Skocz do zawartości
roman763

Świetlówka aktyniczna T8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytac osoby uzywajace tego rodzaju swietlówki,która z dostepnych na rynku daje najwiecej swiatła?Chodzi mi o swietlówke o mocy 15w.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Hagen Marine Glo 30W, Kupiłem bo w sklepie nie mieli Sylvani Coralstar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Hejka!

Mialem i marine glo i sera deep blue oraz jeszcze tam jakies. Zadna z tych swietlowek nie dorownuje swietlowkom PHILIPSA TL03.Jesli o to ci chodzi ,to taka jest moja ocena i widac golym okiem,ze korale coraz ladniej sie wybarwiaja- "swieca".

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem najlepszą świetlówką aktyniczną jest ARCADIA MARIN BLUE. Barwa światła poza zasięgiem konkurencji.

Jeśli chodzi o superaktyniczne to Pilot ma racje, tylko PHILIPS TL03. Jeśli planujesz pojedynczą świetlówkę, to ja radzę PHILIPSA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc.W takim razie zdecyduje sie na PHILIPS-a TLO3(mam nadzieje ze są dostepne T8 o mocy 15w.Do oswietlenia mojej nano planuje wykorzystac 3 swietlówki energooszczedne o mocy 32w i temp 6500k w połaczeniu z 1 aktyniczna Philips TL03.Akwarium o wym 60*30*35wys.Zastanawiam sie tylko czy ta jedna aktyniczna wystarczy?a nie mam juz miejsca w pokrywie na dodatkowa swietlówke.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie mam porownania - jak sie ma do nich Osram 67?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani- tu http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=538

był ten problem poruszany i niby Philips TL03 i Osram 67 to to samo. Mam Osram 67, a że do szpitala ostatnio często trafiałem to muszę przyznać, że widziałem tam jakieś niebieskie świetlówki w gabinetach zabiegowych i były zdecydowanie ciemniejsze od Osrama 67.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z Was wie gdzie w trójmiescie mozna kupic Philipsa tl03 lub osram 67?Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram 67 jest do kupienia w OBI, Castoramie i pewnie w innych marketach. W tych dwóch jednak widziałem i kupowałem. Były tam jednak 18W, a 15W nie widziałem, a chyba o takie tobie chodzi?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis rok temu w Castoramie byly 15W Osram 67.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ulicy norblina (między wrzeszczem a oliwą) jest hurtownia "flash" telefon znajdziesz w panoramie firm to jest importer "Philipsa"

a "osram" dostaniesz w "koma" na ul piastowskiej przy kolejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.