców rafy

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje głupiki (nemo) akurat są dość waleczne i często pływają sobie w toni razem z pokolcami (no przynajmniej jeden jest dość odważny)

Akurat mój żóltek nie zachowuje się tak kretyńsko jak w bajce (ucieka od bąbelków hehe), ale nadrabia za niego rąbnięty hepatus :)

@wildtom - fakt że to machanie z góry na dół szyby to najbardziej intensywne po wyczyszczeniu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa nemo !! byly u goscia w akwa razem z 2 miesiace jak je kupilem to sie jednemu poprzewracalo w glowie i atakuje tego drugiego do takiego stopnia ze chyba go wywale do sumpa!!! heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak obsadzałem swój zbiornik, kierowałem się bajką "Gdzie jest Nemo", może to śmieszne , po kilku latach nie żałuje tego, no może tego że dla hepatusa robi się ciasno, ale jak zobaczyłem pierwszy raz jak hepatus podpływa to krewetki czyszczącej a ta go obraca przed sobą i czyści jak w bajce to mi szczęka opadła. Teraz nie wyobrażam sobie morskiego bez tych trzech ryb popularnych aczkolwiek nie tak całkiem głupich, "DORCIA +NEMO + ŻÓŁTEK" :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mój żółtek podpływa pod wylot z pompy i za wszelka cene probuje skubać glony. Prad go odrzuca a ten z uporem maniaka pcha sie pod prad

Pozdrawiam

Pit


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Hepatus podobnie sie zachowuje, atakuje swoje odbicie w szybie.Jest szybki i pewny siebie . Rządzi w zbiorniku. A jak wrzucę mrozonke to robi za cyrkulację.

Chyba takie zachowanie ma w naturze. No i wogóle pokolce trzeba dobrze karmić bo będa agresywne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje nemo (pomidorki) pływają jak szalone. Świrują po calym akwa i pływaja z prądem i pod prąd w kółko.A niedawno dokupiłem 2 garbiki które siedzą w jednym miejscu i patrzą nostalgicznie gdzieś w dal........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta przy Świętach.

Pewno wszyscy widzieli ten filmik.

Myślę że dla planujących obsadę rybek to warto przypomnieć doskonale zaobserwowane zachowania rybek.

Szczególnie dla rozpoczynających morską przygodę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.