Skocz do zawartości
Man in the rain

Zakup 200 kg żywej skały a praktyki dystrybutorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli przymierzam się W KOŃCU do zalewania mojego zbiornika i stoję przed zakupem ok. 200 kg żywej skały. Chciałbym zapytać bardziej wtajemniczonych forumowiczów czy mają jakieś info gdzie w Polsce można zakupić skałę najlepszej jakośći nie tzw " przekopaną" z tych styropianowych bagów w których przychodzi po 25 kg bodajże. Jest jakaś szansa przy tej ilośći dokopać się do źródełka ?

Każdy wie jakie są czasy, sam prowadzę firmę i wiem jak to wygląda z kontrahentami, każdy chce uciułać do siebie.. a ja poddaję pod głęboką wątpliwość fakt, iż taki sklep x czy y sprowadzając żywą skałę właśnie nie "przekopuje" bagów wybierając najlepsze kawałki. Każdy w końcu ma swój zbiornik - swoich znajomych.

Coś slyszałem że transporty lądują gdzieś w NIemczech ale nie mogę na ten czas zlokalizować namiaru.

Z góry dzięki za info.

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxy zdaje się są po 50 Kg, ale mogę się mylić. Najlepiej wyczaić dostawę i wsiąść od razu nie rozpakowane boxy - masz ułatwione zadanie bo zamawiasz cztery boxy


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o suchej skale. Można powybierać kawałki jakie się chce, spokojnie poukładać, pokleić i zalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o suchej skale. Można powybierać kawałki jakie się chce, spokojnie poukładać, pokleić i zalać.

Hmm... a jak długo to wszystko będzie dojżewać ? ja już byłem wystarczająco długo cierpliwy :) choć na przykładzie Tomka z eRybki widziałem, że właśnie zrobił mix 50 - 50. Jak nie znajdę dobrego namiaru to kto wie.

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sucha 2 zbiorniki uruchamiane w ten sposób.

Można spokojnie pokleic epoxy. Po 6 miesiącach nie będzie widać ze była martwa. Zawsze można parę kawałków żywej do sumpa wsadzić

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w "kraju" idę (jadę) sobie do sklepu i... wybieram sobie kawałki takie jakie mi pasują i podobają się ! a może po tak sporą ilość wyskocz za granicę ? np. do Niemiec ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie samemu zaimportować .Najpierw zacznij od citesu w Warszawie ,potem zapłać za skałę z góry w Indonezji i czekaj aż przyjdzie import do Niemiec .Następnie pojedziesz po niego na lotnisko oczywiście kilka godzin wcześniej aby załatwić dokumenty celne .No i jesteś wtedy szczęśliwym posiadaczem 200kg skały na której zaoszczędzisz ok 10zł na kilogramie w stosunku do ceny zakupu w Polsce w sklepie czyli ok 2000zł .Jeżeli na tym etapie szukasz oszczędności to proponuje zmniejszyć pojemności zbiornika ,niestety to nie hobby na którym można prowadzić oszczędności nie jeden się o tym już przekonał .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem złoty środek. Zamówiłem z "Atoll Riff Deko" Niemcy trzy duże " kolumny" zbudowane z suchej skały, które wylądują w zbiorniku głównym, nie mam czasu na zabawę z rurkami, ceresitem i całą resztą... a i tak bym nie wytworzył tego cuda co zamówiłem :) żywa skała wyląduje głównie w sumpie... może co nie co zarzucę pod kolumny w baniaku.

post-22245-0-24672500-1378315372_thumb.jpg

post-22245-0-34775100-1378315381_thumb.jpg

post-22245-0-33301600-1378315391_thumb.jpg

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.