Skocz do zawartości
ssj44

ssj44-Białystok-amok dino

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś wcześniej nie mogłem się przybrać do założenia tematu o swoim akwarium, może dlatego że jest na sąsiednim forum - no ale tu ruch jest większy zatem i informacji można więcej zdobyć.

Zatem od początku.

Akwarium ma dzisiaj 8 miesięcy i 20 dni.

Rozmiar 70X50X50 - bez sampa, na kubełku(wiem że tak się nie robi no ale cóż tak musiało być z przyczyn finansowych, w planach jest większy zbiornik 120X60X50 na sampie, obecnie przymierzam się do kupna stali by pospawać stelaż).

Oświetlenie to lampa led 120w (tania)

Cyrkulacja to falownik 5000l/h + 1800//h+to co daje filtr kubełkowy(nie pamiętam ile). Najwięcej dmucham na skały, mniejszy omiata dno z przodu, a wylot z filtra skały od tyłu.

Dolewki automatycznej brak.

Odpieniacz Hydor slim

Życie to błazny, chromisy, hexatenia, gobion, brzydal, jeżowiec, krewetka i dwa pustelniki.

Korali mam narazie niewiele: grzybki, parazoxantusy, zoxantusy, euphylia, capnella, xenia, montipora

Skała ok 22kg

Parametry miałem stałe i dobre do czasu pojawiania się dino, wtedy w akcie paniki wszystko rozjechałem. Obecnie zaczynam stabilizować, odstawiłem h2o2 która mi nie pomogła. Parametry to NO2 - 0, NO3 - 0, PO4 - 0, Ca - 490, Mg - 1290, KH - 13,5, PH - 8. , zasolenie 1,025, temp 25

Aktualnie mam wyjęte wszystkie absorbery.

Przepraszam za jakość zdjęć - jak popstrykam lepsze to wrzucę

post-22187-0-00823200-1377067656_thumb.jpg

post-22187-0-29450900-1377068539_thumb.jpg

post-22187-0-04547400-1377068550_thumb.jpg

post-22187-0-82069200-1377068560_thumb.jpg

post-22187-0-39315300-1377068563_thumb.jpg

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala z Białegostoku. Aktualnie, od zeszłego roku posiadam reefmaxa ale późną jesienią robię przesiadkę na akwarium o podobnych wymiarach jak zaplanowałeś.Będę trzymał kciuki za pomyślny rozruch Twojej nowej solniczki. Powodzenia i pozdrawiam.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam

Masz na forum swój baniaczek bo chętnie obejrzę foty?

Parę zdjęć przy okazji

udało mi się babkę złapać przy robocie - kopie jak najęta

PS

Skończyło mi się miejsce na dodawanie zdjęć - co z tym zrobić?

post-22187-0-65821200-1377093278_thumb.jpg

post-22187-0-44633800-1377093301_thumb.jpg

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodawaj z zewnętrznego serwera np. imageshack.us . Ładujesz zdjęcia na ten serwer a potem wklejasz linki na forum.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Dziś trafił do mnie ukwiał quadricolor, babka kopiąca która przekopała mi za dzień tyle ze hoho chyba to mój sposób na dino hehe i pseudochromis.

Jak i za pomocą czego karmicie swoje ukwiały?

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja w sumie i ja z Białego jestem :)Podoba mi sie ułożenie skały:)Czekam na wiecej foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie ostro ale jestem zadowolony coś się dzieje:) Tak kopie że zlikwidowała mi już prawie całe dino. Zamieszania jako takiego narazie nie ma kopie dużo i spokojnie. Nabiera piach do pyszczka i go filtruje. Po pewnym czasie usypała górkę. Piaczu mam tak od centymetra do półtora miejscami dwa.

Artur fotek porobie więcej jak będę miał chwilę chce uzyskać dobrą jakość zdjęć bo narazie pstrykałem komórka. Jaki masz baniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie pokazywałem mojego baniaczka na forum ponieważ sam nie nie jestem z jego wyglądu zadowolony. Ostatnio pojawiły się na skałach glony, z którymi aktualnie walczę. Jak wystartuję pod koniec roku z nowym większym baniakiem i wszystko będzie w porządku to wrzucę jakieś foty.

Pozdrawiam wszystkich morszczaków z Białegostoku.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki planujesz? Ja mam w planach 120X60X50 lub 60.

Ja ze swojego też nie jestem zadowolony ale pokazuje bo zawsze ktoś coś podpowie.

Swoją drogą zastanawiam się ile nas tu jest z Białegostoku i okolic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję 120X60X50(wysokość)lub 130X60X50, nie wiem jeszcze czy z sumpem czy bez (jestem pod wrażeniem akwarium podobnej wielkości prowadzonego przez Aquamaniaka z forum bez sumpa).Wydaje mi się, że w Białymstoku będzie z ok. 10 morszczaków, ja osobiście znam 2 osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś spotkanie byśmy przy piwie zrobili.

Trzymam kciuki za projekt - podobny do moich zamierzeń choć ja z sampem teraz mam bez i mi to przeszkadza

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł spotkania przy browarku bardzo dobry. Proponuję gdzieś w centrum, najlepiej w knajpie gdzie jest akwarium morskie, ale znam tylko jeden taki lokal w Białymstoku - u chińczyka przy Centralu, może ktoś zna lepszy lokal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knajpa chińska jest na ul. Marjańskiego (przedłużenie Suraskiej) idąc od Suraskiej za Centralem po tej samej stronie co Central, w którymś z kolejnych budynków (wejście do lokalu nie od frontu a z boku budynku) ale przed Bankiem BOŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie i ja mogłbym dołaczyc tyle ,ze mój baniak 100L jest ; /pusty.Niestety nie moge pienieznie na ten moment go uzupełnic skałą i światłem

:(.Z miesiaca na miesiac pociagne,lecz w długi zalazlem i cieżko jest mi spełnic marzenia.Jedynie co moge to pośnic w nocy o takowym akw,heh.Po ile macie lat ?ja 1989 rocznik jestem. 16 grudnia 24 juz ;).Z Leśnej Doliny jestem tak w ogole,ostatnio sie tu dzieje.Ale nas dużo białostoczan patrze,podbijemy forum zaraz,hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania to widzę że mało chętnych, założę temat o spotkaniu, co do mnie to tak na szybko trochę teraz z czasem krucho.

No i mała aktualizacja kilka nowych fotek z akwa. Niestety nie mogę się przybrać by porobić jakieś lepsze. No ale ogólna sytuacja jest taka. Zmieniłem cyrkulację i ułożenie skały.20130827_204451_resized.jpg

20130827_204500_resized.jpg20130827_204505_resized.jpg20130827_204510_resized.jpg

20130827_204521_resized.jpg

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ładny czysto utrzymany baniaczek, pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.