Skocz do zawartości
luft

"Nie używam chemii", czy na pewno?

Rekomendowane odpowiedzi

Hod dog jest swego rodzaju paliwem...

Funkcjonowanie świata polega na umówieniu się znaczenia słów, pojęć, znaków tj, zielone i czerwone światło.

Wydaje mi się, że w akwarystyce umówiliśmy się, że "chemia" , dlatego pisana w cudzysłowie, to leki i środki lecznicze, ale wydaje mi się, że @Tester zamknął to wszystko w swojej wypowiedzi i nie warto się rozwodzić.

pozdr

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie

"chemia", gdy zostałem wprowadzony w świat morszczyzny była wszystkimi dodatkami do wody, nie będącymi "solanką" i pokarmem organicznym.

"Funkcjonowanie świata polega na umówieniu się znaczenia słów, pojęć, znaków tj, zielone i czerwone światło."

- dokładnie tak i dlatego napisałem temat w dziale nowicjuszy, by łatwiej było "humaniście" poukładać sobie różne zagadnienia, dla których niekoniecznie naukowo poprawne terminy przyjelismy. O tym rozmawiamy. Wykształconych uniwersytecko w naszym hobby jest może kilka osób. Na szczęście hobby i co ważniejsze świetne wyniki nie są zarezerwowane wyłącznie dla nich. A i z czasem humanista może stać się człowiekiem renesansu zdobywając wiedzę z różnych dziedzin nauki :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, not so fast Amigo... Twierdzicie że chemią są wszelkie uzdatniacze (chemią w sensie pejoratywnym, w kontekście tej dyskusji)... Że jest ona wymagana do prowadzenia trudnych koralowców... Skoro jest wymagana do uzupełnienia układu, widocznie w naturze też występuje - ona, albo jej odpowiednik - więc nie skreślał bym jej tak od razu. Bo, co powiecie na ryby wybarwione chemicznie, albo korale sztucznie barwione ? Gdzie barwa zanika po jakimś czasie ?

A jak to się ma do leków stosowanych w akwarystyce ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.