Skocz do zawartości
lechu

Deltec mce500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wlasnie odebralem nowy odpieniacz Deltec mce500.Po paru problemach wszedl do panelu, jednak po odpaleniu jestem niemile zaskoczony.Mianowicie jak bym kosiarke do baniaka wlozył.Strasznie głośna maszyna.Podłozylem gąbkę, zrobilo sie troche ciszej, jednak w dalszym ciagu jest to irytujące po jakimś czasie. Baniak jest w salonie wiec sami rozumiecie.I tu moja prosba, czy ktos wyciszal juz taki odpieniacz (skutecznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. MC500 czy MCE600???


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy odpieniacz powinien być cichutki.

czy to "nowy" znaczy używany ale nowy dla ciebie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o MCE600, budowa podobna, więc może rozwiązanie będzie podobne mimo różnicy Ext-Int.

Po pierwsze powinien się trochę z czasem "ułożyć", po drugie tłumik na zaciąg powietrza, po trzecie gumki lub gąbki pomiędzy obudowę a pompę. Ponoć wibrująca pompa w środku body odpieniacza powoduje nieprzyjemne dźwięki.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlozylem pod spód gąbkę, jednak pompa siedzi dość ciasno.musze pokombinować z czymś na boki.

A Może by pompke wymienić na nową, cichą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tego nie przeskoczysz, to jest kombajn i niestety u każdego burczy tak, że uszy odpadają. Najlepiej sprzedać go komuś kto wsadzi go do sumpa - gdzie nie będzie go słychać. Ogólnie gorący kartofel.

Rozejrzyj się za wewnętrznym tunze 9002, 9004 itp odpowiednio do twojego zbiornika....

=-infoxunter028"]http://www.tunze.com/149.html?&L=6&C=US&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter028

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw rozebrał pompę i sprawdził czy nie jest wytarta, w srodku, czy nie jest wyłamane miejsce gdzie siedzą gumki, oraz czy wirnik ma wszystkie igły na miejscu.

z delteka możesz zamowić kit wyciszający, sylikonowe nóżki i nowy gumki do ośki. jeżeli pompa nie jest w srodku wyrobiona to kit powinien poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.Jutro będe kombinowal dalej, a dzisiaj sie chyba wycisze browarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem takze posiadaczka Deltec MC500, moj kupilam nowy w sklepie zoologicznym i nigdy jeszcze nie halasowal, nawet szumu nie slychac pomimo tego ,ze jest zawieszony na brzegu akwarium i wystaje ponad pokrywe. Sprawdz moze faktycznie pompa lub jakies inne czesci mechaniczne sa juz zjechane. Ogolnie mam delteca od ponad roku i nigdy nie mialam z nim stresu, a w instrukcji pisali ze jesli idzie do sumpa to powinien wisiec na szybie lub miec z kazdej strony po 7-10 cm wolnej przestrzeni, i moze wlasnie w tym tkwi problem u Ciebie.


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu, a jaką masz tam pompę białą czy czarną? jak czarną to typ 07 ( z ceramicznymi łożyskami) czy starszy model z czerwonymi gumkami w srodku?

włąsnie doczytałem ze myślisz o nowej pompie. to chyba najlepsze rozwiązanie . kosztuje chyba 135 funtow.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że ten odpieniacz potrzebuje przestrzeni. Jeśli jest oddalony przynajmniej 3-4cm od ścian akwarium (pomijając tę na której wisi), to go nie słychać, bo wibracje się nie przenoszą na akwarium. W wąskim panelu trudno o taki luksus.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym że ten odpieniacz potrzebuje przestrzeni. Jeśli jest oddalony przynajmniej 3-4cm od ścian akwarium (pomijając tę na której wisi), to go nie słychać, bo wibracje się nie przenoszą na akwarium. W wąskim panelu trudno o taki luksus.

Wyzej pisales, ze u kazdegubon buczy inpolecales tunze a tu piszesz, ze jak ma miejsce to nie buczy. To jak to z tym jest w koncu?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety jest to starszy model z gumką. A czy moznaby wlożyc jakąś inną pompe, nie koniecznie Deltec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze warto bez przerobek i wkladania pieniedzy sprawdzic na wiekszej przestrzeni czy bedzie buczal? Ale to tylko moja opinia


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy instrukcji nie widziałem, ale przecież jak go wieszasz to on jest przy samej szybie, albo wlotem albo wylotem. wiec nie wiem jak wy chcecie te 10cm od szyby go zamontować. U mnie w w sumpie był cichy zanim nie poleciała pompa. a przegroda jest taka mała ze skimmer ma max 3-4 cm do każdej ściank.

lechu kup najpierw te gumki. one kosztują 4 funty, a może pomóc. ( u mnie pomogło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu, a jaką masz tam pompę białą czy czarną? jak czarną to typ 07 ( z ceramicznymi łożyskami) czy starszy model z czerwonymi gumkami w srodku?

włąsnie doczytałem ze myślisz o nowej pompie. to chyba najlepsze rozwiązanie . kosztuje chyba 135 funtow.

red devil kosztuje 50 funtow i jest to dokladnie ta sama pompa


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakladajac baniak zdecydowalem sie na panel, poniewaz nie mam miejsca w szawce na sumpa. Odpieniacz siedzi sztywno w panelu i nie ma opcji zeby wygospodarować wiecej miejsca. Poszukam tych gumek, jat to nie pomoze to chyba Red Devil. Taki male pytanko, czym rozni sie pompa odpieniacza od zwyklej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mce600 i jest spoko a śpie obok;)


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy AB te do skimerów i obiegowe różnią się o siebie wirnikiem oraz umiejscowieniem tej klapki do kierowana strumieniem wody w zależności od tego w którą stronę wystartuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej pisales, ze u kazdegubon buczy inpolecales tunze a tu piszesz, ze jak ma miejsce to nie buczy. To jak to z tym jest w koncu?

Żeby być bardziej precyzyjnym, bo widać sytuacja tego wymaga: u każdego buczy u kogo jest blisko szyby, a że taki się jeszcze nie urodził co by to jako ozdobę na środku ściany akwarium zawiesił więc można zaryzykować twierdzenie, że buczy u każdego (w tym i u mnie, a kupiony był nowy z białą pompą, i deltec jeszcze dosyłał mi "dumpening set" bo im marudziłem, i Acropora wymieniała pompę bo też im marudziłem)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady. Moze ja tez troche przesadzam z tym chalasem, juz sam nie wiem.

Pierwszego dnia wydawal sie glosniejszy niz dzisiaj. Moze jutro juz go nie bede slyszl.

Tak czy siak rozejrze sie za tym zestawem wyciszajacym.

Pozdrowienia dla wszystkich zyczliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo tez jak dlugo pompa stala na sucho. Moze powinna pochodzic pare dni i wtedy sie uspokoi


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem nowy mc 500 ze sklepu, powiesiłem w środku akwa jak należy. Niestety w pokoju nie da sie przebywac podczas pracy odpieniacza. Koszmar :(, mam nadzieję, że z czasem bedzie ciszej. Jak na dzień dzisiejszy to morskie dostaje tęgie baty w stosunku do słodkowodnego w którym dwa kubełki i dwa wewnetrzne nie były słyszalne kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.