Skocz do zawartości
Darekn12

konstrukcja szafki wymiary

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich morszczakow.

jako ze tez si ezarazilem powoli kompkletuje sprzet i wlasnie nadszedl czas na zamowienie szafki

wiem ze akwa bedzie mialo wymiary 50*50*50 i teraz pytanie o wymiary szafki.podstawe pod dno zbioprnika bedzi emiala wymiary 51*51 ale chce zrobic szafke cos w styli kominka.ze wymiary pod blatem beda ciut mniejsze.patrzac od przody po bokach o jakies 5 cm mniej z kazdej strony.i tera zmoje pytanie czy to mi starczy zeby w srodku byl sump bo bedzi ewezsze od akwa o 10 cm czyli 40 oraz zastanawiam sie czy od przodu tez nie zrobic jej mniejszej o jakie s5 cm.sorki ze tak namieszalem.chodzi o to ze podstawa by miala wymiary 40*45gdzie 40 to szerokosc a 45 to odleglosc dl szafy od sciany do przodu...

co wy na takie rozwiazanie czy lepiej zrobic praktycznie wszystko w takich wymiarach jak dno akwa?

pozdrawam i dzieki za rady.

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bezpieczniejsze wykonanie to wymiary dna akwa, nie mniejsze, myśle że krawędzie akwa nie powinny wystawać poza obrys blatu szafki.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam na mysli z eblat bedzie mial wymiary dna ale reszta szafki ciut wezsza....


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To zmienia postać rzeczy. Tak sam mam taką szafkę, ale po 4 latach użytkowania, nigdy nie zdobyłbym się na szafkę z materiału drewnopodobnego czyli płyta pazdzierzowa, wiórowa sklejka itp, TYLKO konstrukcja stalowa profil 2,5x2,5 ścianka 2 lub 3 mm.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co w chwili obecnej mam 270 litrow na szafce z plyty stoi prawie 2 lata i nic a tam bedzi eo wiele mniejsz amasa....ale co z konstrukcja moze byc?

taki ale kominek czy lepiej wymiary dna?

glownie chodzi mi czy w szafce o wymiarach 40*40 wys powiedzmy z ebedzie w srodku bez polki to czy dam rade zm,iescic tam sumpa?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bedzie pewnie troche ciasnawo. Moze juz wiesz jaki duzy jest Twoj odpieniacz z pompa, pompa zwrotna i grzalka? Poza tym musi zostac troche miejsca zeby przyjac splywajaca wode z akwarium po wylaczeniu pradu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam i sie pewnie nie znam ale proponowalbym stelaz, tak jak sugerowal @Roman. Elegancki stelaz z szybko demontowalnymi sciankami to jest to.

Rozumiem, ze te 270 litrow, ktore stoi na szafce z plyty jest bez sumpa ?

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie wiem z emoze byc ciasno ale cale wnetrze bed emial na sumpa bedzie miniflotor grzalka juwel i pompa or 2500

i tez pytanie jakie wymiary sumpa jak dobrac do akwa 125 brutto oraz tej pompy?

tak pod 270 litrami nie ma sumopa...

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka z sumpem nasiaka dodatkowo od srodka, musisz sie z tym liczyc.

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn macie na mysli zeby wszystkie szczeliny czy tez punkty styku zrobic siliconem a gdyby w plycie co przylega do sciany porobic otwory wentylacyjne?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon swoją drogą. Laminat Ci nie nasiąknie, a "goła" płyta tak, i to w dość expresowym tempie.

Otwory w tylnej ścianie i tak będziesz miał, jak sądze, np. na wychodzące przewody. Ale uważaj, komuś na forum na wys. otworów wyszły bodajrze grzyby na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stelaż zrobiony z drewnianych kantówek 5cm x 5cm. Blat sklejka 1,5cm. Akwa 100 ltr a sump 45 ltr. Czy to wytrzyma czy muszę spawać stelaż?


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Darekn12 że wciąłem się Tobie w temat ale po odpowiedzi Romana że nie zdobyłby się na drewnianą konstrukcję (a ja taką mam) chciałbym przy okazji uzyskać kilka opinii od doświadczonych akwarystów.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kantówki z drewna sosnowego polakierowane zwykłym lakierem bezbarwnym. wysokość 80 cm/ szer. 30cm / długość 80 cm. Sump zakryty szybą.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż zrobiony z tzw. kantówek o przekroju 5cm x 5cm. Boki i blat ze sklejki 1,5 cm przymocowane do stelaża. Przód drzwiczki ażurowe sosnowe.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod akwarium 50/50/50cm szafke wykonaną z płyty wiórowej 18mm sump (40/40/30cm) mam nie przykryty całość pracuje ok pół roku i newidze żeby coś niepokojącego działo się z szafką i uważam że spawanie stelaża lub budowa go z kantówek drewnianych pod akwarium tej wielkości to niepotrzebne podnoszenie kosztów i zmiejszanie i tak małej powierzchni na sump

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się z lekka uspokajać. Nie chciałbym robić podmiany szafki ale jakby miało pierdutnąć to wolę podmienić


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, percula aquamedica pod 550l (percula 120) jest zrobiona z plyty wiorowej. Pol tony przenosi na wiórówce, kołkach i konfirmatach. Sam wlasnie taka szafke sklecilem i czeka na wypoziomowanie podlogi i zmontowanie "skalara" tak zeby elektryke od razu pociagnac.

[url=]http://www.aqua-medic.de/en/service/pdfs/Percula _503.00_.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie gulpi mam pytanie te 30 cm to wysokosc?

sumpa?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.