Skocz do zawartości
bezyn

Moja pierwsza solniczka 25L [Radom]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po 2 latach bicia się z myślami spróbować sił z solniczką TAK czy NIE. Jeszcze w zeszłym roku szykowałem 112l ale plan się nie powidł.

Za to 16.09.2013 zalałem swoją pierwszą solniczke. wiem że bardzo małą bo 25l ale musze być przekonany, że wszystko się uda a jeśli tak to przesiadka na więkrze.

Akwarium 25l czyli standart 40x25x25 z orginalną obudową.

oświetlenie 1x8w t5 6500k + kompakt 20w niebieska ale luż wiem, że zastąpie ją dwiema 11w aquaela 20000k

bo zabardzo gruba jest ale na początek świeci super

Jako nocne 25 cm paska ledowego w żelu

Filtr kaskada hanzy czy sun sun 701 na wlot musiałem założyć gąbke bo wciągneło dwa kiełże i to na moich oczach

Cyrkulator jvp-110 zamontowałem dziś i musze przyznać SUPER ładna pralka

Grzałka 25w jakaś stara ale sprawdzona

Sól KENT

Żywa skała 3kg ale niewiem czy dołożyć coś jeszcze

Żywy piach około 1,5kg

A i przedewszystkim duża lupa bez niej ani rusz

Narazie nie podmieniam wody dopiero pomiesiącu od zalania zrobie pierwszą i wpuszcze korale miękie i jakiegoś pustelnika

Achwilowo muszą mi wystarczyć zwierzaki co wyszły ze skały: 2 rurówki, 3 rodzaje ślimaków, pełno różnego robactwa aż się gotuje piach i dół skał a w nocy ruwniesz góra, no i chyba mam małą krewetke modliszkową "Gonodactylellus annularis" jednak że ma około 0,5 cm to nie jestem pewien

Prosze o jakieś opinie na temat akwaria a i nie szczędzcie krytyki.

Pozdrawiam

post-13018-0-46600400-1379953958_thumb.jpg

post-13018-0-20777500-1379953985_thumb.jpg

post-13018-0-40245100-1379954013_thumb.jpg

Edytowane przez bezyn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałka w twoim wypadku jest nieprzydatna tylko szpeci akwarium natomiast paski led za parę miesięcy polecą do śmieci gdyż popękają od temperatury

Sam przerabiałem 3 lata temu ten temat :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! zaraz grzałke wywalam, natomiast pasek widze, że już po tygodniu zrobił się mleczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasku silikon popęka a resztę sól załatwi :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktułalizacja.

Dziś akwarium zasiedliły pierwsze korale miękie, kilka maleńkich polipów Zoanthus oraz nieduży grzybek (niewiem dokońca jaki to jest, ale wygląda na Discomora, maleństwo jeszcze).

Jedno co mnie bardzo zaskocyło to efekt fluo tych maleństw a szczególnie zoa to mała latarnia morska.

W poniedziałek został wpuszczony krab pustelnik, a dwa dni później zobaczyłem rozgwiazde, która wylegiwała się na skale. Szkoda, że to nie Piaskowa a tylko Asterina, tak czy tak radość była ogromna.

Mam coś jeszcz ukryte w jakmach skały, widziałem ras przez jakieś pół godziny jak wystawało (ramie, macke albo coś innego) o długości od 0,5 do około 3 cm przez niedóży otwór w skałce. Przypominało wieloszczet, króry by się zaklinował w dziurze. Podałem istocie dorosłą żywą artemie pochwili znikneła i nie pokazała się wiecej. Mogła to być Asteria ??? Jej ramiona mogą sie kulić i wydłużać? Zjadła by artemie? W momęcie kiedy widziałem to coś rozgwiazda się schowała w skałe i tak myśle czy to nie ona. A jak wy myślicie??

Kilka aktualnych fotek

post-13018-0-73970600-1381008159_thumb.jpg

post-13018-0-49796300-1381008190_thumb.jpg

post-13018-0-38803300-1381008227_thumb.jpg

post-13018-0-46130400-1381008258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomka z Radomia. Jak by coś, to mam dwa małe lobophytony do wydania. :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą gwazdeczkę to bym wywalił tak i mi radzili podobno strasznie szybko się rozmnaża i podjada korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to sie okazało weżowidło, ciekawe czy jak wlazło to może sie tak zdażyć że zabłądziło w zakamarkach wewnątrz skały?? Bo jeszcze nie widziałem w całej okazałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przywiozłem kiedyś z 10 od Akwarystki. Wlazly do skały i tyle. Od tego czasu jeszcze ich nie widziałem.

Widuje tylko jedno,średnicy ok 15cm - moja różowa paskuda :-)

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarek

Czyli może się tak zdarzyć, że widziałem je pierwszy i ostatni ras?? A może jest jakiś sposób aby je wywabić z ukrycia jakaśzanenta lub coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Jak wyjdą do rozrodu - wtedy je zobaczysz.

Może kieliszek z kawałkiem ryby - wsadź pod kątem oparty o skałę. Może coś się złapie

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki akurat dziś na rybkach byłem i są swieże, więc zaraz pułapke stawiam

Jak sie złapie to jutro fotka będzie: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super dzięki akurat dziś na rybkach byłem i są swieże, więc zaraz pułapke stawiam

Jak sie złapie to jutro fotka będzie: :)

Kawałek,mały,najlepiej morskiej.

I nie licz od razu na sukces - mają dość śmieci w skale. Ale może się udać

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie złapało może nie lubi szczupaka, ale tej nocy spróbuje z dorszem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie widywałem macki wystające ze skały, charakterystyczne w czarne prążki ale nigdy w pełnej okazałości.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz je łapać?


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz je łapać?

Z ciekawości. 1 co to, a 2 jak wygląda ale spokojnie niechce usunąć lubie ciekawostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Ciekawostki dopiero się zaczną;) mam na myśli te pozytywne oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem skałkę ze sporą ilością grzybów tylko skałka jest tak paskudna, że szkoda jej robić zdięcie,

i tu moje pytanie w jaki sposób można przenieść grzybka na inną skałe? Jednego chciałem przenieść na siłę, no to powiedzmy, że mam jednego mniej.

Pozdrawiam i zgóry dziękuje.

Edytowane przez bezyn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj delikatnie podważyć i powinien odejść, ewentualnie możesz odłupać z malutkim kawałeczkiem skały, wtedy będzie Ci łatwiej przykleić w inne miejsce. A co takiego brzydkiego jest w tej skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abo odłupać jak mówi Lurthel, albo położyć zaraz obok jakiś kawałek skałki i mieć nadzieję, że grzyb sam na nią przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego brzydkiego jest w tej skale?

Skała jest płaska dość szeroka i bardzo sztucznie wyglądająca, gdybym miał troche więcej miejsca w zbiurniku to bym położył na dnie i by nie przeszkadzała. A tak musze przenieść grzybki i schować jątak żeby nie psuła wyglądu ogólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy właśnie takich skał szukają!

płaskich jak naleśnik!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie,kazdy zakladajacy akwarium morskie szuka cudownych skal,ale jak one porosna koralami to sie zaluje ze nie dalo sie "nalesnikow"...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.