Skocz do zawartości
Gość Enia

assistance a holowanie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enia

Cześć.Dzisiaj zepsuł mi się samochód.Pedał sprzęgła wpadł w podłogę i tak został.Mam assistance,więc byłam spokojna.Zadzwoniłam pod odpowiedni numer,a tam bardzo miła pani poinformowała mnie ,że jeśli samochód zepsuł się kilometr od domu to laweta mi nie przysługuje. :) Musi być minimum 5km.Pełna nadziei odpowiedziałam,że ja nie chcę do domu tylko do warsztatu(10 km) :baby: .Nic z tego. :) Grzecznie pani podziękowałam ;) O co chodzi? Jak kupowałam ten pakiet ubezpieczenia znajomy wyraźnie powiedział mi,że mam holowanie na cały kraj.Po co mi ten pakiet ,jak ja głównie jeżdżę w promieniu 5 km od domu.Pozostało mi tylko zamówić prywatnie lawetę.120zł.Wiem ,że mało,ale tak sobie myślę.Kurcze ,ale za to byłaby fajna szczepka korala.To już chyba choroba jak się nie liczy w złotówkach tylko w koralach ;) Wy też tak macie? :)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to był kilometr to trzeba była zapchać za to 120 zł :).Bez sprzęgła da się jechać więc musisz nastepnym razem to bardziej przekalkulować a ubezpieczyciele niestety mają różne kruczki więc trzeba dobrze wszystko przeanalizować czy w naszej sytuacji coś to dodatkowe asistans pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym pięknym kraju nic tak nie broni w takich sytuacjach jak szybkie myślenie i wysłanie się w nich w inne miejsce - czyt. obecnie w Polsce nie ma obowiązku meldunkowego i nieważne gdzie jesteś zameldowana. Zgodnie z deklaracją słowną możesz mieszkać i na pograniczu w Sejnach i nikt Ci z linijką nie przyjedzie przecież mierzyć prawdy. No przykra sprawa, że takie rzeczy się dzieją :dizzy:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu zepsuł się samochód w sobotę,ale że miał imprezę rodzinną to zamówił sobie taksówkę a awarię zgłosił w poniedziałek,niestety funkcja działa do jednej doby i na własny koszt wiózł do serwisu,koszt u niego 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koniec tematu każdy wyjdzie z wiedzą czego nie gadać konsultantce przez telefon by nie czuć się zrobionym w buca i móc skorzystać z tego co się wykupiło w pakiecie ubezpieczeniowym. eh


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Wiem,że da się jechać bez sprzęgła,ale zostałam w takim miejscu ,że dwóch gości bało się wypchnąć auto na luzie ,żeby nie wjechało w inne.Przed sobą miałam duuuuże drzewo ,a mogłam tylko jechać na jedynce.Za sobą spad i autka .;) Luft,ta babka się pytała jaki adres mam podany do ubezpieczenia auta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enia

Nie wiem w jakiej firmie masz wykupione ubezpieczenie ale ja mam dla przykladu wykupiony pakiet komfort w PZU i jestem bardzo zadowolony...korzystalem juz kilkukrotnie....poczawszy od urwania wachacza na wysepce po blachostke jaka byl spalony bezpiecznik i holowanie 500 metrow z CPN-u do serwisu. Zawsze milo i kulturalnie...zero marudzenia....wlasnie tak powinno wygladac asisstance. a i jeszcze wymienilem juz 2 razy przednia szybe w ciagu roku w ramach ubezpieczenia, jest to wprawdzie opcja dodatkowa platna 50 zl na rok ale sytuacja wygladala podobnie...gdzie Pan jest i czy dotrze Pan do warsztatu sam czy wyslac lawete...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


Marzenia w trakcie realizacji......

Akwarium w trakcie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mój ojciec ubezpieczał się w PZU przez 20 lat.Miał 0 stłuczek.5 lat temu ukradli mu nowe auto.Złodziej wyciągnął mu kluczyki z kieszeni i uciekł .Ojciec go gonił ,ale mu się nie udało.PZU nie wypłaciło mu ani grosza odszkodowania,bo nie miał 2 kompletów kluczy .Odbyły się dwie rozprawy .Pani z PZU szła na kawkę z sędziną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link 4 ubezpieczenie szyb wsiadam rano do auta 4.00 a tu szyba pęknięta tel do link i co jeżeli szyba pękła sama z siebie to ubezpieczenie nie działa sprawa druga mam asistans w razie wypadku holowanie i auto zastępcze mam wypadek kawałek do domu 2km auto po wypadku na chodzie więc pojechałem do domu tel do linku i co wielka d*pa ruszył pan z miejsca wypadku i się panu auto zastępcze nie należy :)

