Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chodząc po plażach zastanawiałem się czy trawa porastająca wydmy nadawała by się do refugium ?

Miejscami rośnie tak blisko morza że jest podmywana przez fale a korzenie to już na bank w solance się moczą.Próbował ktoś kiedyś zaadoptować w warunkach słonego akwarium ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś próbował, było nawet niedawno na forum.

Ale z tego co wyczytałem to raczej bez powodzenia


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to budował bym cos na zasadzie filtra hydroponicznego.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to budował bym cos na zasadzie filtra hydroponicznego.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś próbował, było nawet niedawno na forum.

Ale z tego co wyczytałem to raczej bez powodzenia

Szukałem ,nic na temat takiej trawy nie ma :(

Jesli juz to budował bym cos na zasadzie filtra hydroponicznego.

Pewnie tak by było bardziej zbliżone prawdzie i do tego jeszcze pare innych roślin można by dołożyć.Ciekawe jak by to w warunkach domowych wyszło ? i ile by dało pożytku ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tylko co chciał byś dzięki temu osiągnąć? Można przecież posadzić mangrowce co w sumie i tak jest mało ekonomiczne bo mangrowce trzeba oświetlić albo trzymać je na południowym oknie. Tylko że wtedy woda będzie się nagrzewała i taka filtracja będzie zmieniała swoją wydajność w zależności od pory roku.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś w wielkim akwarium z zolwiami filtr hydroponiczny, dobrze założony i prowadzony bił na głowę każda inna filtracje, jesli w morskim tez by cos takiego wypalilo to mogła by to byc świetna alternatywa dla sposobów jakie obecnie stosujemy. Osobiście spróbował bym dać siporax jako podłoże i wsadzil trawę z mangrowcami. Chyba mam pomysł na następna zabawę jako ze lubię rośliny w domu :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o piasku ale dobrze podpowiedziałeś,bo piasek by się zamulił,siporax zawsze da przepływ wodzie :thumbup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie warto się w to bawić jeśli chcemy mieć efektywną filtrację, natomiast jeśli ma być efektowna- to już jak najbardziej :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMHO nie warto się w to bawić jeśli chcemy mieć efektywną filtrację, natomiast jeśli ma być efektowna- to już jak najbardziej :)

Dlaczego Twierdzisz, ze nie bedzie efektywna? Jakies szersze wyjaśnienie? Siporax jak juz wiadomo sprawdzono i jest ok, bedzie zalany woda i bedzie miał równy przepływ. Dodatkowo rośliny fajnie wyciągają z wody NO3 co wzmocni prace siporaxu. Wyjasnij, co w tej metodzie jest błędnym myśleniem?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie warto się w to bawić jeśli chcemy mieć efektywną filtrację, natomiast jeśli ma być efektowna- to już jak najbardziej :)

Załóżmy że masz solniczkę porównywalną do mojego słodkiego, czyli 320 l brutto i długośc 130 cm. Ja mam hydroponikę nad baniakiem, w zbiorniku 130x10x15. Mam kermazyt jako podłoże - zajmuje ok 130x10x10. Co daje 13 l. Teraz wsadź tam matrix seachema. Zalecają pół litra na 200 l wody. Co daje teoretycznie ilość złoża na 5200 l.

Plus, to co wyciągną rośliny maskujące złoże.

Nawet zakładając wydajnośc sporo mniejszą to i tak zaliczył bym ten filtr do efektywnych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie dopisałem całej myśli- będzie mniej efektywna od filtracji opartej na makroglonach, wystarczy porównać przyrost biomasy alg a roślin naczyniowych- dużo większy dla tych pierwszych :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.