Skocz do zawartości
Man in the rain

Kiedy włączyć odpieniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Chciałbym poznać wasze opinie na jakim etapie według was należy włączyć w systemie odpieniacz przy starcie zbiornika.

Sprawa ma się następująco.

Tydzień kapała osmoza, załatwiłem od " kolegów z okolicy" ok. 400 litrów wody z podmian, zbiornik ma niecałe 1600 litrów. Aktualnie zbiornik jest zasolony, temperatura w normie, cyrkulację i obieg idą na maxa, w sobotę wsadziłem suchą skałę ok .100 kg, oraz 100 kg żywego piasku, dziś rano wlałem pół litra Microbe lift special blend... i teraz pytanie, ile to ma się kisić ? Kiedy włączyć BK 300 ? Jutro mam zamiar podjechać po ok 50 kg żywej skały która wyląduje w sumpie.

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już włącz , niech się dociera ,tylko ustaw na sucho , nich chodzi , przecież masz "dojrzałą" wode i odpieniacz znajdzie coś dla siebie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też włączył. Niech już odpieniek chodzi sobie,chociaż za bardzo nie ma co pienic. Ale znając życie szybko coś w akwarium wyląduje

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaczylem odpieniacz, jak tylko piasek opadl na dno I woda zaczela sie klarowac.

Sam transport zywej skaly usmierca czesc organizmow znajdujacych sie w niej, dlatego warto odrazu je eliminowac...

Pozdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatni artykuł o hodowlach korali SPS i powstawaniu takich hodowli - wnioskuje żeby poczekać tydzień żeby bakterie zasiedliły się w skale. Co innego jak byś miał też żywą skałę, wtedy odpieniacz od razu włączasz do systemu.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora.

Ja już mam powoli dość, gdzie nie pojadę to każdy ma potem żal dlaczego z nim się nie dogadałem, a dlaczego nie zadzwoniłem... a to jest tak w życiu, że nikt nie dogodzi nikomu w 100 %, jeden jest dobry w tym... ktoś inny daje lepsze ceny na tamto..., trzeba badać rynek i wybierać najlepsze oferty z tego wszystkiego czym jesteśmy zalewani.

Tak się zastanawiam bo bk 300 to potwór, nie wymieli mi tych bakterii zaraz po włączeniu co wlałem dziś rano ?

Aż wstyd pytać... niestety moi mentorzy chyba zabalowali w sobotę i dziś wszyscy mają powyłączane telefony... :)

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatni artykuł o hodowlach korali SPS i powstawaniu takich hodowli - wnioskuje żeby poczekać tydzień żeby bakterie zasiedliły się w skale. Co innego jak byś miał też żywą skałę, wtedy odpieniacz od razu włączasz do systemu.

Taka myśl też pojawiła się w mojej głowie dlatego wolę dopytać... :)


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, życie.

Daj czas bakteriom. A najlepiej poczytaj Korala i sam wyciągnij wnioski. Na pewno jak nie włączysz odpieniacza przez 24 godziny to nic się nie stanie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, życie.

Daj czas bakteriom. A najlepiej poczytaj Korala i sam wyciągnij wnioski. Na pewno jak nie włączysz odpieniacza przez 24 godziny to nic się nie stanie.

No no, jutro jak nasz wspólny kolega się wyśpi to zaraz go zaatakuję, wydaje mi się że musi mi w ogóle ustawić tego bydlaka zanim go włączę...:)


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak, bo jak wnioskuje to kiedyś był jego :)

Ale widzę że na GG jest dostępny


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem,jestem,ale cały dzień śpię bo chyba jakieś choróbsko mnie dopadło.Telefon wyłączony bo wczoraj próbowałem mu zrobić aktualizację,ale brakło mu pamięci i się powiesił.

Co do odpieniacza to ja bym załączył od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem,jestem,ale cały dzień śpię bo chyba jakieś choróbsko mnie dopadło.Telefon wyłączony bo wczoraj próbowałem mu zrobić aktualizację,ale brakło mu pamięci i się powiesił.

Co do odpieniacza to ja bym załączył od razu.

No to włączyłem dziś ok 15:00, kręciłem tym i tamtym, ustawiałem jakieś tam kropki...ale pienił jak wściekły buldok czający się na zająca ;) Dawał tak natarczywie, że szybko musiałem podłączyć odpływ od kubka do kanalizacji bo by wykipiało.... Wydał tego tyle w tych kilka godzin, że musiałem dolać sporo RO. Teraz ustał, może się ustawił, coś tam pieni ale już nie tak jak na samym początku...Za to teraz woda powiem wam jest kryształ, zaczyna mi się podobać :)


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.