Skocz do zawartości
kosa46

Moja 310 litrów na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwa mam już od ponad 2,5 roku.Wcześniej 100 l,które widnieje z mojej galerii,Natomiast na 300 litrów przesiadłem sie w lutym tego roku.Pokażę co u mnie sie dzieje w akwa.Idę w miękkie i kilka lps.Chociaż dwie montipory maja sie u mnie dobrze i rosną wiec może dorzucę coś twardego jeszcze.Czyli zbieranina ale jakoś to się kręci.Oswietlenie to 120 ledy chińskie oraz 2xT5 24w.Do tej pory niczego nie dozowałem od czasu do czasu robiłem podmiany.Od początku nie chciały mi rosnać grzybki w zasadzie wegetują.Reszta ma sie dobrze.Z obsady to parka Pterapogon Kaunderi,parka błazenków,parka Sphaeramia Nematoptera,Mandaryn zielony,babka,Chrystpitiera hemicyanea, magnifica,kilka krabów,parę slimaków.Oczywiście jest sump w sumpie refugium odpieniacz.Z plag to własnie mi powoli wkracza dino po 18 dniowym urlopie i karmieniu suchym z karmika,oraz troche glonów zielonych wyszło na suchej skale którą dodałem przy przenosinach.Ale ogólnie większych problemów nie ma.

post-12556-0-85045700-1378761779_thumb.jpg

post-12556-0-43458800-1378761780_thumb.jpg

post-12556-0-56865100-1378761788_thumb.jpg

post-12556-0-19963100-1378761789_thumb.jpg

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby powoli dodaję.Ale stopniowo nie spieszy się.Wolę raczej więcej drobniejszych rybek niż mniej większych.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium, powodzenia :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pierwszą fotkę już wiem że niedoświetlone baniaki są bardziej tajemnicze, podoba mi się ilość korali i dzikość - mało sztucznie w porównaniu do innych baniaków, lubię jak coś nie jest schematycznie.

Jedyne co to wydaje się być do poprawy to nieco jaśniej tzn jedno blue na white ale to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mógłbym trochę przykrecic niebieskie Ledy.Ale chyba zostawie jak jest.chodziło mi właśnie o taki efekt niedoswietlenia wysepka oswietlona a po bokach ciemniej.Ale wbrew pozorom w akwa jest jasno na zdjęciach tak wyszło.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem miałem na myśli temperaturę barwy w K nie o waty(przykręcanie blue) a o odkręcenie bieli , ale pewnie lubisz niebieskie światło , ja też ale bardziej przy godzinach wieczornych.Kiedyś lubiłem dużo niebieskiego światła ale opatrzyło mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biel i blue odkrecone na maxa.Do tego dwie t5 świecą aktyniczne i stąd pewnie ta poświata niebieska.Ogólnie live jest bardziej biało niż niebiesko troche zdjecia przekłamują.Doszedł falownik Jebao WP40 potwierdza sie to co pisza wszyscy.Za tą cene rewelka.Buja zbiornikiem 120 cm aż miło.Musiałem szukać jakiegos zasilacza na 12v bo na oryginalnym była za mocna na moje miękkie.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.