Skocz do zawartości
lechu

Zaginiony strombus

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni na piachu leży muszla, a strombusa ani śladu. Czy ktoś wie co mogło się stać? Zbiornik jest młody, poza strombusem jest 5 pustelników, 4 turbo, 1 tańcząca krewetka. Parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale pustelniki raczej nie głodują, więc trochę mnie to dziwiło. Baniak dopiero dojrzewa, pustelniki cały czas na skalach wcinają glony, poza tym są małe.Ślimak jest a może raczej był ze trzy razy większy od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie patrz mój pustelnik wybijał wszystkie ślimaki które wpuściłem nawet większe od siebie, i to nie z głodu tylko w celu przypasowania muszli. Więc się go pozbyłem i mam spokój.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik jak nic, mi też sie kiedyś wydawało że mój czerwonogi krab jest malutki w porównaniu ze strombusem, przekonałem sie szybko ,że jednak jest to maszyna do zabijania jak widzi fajną muszlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowny powod ataku pustelnika, to muszla. Zeby ja dokladnie obejrzec, czy nada sie na nowy domek, trzeba wyciagnac zawartosc. Jak muszla byla np za duza, to krabik zostawil ja I tyle. Proponuje zaopatrzyc sie w kilka muszli roznych rozmiarow, zeby mialy mozliwosc przeprowadzek...

Pzdr

Edit/

Chlopaki mnie wyprzedzili ;)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na piachu kilka pustych muszli do ewentualnych przeprowadzek, obawiałem się wcześniej o turbo i kilka pustych wrzuciłem. Ale może faktycznie ta strombusowa była atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam puste muszle, leżą i czekają. A i tak byłem świadkiem jak elegant zaatakował ślimaka.

Niestety, na to nie ma reguły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wszystkim za pomoc w ustaleniu winowajcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem muszlę po konsumpcyjnych winniczkach. 4 razy jeden mierzył aż wreszcie założył i nie chce innej.

A może go szukasz w piasku, a on wylazł na szyby? Mój tak robi non stop od 1.5 roku.

Strombusa nazwa angielska :-) mówi sama za siebie - szybko susa w tył jak jest zagrożenie - i nie tak prosto go dorwać.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt,szybki unik do muszli to on potrafi zrobić...

Tylko mój krab jest sprytniejszy- wyczerpał aż ślimak skoczył z szyby. I siup na niego. A że biedak leżał na muszli był chyba zdezorientowany. I dypa blada. Jak go nie zacznie elegant skubać!

Dobrze że zauważyłem i dostał w muszlę bęcka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.