Skocz do zawartości
otarod

Rdza na magnesie pompy tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie cisnę Tunze. Raczej tak tego nie zostawię bo nie będę co miesiąc szczotkował magnesów a żadnego absorbera fosforanów nie używałem jeszcze :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie uśmiechało się reklamować magnesu, więc za 12 zł kupiłem żywicę epidian, zalałem cały magnes, odczekałem tydzień aż dobrze stwardnieje i z powrotem do baniaka. Póki co jest ok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie już jakiś czas temu rdza pojawiła się na magnesie a po zdjęciu pompy była nawet na szybie, po wyczyszczeniu wylądowała w kuble miesza solankę


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie moja pompa wróciła z naprawy. Trochę to trwało, ale jest. Co zrobili? Zalali magnes jakąś masą. Wygląda to tak:

post-15497-0-39949700-1399459694_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pojawiła się rdza na magnesie od odpieniacz tunze. Co robić?? przecież nie wyślę odpieniaczna do reklamacji bo jak akwarium będzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, odpieniacz nie jest dla akwarium jak prad dla kazdego urzadznei elektrycznego ze bez niego chodzic nie bedzie.

Daj napowietzranie , wysylaj i reklamuj.

p.s. Cos to Tunze ostatnimi latami schodzi na psy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie na magnesie od falownika 6025 to samo 2 miesiące w baniaku. Będę reklamował tylko muszę odszukać paragon.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno magnes pomieszany z opilkami zelaza zeby bylo taniej...tak sie dzieje hak dozuca wiecej syfu do klockow hamulcowych to piszcza... ja bym uzyl czystej wazeliny aptekarskiej... pozdrawiam...

Solniczka 400L.... Reef

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 2 lata temu też rdza się pojawiła i to w zalanym masą magnesie tunze,po prostu pękła ta masa co zalewa magnes wewnątrz akwarium

i przy czyszczeniu pompy z magnesu wysypał sie tylko rdzawy piasek hehehe masakra cały magnes się sproszkował

aż dziwne że w zbiorniku się nic nie działo

ale to jest nic ostatnio spotkałem się z innym wałkiem,tunze umieszcza w większych pompach typu 6085 magnesy od mniejszych pomp,na kartonach piszą wyrażnie że musi trzymać na 15mm szybie

a wkładają magnesy do góra 12mm takie od 6014 czy 6045

wcześniej kupowałem pompy 6085 to magnez porządnie trzymał ,było widać w miejscach zalania masą magnesy były na całej długości a teraz malutkie magnesiki zalane po środku masy tragedia

chyba że na polskie sklepy tylko tylko takie wałki są stosowane

post-9905-0-45337100-1403255886_thumb.jpg

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korozja w zbiorniku raczej w niczym nie przeszkadza o ile nie są to jakieś kosmiczne ilości.

Adsorbery fosforanów są na bazie żelaza wiec jedyne czego bym się spodziewał to spadek po4.

Jeśli bardzo wam to przeszkadza proponuje zalewać nie sylikonem czy kropelką ale klejem epoksydowym.

PS. kiedyś widziałem wątek na RC jak to kolega w ramach testów do filtra przepływowego zamiast rowy itp. wsadził stalowe zmywaki do szorowania naczyń. po4 leciało w dół...


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi gdzieś umknęło czy to już druga strona wątku gdzie nikt nie tłumaczy o co chodzi? Tunze przeszło (przynajmniej w tańszych pompach) z magnesów neodymowych (które rdzewieją i wymagają izolacji), na magnesy ferrytowe Fe2O3, które z zasady nie rdzewieją, bo jak tlenek mógłby rdzewieć. Niestety chyba za mocno oszczędzają na materiałach i materiał ma pewnie jakieś wady/zanieczyszczenia, itp. Sprzęt Tunze nie jest szczególnie wyrafinowany - zwykłe wytłoczki ze wtryskarek, a liczą sobie jak za rękodzieło, aż dziw że nikt nie jest w stanie podjąć z nimi konkurencji (mam chińską pompkę do mieszania solanki, uchwyt rozpadł się po kilku miesiącach używania, Tunze jak dużo trwalsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pół roku użytkowania pompy 6015 także wystąpiła rdza na magnesie. Tylko gdzie ja teraz znajdę paragon? :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pół roku użytkowania pompy 6015 także wystąpiła rdza na magnesie. Tylko gdzie ja teraz znajdę paragon? :blushing:

Na nic Ci się to zda. Ja reklamowałem w eRybce i dostałem odpowiedź odmowną, że to nie rdza itp. Napisałem maila do Tunze. Za 5 dni miałem nowy magnes w domu. Tylko co z tego jak po 3 tygodniach znowu pojawiła się rdza. Odpuściłem i jest jak jest :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.