Skocz do zawartości
bienki

rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zauwazylem ze moja rozgwiazda piaskowa stracila kawalek ramienia!!! Cos ja zjadlo? czy niedomaga? Spotkal ktos sie juz z takim czyms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mialem dwie rozgwiazdy piaskowe i jedna została mocno pocharatana. Okazało się ze mialem kraba , który przyjechał ze skała dorosł i rok po zalożeniu akwa zaczoł rozrabiać. Poszarpał ramiona rozgwiazdy bo to najłatwiejszy łup wojenny.A podejrzewałem hispidusa bo swiezo trafił do zbiornika. Może to cos takiego.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskowa potrafi zregenerowac sie? Czy z ramienia oderwanego powstanie nowa rozgwiazda? U linki tak bywa. Nawet kawalek ramienia wystarcza.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kraba (a raczej nie zaobserwowalem) mam tylko krewete ale ona gania tylko ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lunatykujesz w nocy?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dojrzeć kraba to trzeba przesiedzieć kilka nocy i jeszcze mieć szczęście, bo to są szybkie i sprytne bestie. Ja wytłukłem wszystkie (tak myślałem) kraby na początku (była taka moda wtedy na forum). Później tego trochę żałowałem, bo były tam takie niespotykane okazy o delikatnej budowie. Po prawie trzech latach zobaczyłem jednej nocy kraba i nawet się ucieszyłem. Nic mi nie zdycha, wszystko żyje i rośnie więc go nie będę ruszał. Jeśli po takim okresie jest wielkości 2-2,5 cm to chyba większy nie urośnie, chociaż....?

BartY miał jakieś doświadczenie z rozgwiazdą i jej regeneracją z pojedyńczego ramienia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja wytłukłem wszystkie kraby na początku (była taka moda wtedy na forum)"

:) ależ człowiek to bestia :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakąś infekcja bakteryjna. Sprawdź czy ramie się nie rozkłada (taka zielona maź). Raz miałem taki przypadek zaraz po zakupieniu rozgwiazdy. Do tej osłabionej rozgwiazdy dobrał się krab pustelnik. Najpierw myślałem że to on ją załatwił. Teraz mam rozgwiazdy w dobrej kondycji oraz kraby i żyją w pięknej harmonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.