Skocz do zawartości
seba DG

spadek kh

Rekomendowane odpowiedzi

czyli reasumijąc do testu na kh dodają płyn kalibracyjny bo wynik może się różnić w zależności od soli jak ktoś pisał i trzeba sobie ten test skalibrować. Co do Ca i Mg patrzymy na tłok. Dzięki za rozwianie watpliwości choć częściowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ssj44, poprawiłem się w edicie, mój błąd - przyznaję, przeczytaj. I tak jak ustaliliśmy z @Deborą - patrzymy na tłok zawsze (kH, Ca, Mg)

W sume temat tłoka to offtop ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze sie odniesc do tego,co napisalem w poscie #39 ?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek zawsze patrzysz na to samo miejsce przy napelnianiu i przy odczytywaniu. Nie mozesz inaczej przy napelnianiu a inaczej przy odczycie.

Wysłane z mojego JY-G3


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze sie odniesc do tego,co napisalem w poscie #39 ?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...

salifert_strzykawka.jpg

Jarek takie strzykawki mam w testach. Teoretycznie każda strzykawka składa się z trzech elementów:

- korpusu

- tłoczyska

- uszczelki

Poziom płynu odczytujemy wg punktu zaznaczonego na uszczece nasadzonej na tłoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,Niejeden i adam,tak tez zawsze odczytuje,jak mowicie,bo jest to raczej logiczne.Chodzilo mi tylko o to,ze w oryginalnej instrukcji sa wyraznie rozroznione gorna i dolna czesc tloczka,stad tez bylo moje pytanie...

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg-brak testu :-(

Kup test lub popros kogos z okolicy o pomiar.Ewentualnie zmierza Ci w jakims sklepie.

Obstawiam,ze Twoj spadek Kh laczy sie ze spadkiem Mg.

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie minelo kilka dni dwie szybkie podmianki i KH poszybowalo na 7,7 niestety montipora czerwona i zielona odeszly na wieczna rafe:-( axyfughia sie pompuje eyphylia tez pokazuje co moze zoantki niesmialo sie otwieraja oczywiscie bez niespodzianek sie nie obylo znalazlem moja piekna fromie niestety ogryziona przez kraba zostalo jedno ramie ktore bylo cale reszta pogryziona wiec wylowilem dziada myslac pp szybko -podgryzina moze jakies toksyny do wody puscila jako system obronny kto wie. Zaczalem dzis podawac Ballinga. trzymajcie kciuki za nowicjusza:-) Dziekuje za porady . z koncem tyg podam wyniki testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Fromii, to nie krab, one tak mają. Odpadają im odnóża i koniec. 2-3 tyg w akwarium i na wieczną rafę. Ktoś już kiedyś pisał, że nie powinno się tych zwierzątek sprzedawać. Też tak miałem :-(

Ale, że monti poleciała??? - dziwne, to prawdziwy twardziel ;-)

Z podmianami też nie szalej za często. U mnie po każdej podmianie krewetki czyszczące mają wylinkę, co ktoś już zaobserwował. Wniosek był taki, że drugiej wylinki w krótkim czasie mogą nie przeżyć :-(.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fromia ewidentnie zjedzona, byla u mnie od poczatku stycznia i bylo ok. pozostaje z nosem przy szybie obserwuje co wraca do zycia.Co do wylinki po podmiance z kreweciami u mnie to samo co podmiana to pancerzyk na bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.