Skocz do zawartości
siatkarz5

FILM W SYSTEMIE HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam filmy o rafie w systemie HDTV przede wszystkim z IMAX

Ponieważ odtwarzacze w tym systemie są niestety drogie(mam nadzieje że na razie)

To próbuje podłączyć plazmę z PC podobno tak można.

Ja siedzę już kilka tygodni i kicha

Jeżeli ktoś z Krakowa jest w stanie sobie z tym poradzić to będę wdzięczny

I oczywiście się zrewanżuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj gdzies czytalem o programie ktorym mozna przerabiac ten system przewertuje jutro gazetki i jak cos znajde to zaraz dam znac (jezeli sie nie myle)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a tam zaraz zboczek :(

siatkarz - ja tez sie wkurzyłem na brak (no teraz już są ale drogie) odtwarzaczy sprzetowych i zakupiłem dobrą karte graficzną do kompa i zmontowałem na PCie Windows Media Edition (choć to nie jest konieczne, ale dodaje fajne gadgety)

najłatwiejszy sposób:

- podepnij w plazme/projektor po kablu DVI a nie zwykłym bo po zwykłym Svideo czy composite bedziesz miał "CHDTV" :) a nie HDTV

- ustaw u parametrach karty CLONE i jako ekran główny plazme/projektor (jeśli główny będzie monitor to bedziesz miał czarny ekran z filmem na ekranie pobocznym), ustaw rozdzielczość HDTV 720p (1280x720) i voila możesz działać.

- teraz stworz sobie 2 profil gdzie głównym ekranem jest monitor komputerowy a projektor/plazma pobocznym i bedziesz mogl sobie przelączać kombinacją klawiszy miedzy ekranami głównymi (na drugim zawsze bedziesz widział to samo poza filmem no i jesli masz monitor 4:3 a nie 16:9 to obraz bedzie zwezony)

- najbardziej eleganckim wyjściem jest zakup monitora 16:9 i wtedy masz to samo bez zniekształcen tu i tu

Wiem że w reklamach Theatre PC wygląda to prosto i nieskąplikowanie że nawet gospodyni domowa sobie by z tym poradziła ...ale prosze cie ile mamy lat żeby wierzyć reklamie :)

mam nadzieje ze pomogłem - miłego oglądania filmów HDTV - to jest po prostu inna jakość


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej eleganckim wyjsciem jest zakup projektora HDTV. Jak wyjdzie PS3 w listopadzie to akurat na tyle stanieja ze wciagne od razu oba cacka :(

@siatkarz nie napisales jaka to karta bo moze np. nie ma wyjscia DVI czy cos...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki smk

Żałuje że nie mieszkasz w Krakowie

postaram się bardziej opisać co zrobiłem bo nadal mam kichę

Podłączam TV Plazma PIONEER PDP 436 XDE tuner posiada 2 wejścia cyfrowe HDMI

Karta grafiki GF 6600GT. Kabel do połączenia HDMI—DVI

Oczywiście daje w opcjach klonowanie PC od razu widzi plazmę ustawiam parametry

I po analogowym idzie obraz bez problemu a po cyfrowym kicha nie mogę nawet pulpitu złapć czarny ekran. Kombinowałem już cuda plazmę jako główny, monitor jako główny itp. instalowałem programy tvtool, powerstrip, nawet reklamowałem kabel nadal kicha.

Możesz mi wyjaśnić co z tymi profilami, a jeżeli to nie jest dla ciebie problem to podaj mi tel fornal@cela.pl. Zadzwonię będzie mi łatwiej wytłumaczyć, ponieważ jestem lekko zdesperowany, a szczerze to wkur…. oglądam filmik z rafy na monitorze LCD 19 jakość kosmiczna a na scianie wici cyfrowa Plazma 43 cale i nic z tego

Pozdrawiam Marek

PS ktoś mi wspominał że z pionierem może być problem słyszałeś cos o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - może twoje plazma nie obsługuje trybów pośrednich lub trybów innych niż 16:9

Jest jeszcze inne wyjście - zaznacz w opcjach zaawansowanych GeForca ekran główny monitor a jako poboczny zaznacz że jest TV HDTV 720p i powinno pojsc.

Też mam GeForca 6600 + projektor HDTV Panasonic PT AE500 i wsio działa. Jeśli jest tryb niestandardowy to po prostu projektor interpoluje to w dół (niestety obraz jest wtedy gorszy więc najlepiej oglądać w native 1280x720 pixeli).

Może być jeszcze jeden error - czasami projektor mój też nie widzi obrazu wysyłanego i wtedy w opcjach projektora pilotem zmieniam tryb identyfikacji sygnału z EEDI 1 na EEDI 2 (czy jak to się tam nazywa) i wtedy automatycznie wskakuje obraz z kompa - nie wiem co ten tryb robi ale czasem tak się dzieje jak się w karcie graf włączy wygaszacz / tryb oszczędnościowy i trzeba na chama wzbudzić projektor przełączając w menu projektora ten tryb - dlatego wyłączone mam wygaszacze i tryb oszczędnościowy w kompie.

Jeśli chcesz to numer do mnie 608 234 151 (proszę forumowiczów o nie wypisywanie tego numeru w toaletach z dopiskiem "chcesz męskiej miłości zadzwoń..." hehe) - teraz jestem w pracy ale tak po 18:00 dzwoń.

P.S. Przenosze temat do off-topic ...bo to off-topic :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.