Skocz do zawartości
rekin

Vertex Omega 150

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebna opinia o tym odpieniaczu

pol_pm_Vertex-Omega-150-6822_2.jpg

akwarium 270l w obiegu Czy warto się interesować tym sprzętem???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj warto warto... jeśli ma być z zapasem mocy, a już niedługo Omega w wersji 130:) ale znając życie dopiero w zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest cichy ???? gdyż to ważne :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest bardzo podobna to pomp tunze które cieszą się świetną opinią (w końcu robi je SICCE) jest dobrze wygłuszona, ma stópki które redukują drgania, do tego w standardzie tłumik jak w większych modelach Vertex lub Royal co razem daje niemal niesłyszalny odpieniacz. Z czystym sumieniem mogę go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ewentualnie będzie on wstanie realnie pociągnąć 500 l system??? nie chciał bym później kupować nowego.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie to zależy od ilości ryb i reszty filtracji, No i podstawa jakie korale?

Ale nie powinieneś mieć z nim problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to będzie 5-6 ryb i sps-y ale kto wie co będzie przy 500l na pewno głównie sps-y


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wertex idzie na łatwiznę z pompami sicce to nic innego jak pompy tunze taki sam wyrób i cena z takim sercem nie do przyjącia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 150 ma spory zapas mocy, jeśli będziesz karmił całe to towarzystwo z głową to powinno być dobrze nawet i w 500l, a zawsze możesz wspomóc filtrację vodką, VSV, zeovitem czy biopellets.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wertex idzie na łatwiznę z pompami sicce to nic innego jak pompy tunze taki sam wyrób i cena z takim sercem nie do przyjącia

a ile w/g Ciebie powinno to kosztować???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 150 ma spory zapas mocy, jeśli będziesz karmił całe to towarzystwo z głową to powinno być dobrze nawet i w 500l, a zawsze możesz wspomóc filtrację vodką, VSV, zeovitem czy biopellets.

jaki optymalny poziom wody powinien mieć w komorze odpieniacza???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje że od 18 do 24 cm ale optymalne jest 19-22 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, jeśli chodzi o vertex'a to znam chyba wszystkie odpowiedz :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego wątku , zapytam się o vortexa Alpha 300.Co sądzisz o ustawieni jedna pompa max wykreona dysza a druga max wkręcona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 500 l z rybami i sps-ami to dla tego odpieniacza troche za duzo. Niby ma byc wydajniejszy niz podobnych rozmiarow BK ? Dlaczego ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie od roku pompę sicce chyba 3.0 jak mnie pamiec nie myli i jest to najglosniejsza pompa w moim akwarium. Zrazilem sie do nich i myślałem ze to normalne u nich. Po waszych wypowiedziach zastanawiam sie czy jej nie reklamować.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 500 l z rybami i sps-ami to dla tego odpieniacza troche za duzo.

Te 500 l jest na wyrost ( opcja przyszłościowa ) na razie będzie 270 l :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam czegoś z zapasem do 250l w obiegu, zainteresował mnie ten vertex, jeśli sicce =tunze to na plus ponieważ pracuje u mnie jako obiegowa pompa tunze i jest prawie niesłyszalna, ciekawe jak to wygląda przy wirniku igiełkowym. Posiada go może ktoś i może coś dodać głównie o jakości pompy po jakimś czasie? Na youtubie jakość pracy wygląda bardzo dobrze. Długo są te odpieniacze na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce są od 20 maja tego roku, Ma już je całkiem pokaźna rzesza użytkowników ale chyba tylko kilka osób udziela się na forum. W stanach skąd pochodzi większość filmików odpieniacz jest od grudnia 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka czy połączenie między pompą a body jest sztywne? Czytałem na RC, że pierwsze modele tak miały ale w późniejszych zastąpiono to połączenie silikonowym. Dostępne u nas są już te poprawione modele bo z wirnikiem też jakieś problemy były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wirnikiem były w europejskich pompach dlatego pomimo zapewnień że odpieniacz będzie gotowy w grudniu pierwsze modele w europie pojawiły się po 18 maja, po wyeliminowaniu problemu.

Pompa do odpieniacza montowana jest za pomocą gwintowanej i przetoczonej rury, wchodzi na wcisk z jednej strony i w gwint pompy z drugiej. Nic nie wiem o tym żeby Vertex miał zmieniać to połączenie na silikonowe. Wszystkie modele jakie przeszły przez moje ręce od maja tego roku miały takie połączenia i te które przyjechały wczoraj również takie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już wiem, dopiero będzie silikonowe połączenie po wprowadzeniu omegi 130. Na tym filmie widać już chyba właśnie takie połączenie (od 3:36):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale to prototypy z targów MACNA,

130 to też będzie ciekawy odpieniacz, ale to kwestia kilku miesięcy z tego co rozmawiałem. Ciekawie zapowiadają się też sumpy bo cenowo maja być mocno tańsze niż Royala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.