Jump to content

Damian07

Klubowicz
 • Content Count

  1314
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Damian
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Małopolska
 • Akwarium
  mam

Recent Profile Visitors

2683 profile views
 1. Ten zbiornik ma się doskonale obecnie są same ledy od czterech miesięcy . Oczywiście jak każdy zbiornik ewoluował. Zmieniłem skalę ,wywaliłem zoasy ,a resztę zjadł borsuk. . Na tą chwilę za nic nie wróciłbym do T5. Zdjęcia są na fb . Pozdrawiam .
 2. Kilka wieczornych fotek. Xperia XZ Premim Kolejne Xperia XZ Premim ;-) Xperia XZ Premim , Xperia XZ Premim , Xperia XZ Premim
 3. Raczej brak czasu i chciałem troche odpocząć od tego hobby. Bo zawodowo mam to 24h. Xperia XZ Premim
 4. Nie, no bez przesady jaki restart. Wyjąłem starą skałę i korale potem wsadziłem nową i acropory. Xperia XZ Premim
 5. Po prawie rocznej przerwie od spsów wróciłem do acropor. Myślałem, że dam radę dłużej wytrzymać. Ogólnie wiele się nie zmieniło, szkło i cały sprzet bez zmian jedyne modyfikacje to światło w tej chwili mam dwie lampy 4x54wt5 a pomiedzy nimi trzy G4pro ecotechy. Wewnątrz wymieniłem skałę na syntetyczną AF. Akwarium cały czas funkcjonowało, ale całkowicie bez obsługowo bo miałem tylko lpsy i miękkie koralowce. Acropory, a raczej ich szczepki pochodzą dokładnie od tych które miałem rok temu. Z ryb to doszedł białobrody, a odłowiłem borsuka który w tydzień zeżarł prawie wszystkie zoasy. Białobrody sięna razie dogadał z lineatusem i myślę że będzie ok. Xperia XZ Premim
 6. Nie byłem tu kilka miesięcy, a tu się nic nie zmieniło. Daniel i Sylwek nawet Elvis nie ma takich wytrwałych fanów. Szacunek.
 7. Wystarczy obniżyć zasolenie o 5% i nagle z wysokiego Mg 1450 zrobi nam się 1380 . Ogólnie jeżeli zbiornik jest stosunkowo młody to Mg nie ma za wielu odbiorców tak jak zbiornikach starszych , jednym z największych odbiorców to glony wapienne i szybko rosnące spsy . Podobnie wygląda sprawa okrzemka w świeżych niestabilnych zbiornikach wystarczy delikatna ilość krzemianów i mamy plagę okrzemek ,a w stabilnych zbiornikach gdzie mamy gąbki nawet dolewając kranówkę system tego nie odczuje . Taka sama sytuacja jest i przy metodzie balinga i reaktorze . Przez pierwszy rok nie musimy dodawać Mg ,a potem szukamy wkładów z magnezem czy dodajemy magnez w płynie.
 8. Włóż skałę do środka i za kilka dni woda będzie kryształ . Czasem tak się dzieje w świeżych zbiornikach . Woda po rozpuszczeniu soli jest kryształ, a następnego dnia zaczyna robić się mętna . Podobnie dzieje się w akwariach słodkowodnych . Gdyby była to wina soli to byłyby białe szyby i dno akwarium . PS. ja gdybym miał 003 na TDS nie użyłbym takiej wody .
 9. Kolego zróbmy dla zakończenia tej jałowej dyskusji takiego deala. Ja wyślę do Ciebie laboranta z pięcioma wiadrami soli i nowym testem na Mg. Oczywiście nie weźmie ze sobą piekielnej maszyny, ale dwa refraktometry oraz testy na Mg. Jeżeli faktycznie masz sól tak skopaną jak twierdzisz to zostawi u Ciebie te pięć wiader i nowy test Mg oraz Cię osobiście przeproszę. Natomiast jak się okaże, że nie masz racji to pokryjesz koszt dojazdu i czas pracy tej osoby oraz przeprosisz AF na forum. Załatwiamy to tak? Darek Twoje wypowiedzi są irytujące, nikt Cię nie zmusza do używania naszych produktów szkoda Twojego czasu na walką z samym sobą. Po co zamawiasz 100kg soli w promocji, a potem piszesz ze jej nie będziesz używał? Co tym działaniem chcesz osiągnąć? Wszyscy wiedzą że używasz tylko TM podkreślasz to w co drugim swoim poście w swoim wątku, a w wątkach AF nagle piszesz o naszych produktach. Widzę tu taka analogię z przed jakiegoś czasu, jest taka osoba która od lat stosowała niezmiennie jedną sól tyle, że co trzy miesiące była ona innej marki. Miłego dnia życzę i powodzenia w prowadzeniu akwarium morskiego.
 10. Kilka zbliżeń moich koralowców:
 11. Bez laboratorium wyselekcjonowane naturalnych produktów według mnie jest nie możliwe. Sprawdziliśmy różne media filtracyjne i to wydaje się najlepsze. Oczywiście siporax to klasyka gatunku jednak nie my go produkujemy, jeżeli chodzi o powierzchnię to pumex jest pod tym względem mniej wydajny. Jednak jest mniej podatny na zapychanie porów dlatego w dłuższym okresie działania nie ustępuje skuteczności. Pumex też występuje w różnej gradacji, ten który my używamy jest najbardziej optymalny, aby zachować jak najdłużej bakterie w dobrej kondycji. Wadą jest to, że bardzo duża część ma pozamykane pory i pływa jednak jak pisałem znaleźliśmy zastosowanie tego pływającego,dlatego zdecydowaliśmy się na ten rodzaj materiału. Co do sprzedaży suchego, możliwe że będziemy take złożę sprzedawać jednak na tą chwilę nie mamy takich planów.
 12. Jest to pumex. Różni się od tego ogrodowego tym, że każdą partia jest przebadany pod względem oddawania niepożądanych związków do wody. Są to kamyki tylko te które są całkowicie nasiakliwe (zatapialne) jest to ok 50% całości (resztę używamy do innych celów). Następnie są poddawane procesowi zasiedlania wybranymi bakteriami nitryfikacyjnymi (ok 60dni) następnie po przebadaniu i sprawdzeniu ich właściwości przeznaczone do pakowania. Złoże to jest od razu aktywne biologicznie. Skraca to czas rozpoczęcia cyklu azotowego praktycznie do zera.
 13. Kolego tak się składa ,że nie jestem szamanem ,ale jestem współwłaścicielem jednego z największych producentów sbs oraz soli rafowej i jednego z trzech produkujących sbs na świecie. Więc wybacz, ale nie muszę być szamanem ,aby taką wiedzę posiadać.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.