Skocz do zawartości
dawidmNS

Valenciennea strigata - jak ja zlapac?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kupilem ta rybke nie dawno, no i troche sie przeliczylem. Chcialem czysty piasek a mam taki burdel w akwarium ze mam jej dosyc po kilku dniach. Plus cala woda syfiasta bo caly czas z tego piasku kurze, syfki itp przeczesuje i to wszystko lata. Chce ja oddac w dobre rece i moze cos mniejszego kupic bo ta robi za duzy syf. Teraz zaczela wykopywac dolu i tam gdzie w skale znajdzie dziury to zakopuje je.

Teraz tak, w akwa mam bardzo duzo skaly, ryba szybka i to bardzo, odrazu chowa sie w skale. Wiec jak ja zlapac? Sa jakies pulapki, sprawdzone sposoby? Poradzcie cos prosze :)

Dzieki ;)

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butelka po wodzie 1,5 L obcinasz stozek na szczycie wkladasz szyjka do srodka i masz pulapke, do srodka zarcie i czekasz


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze ty z londynu bo bym ja odebral :) ps. daj jej czasu one podobno tak mają że na początek szaleją strasznie a później dają sobie na luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz wybrales sobie babke, ktora nalezy do niezlych smieciarek ;) Nie liczyl bym na to ze sie uspokoi, mialem pol roku. Niestety butelka dzialala nawet niezle ale do momentu az pojawil sie ktos w poblizu akwarium. Moja byla bardzo bystra i droge ucieczki z butelki w zasadzie z zamknietymi oczami pokonywala w ulamku sekundy. Po oddaleniu od akwarium siedziala w butelce po 5 minutach i tak w kolko. W rezultacie skonczylo sie polowaniem po piasku z siatka po wyjeciu skaly. teraz mam boba budowniczego i zlapanie go w butelke nie sprawia trudnosci. Ten tak nie smieci strasznie ale pulek i farfocle niestety plywaja. fakt ze piasek czysciutki. Chcialem dodac ze trafil mi sie dobry egzemplarz kolekcjoner, kraby, slimaki i szczepki, wszystkie wykorzystuje do budowy swojej nory. Ostatnio spodobal mu sie termometr i mi go kradnie, przylapalem dwa razy jak potrafila odkleic (odessac) od szyby przy samej powierzchni akwarium. Juz mialem ja oddac komus ale tym manerwrem kupila moje serce.

probuj butelka, jak nie to fish trap ulozony na dnie. Powodzenia


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky trzeba było dać długa zylke wedkarska i polować z drugiego końca pokoju tak jak ja robiłem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ale silver belly wrase dobieral sie do przynety, metoda odpadla, w przypadku polowania na haczyk, zylka butelki nie probowalem, zawsze to jakas opcja


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . ja tez wyciagalem cala skale by zlapac rybke , efekt taki ze ryba zlapana le no3 skoczylo do 80 . darecky o jakiej rybce mowisz mam na mysli tego boba .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ten egzemplarz, zdjecie znalazlem w internecie, dokladnej nazwy nie znam, potocznie w grupie bob the builder albo goby inzynier ;) Na reeflex opisu nie znalazlem choc wydaje mi sie ze to dosyc pospolita rybka. Nie umiem wkladac filmikow, musialbym wstawic na YT. mam nagranie jak wykorzystuje cyjano jako budulec. Ogolnie na cyjano na piasku to najlepsza naturalna metoda;) I jak mowie, ze szczepkami nalezy uwazac i trzeba podstawek wieszanych, bp wszystko co na piasku, moj gagatek kradnie natychmiast. Dzis jestem pewien ze bede wyciagal termometr z jej nory....norma ;)

Po zaciemnieniu widac bardzo delikatne kropeczki srebrne wzdluz ciala jak u diamont goby

post-13134-0-76983600-1378733171_thumb.jpg

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba to http://pl.reeflex.net/tiere/1601_Valenciennea_sexguttata.htm , też mam taką w moim akwarium. Bałaganu dużego nie robi, ale do najbardziej pracowitych też nie należy. Ogólnie łatwa w utrzymaniu i wszystkożerna.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie ta, moj egzemplarz ma czarny punkt na pletwie grzbietowej a na glowie nie posiada wlasnie zadnych plamek, punktow czy cetek. Ale bardzo podobna do tej co podales linka


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tą rybkę do swojego akwa ale przerażacie mnie jak opowiadacie o jej temperamencie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro miałem jechać po nią...ale wezmę 2 inne spokojniejsze chyba

Stonogobiops nematodes


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupiłem taką http://erybka.pl/product-pol-1440-Amblygobius-phalaena.html i powiem tak że przez pierwsze dni było mętnie ale teraz rewelka piasek bialutki a woda fajna klarowna jedynie co to skałki podkopane a w niektórych miejscach usypane kopczyki ale bardzo mi się to podoba wygląda bardzo fajnie naturalnie


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valenciennea strigata. Mimo opinii wielu osób nie robi mi bałaganu w zbiorniku. Kupiłam parkę, która przez pierwsze trzy dni robiła kocioł w zbiorniku (układały piach po swojemu) a potem był spokój. Niestety pokłóciły się i samiec zabił samiczkę. Ogólnie rybka jest bardzo pracowita i spokojna, czasami jak coś jej odbije to nosi piasek aż do powierzchni obsypując wszystko wokoło ale zdarza się to bardzo rzadko (może raz na 3-4 tygodnie).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valenciennea strigata. Mimo opinii wielu osób nie robi mi bałaganu w zbiorniku. Kupiłam parkę, która przez pierwsze trzy dni robiła kocioł w zbiorniku (układały piach po swojemu) a potem był spokój. Niestety pokłóciły się i samiec zabił samiczkę. Ogólnie rybka jest bardzo pracowita i spokojna, czasami jak coś jej odbije to nosi piasek aż do powierzchni obsypując wszystko wokoło ale zdarza się to bardzo rzadko (może raz na 3-4 tygodnie).

u mnie to byl wlasnie powod do eksmisji. Niestety nie uspokoily sie przez prawie pol roku, chyba zalezy od modelu, W kazdym razie nigdy wiecej tych siuksow do mojej banki nie wpuszcze


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam taka i jest super spokojna . piaseczek bialy i kilka norek pod kamieniami .

http://www.aquaticstoyourdoor.co.uk/Pretty-Prawn-Goby.html


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te sporadyczne wyskoki nie przeszkadzają. Prąd wody jest wystarczająco silny żeby zdmuchnąć piasek ze skały. A rybka przepiękna :yes


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie V. Puellaris pierwszej nocy przewalił cały piach na jedną stronę akwa:). Teraz kopie ale bez szaleństwa - natomiast na cześci akwarium nie mogę mieć piachu bo błyskawicznie go przenosi:). Niesamowicie pracowita ryba. Najśmieszniejsze było jak postanoiwla udekorować norkę muszlami i zaczęła do niej znosić pustelniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Wkoncu udalo sie! Myslalem ze oszaleje i wyciagne cala skale z akwa, bede grzebal az nie zlapie jej.

Pulapka z butelki tylko ja rozwscieczyla, atakowala ale ani przyneta ani nic jej nie skusilo by wplynac. Wiec zamowilem siatke czerwona taka 25 cm ;) mimo to nie udawalo sie bo ryba odrazu sie chowala i bardzo szybka. Ale wzialem ja podstepem. Dwie norki miala niedaleko szyby pod skala. Przyczailem sie nad norka, tak ze nie widziala. Poczekalem az wyplynela i ciach :D Plywa w sumpie czeka na nowy domek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.