Skocz do zawartości
dzym

Pompa Jebao DC - obiegówka - może być ciekawa

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po opisie i tym jak wygląda oraz jakie ma możliwości to wygląda na ciekawe rozwiązanie.

Tym bardziej, że jest regulowana i nawet znośnie pobiera prąd.

http://www.fish-street.com/jebao_dc_water_return_pump?category_id=126

Pozdr,

Krzysiek


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem pompę Aqua Nova 10000.Deklarowany pobór prądu to 85W a na moim mierniku było 81W za to rzeczywista wydajność to około 5-6 tyś.L/h.W miarę nawet cicha i ma miękki start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak testowałeś wydajność - na zrzucie, czy bezpośrednio za pompą, czy na jakimś unoszeniu, a jak mierza to producenci bo nie wiem.

Chodzi mi o to jaki jest rozrzut marketingu od rzeczywistości, załóżmy pompa ma mieć 10 000, ale producent mierzy to bez oporów zaraz za wylotem czy na pewnym unoszeniu wody?

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pompy mierzy się bez żadnego obciążenia na wylocie. Dołożenie każdego metra odległości lub (i) wysokości to spadek wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc po wykresach pracy najmniejsza z pom przy podnoszeniu 1,5m wydajność powinna mieć na poziomie 3500l/h to przy małym akwa i dwóch wylotach wody z LPS lub miękkimi można by sobie podarować cylkulator.

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością trzeba uważać - przykład Marka pompa AN10000 l/h a musiał bardziej przykręcić zawór niż na NJ6000 - z tym, że NJ ma za to większy pobór prądu niż deklarowany (u Marka jak pamitam było ponad 110W a na moim miernik pokazał 140W)! A widzieliście nowe falowniki Jebao - do tej pory były WP25 i WP 40 a teraz dorobili krowę WP60 - zobaczcie ten filmik na stronie :) Testowałem 25 i 40 - bardzo fajne sterowniki - pompy nie są bezgłośne ale dają radę:)http://www.fish-street.com/jebao_wp-60_20000l_wave_maker?category_id=35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te obiegowki sa na 24V DC ??

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, Maja zasilacz w komplecie, 24 DC i sa sterowalne


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem moją NJ6000 dwa razy,raz na głośność i raz na zwiększony pobór energii,ale w obu przypadkach odrzucili.Mierzyli podobnym watomierzem do tego co mam i napisali mi,że im pokazuje 71W.Mój pokazuje 115W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Jebao - falownik wprawdzie więc trochę OT,ale muszę uczciwie napisać że firma się popisała. WP25 jest cichutka,cichsza niż Koralia 2800 . Słychać dopiero jak ucho przyłożę do szyby na której jest.

Sklep też się sprawił. 7dni od zamówienia do dostarczenia towaru. Szybciej niż niejeden sklep w PL :rolleyes:

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli możesz to wyślij link gdzie kupiłeś też jestem zainteresowany kupnem ale WP40. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fishstreet lub Aquatika( ostatni w PL)

Polska wersja ma biedniejszych sterownik.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wtorek rano dojechała do mnie obiegówka Jebao.

Niestety ktoś w HK się pomylił i zamiast wersji DC6000 przyjechała DC12000.

Po kilku dniach w sumpie muszę powiedzieć, że pompa jest całkiem niezła. Nie rozpada się w rękach :)

Jeśli chodzi o kulturę pracy, to nie jest źle, ja przy niej dałem radę zasnąć :) ,ale jeśli ktoś oczekuje od niej kultury pracy na poziomie delteca e-flow, lub red dragonów, to się zawiedzie. Wielkiego hałasu nie ma, ale pompa jest słyszalna.

Wersja DC6000 jest na pewno jeszcze lepsza pod względem kultury pracy.

Mam nadzieję,że te pompy niedługo będą już dostępne w polskiej dystrybucji,, przy cenie około 600pln, to będzie całkiem niezła alternatywa na rynku. dla osób, które niekoniecznie chcą wydać 3000pln na obiegówkę.

Zużycie prądu na największym biegu to około 95W

Edytowane przez Marcin1982 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś pobór?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,czyli zaledwie więcej o 10W niż na metce.. Nieźle.

Ciekawa propozycja.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się tymi pompami w Norymberdze i musze powiedzieć , że nowa jakość jaka chce stopniowo wprowadzić ten producent naprawde zdumiewa i dorownuje produktom światowych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - 12000 l ma podane na Fishstreet 24V 5A 85W. Trochę dziwne przeliczenie,bo mnie wychodzi 120. A czytałem że mierniki których używamy zazwyczaj,nie nadają się do mierzenia takich pomp....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miernik jakoś mocno przekłamuje. Właczyłem pompę jeszcze raz pod miernik i znów 95W na najwyższym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem/ czytałem, że mierniki) te zegarowe, amatorskie) nie mają kompensacji mocy i głupieją przy obciążeniu indukcyjnym.... Ale nie znam się na tym..

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na miernikach ale pompa jest cicha, przynajmniej wersja DC6000 i DC 3000. Mam obydwie sterowalne i obydwie przerobione na wirnik iglowy. Ta mniejsza doczekala sie finalnego tuningu. Fajna pompka ogolnie

pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnością tej DC3000?

Ma tyle czy znacznie mniej. Ds radę podnieść z 1200l Na 1,5m?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky3 - poszło PW żeby wątku nie zaśmiecać :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.