Edytowane przez Debora
Błagam dodaj interpunkcję-nie da się czytać (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia jak się czyta takie rzeczy,z jednej strony przy zakupie polisy wchodzą nam do d..y a potem robią wszystko by jej nie wypłacić.Przypomniałem sobie,że wymieniałem w aucie przednią szybę,która kosztowała 2300zł a zwrotu dostałem niecałe 300zł,nie doczytałem szczegółów umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja mam zwykłe, podstawowe OC i co trzeba kupię/zrobić kupię/zrobię sam :)

Edytowane przez ni3miec (wyświetl historię edycji)

70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luft w Polsce jest jeszcze obowiązek meldunkowy

Niestety trzeba wszystko przeczytać 2 razy zanim się podpisze. Później pretensje można mieć tylko do siebie.

Chyba, że się uda coś zdziałać jak temu Rosjaninowi (chyba nawet gdzieś było to w OT):

http://wyborcza.pl/1,75248,14408552,Karta_kredytowa_z_odsetkami_0_proc__i_miliony_odszkodowania_.html

Pozdr

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Wiecie co ,ja dzisiaj z braku auta przeprosiłam sie z rowerem i o dziwo wszędzie byłam szybciej tylko d....boli ,ale przestanie.Było cudownie :) A jest jeszcze cudowniej ,jak sobie policzyłam ile miesięcznie zaoszczędzę na korale :)a polisę tym razem wykupię najtańszą.Raport z dzisiejszego dnia- kondycja w skali 1-10 to minus trzy i pół.;)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enia to i tak nie jest źle, u mnie byłoby z -300:D na szczęście autko nie zawodzi :)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak odnośnie ubezpieczeń.

Miałem już parę dobrych aut. Ubezpieczałem je w HDI Assecuracja. Ceny niewygórowane. Pierwsze auto które poszło w kasację całkowitą - był ford fiesta - pani tramwajem we mnie wjechała bo się zamyśliła a dopiero ludzie włączyli w tramwaju hamulce bezpieczeństwa bo prawie 50metrów przez skrzyżowanie i za nie mnie wypchała.

Przyjechał rzeczoznawca, laweta, auto zastępcze, nocleg hotel :) - za auto wypłacili już po 3 dniach.

Później w BMW e36 kombi dwa razy poszło mi sprzęgło , bez problemu z terenu niemiec(250km od granicy) i terenu polski mnie odebrano z autem.

Niedawno kupiłem autko niemiec, opel corsa. Ubezpieczyłem tymczasowo na przejazd w Liberty Direct. Mimo ustalenia wartości składki, mimo braku jakich problemów z autem, mieli problem by zakończyć TYMCZASOWĄ polisę oraz wystawić fakturę.

W rzeczy samej faktury mimo 4 telefonów i miesiąca czasu nie otrzymałem. wczoraj przyszło zaś sądowne wezwanie do zapłaty 45zł.

Oczywiście zapłaciłem.

Ponadto mogę podkreślić ich ofertę - za samo oc 15 letniego autka chcieli 1000zł rocznie. W tym ubezpieczeniu jak czytałem prawie nic nie było i sporo wykluczeń i gwiazdek.

A chwalą się tanią ofertą. Jak chciałem u nich AC to powiedzieli że starszych aut powyżej 10 lat w autocasco nie ubezpieczają .

Poszedłem od ręki do HDI Asecuracja - zapłaciłem za ub. OC+AC+Szyby+Opony+Asistance za 651 zł !

W ofercie są dwie gwiazdki - holowanie darmowe do 500km od granicy kraju (na terenie kraju darmowe)

Każda szkoda musi być zgłoszona nie później niż 24h od zauważenia szkody / usterki.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Generali assistance z holowaniem do kwoty 50000zł z zapewnieniem ubezpieczyciela że holują mi zawsze samochod pod dom, stawka za assistance nie mała bo około 1200zł za samochód a ubezpieczone było 5szt, niestety jak przyszło co do czego i w hiszpanii rozsypało sie koło pasowe wału + padł wysprzęglik to zaproponowano mi holowanie do najbliższego warsztatu a nie pod dom z uzasadnieniem "nie bo nie - ssaj pałe" cała impreza ze sprowadzeniem samochodu gdzie kierowca prawie tydzień wracał kosztowała ponad 10tys zł, od teraz mam tylko zwykłe assistance z holowaniem do warsztatu w cenie polisy oc/ac

Kilka lat w transporcie pokazało że ubiezpieczenia są tylko po to aby je płacić a nie korzystać :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wszystko przeczytać 2 razy zanim się podpisze. Później pretensje można mieć tylko do siebie.

Pozdr

Wszsytko miałem zapisane w umowie + regulaminie mimo to odmowa, na bieganie po sądach nie mam czasu...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.