Skocz do zawartości

Lurthel

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    863
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Sebastian
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Rembertów - Tarczyn
  • Zainteresowania
    akwarystyka, gitara basowa, motoryzacja, militaria, narciarstwo, windsurfing

Ostatnie wizyty

2 576 wyświetleń profilu
  1. Wygląda profeska, masz już jakąś obudowę do tego? PCB musiałeś zamówić większą ilość czy jedną sztukę wykonali? Chyba że sam masz dostęp do produkcji.
  2. Lurthel

    Wysoki TDS

    Podejrzewam jednak błąd pomiaru lub jakieś zanieczyszczenie się wkrada, szczególnie, że przed żywicą jest mniejsza wartość. W tej chwili mam tę żywicę i po wymianie 000. Teoretycznie może być wadliwe opakowanie żywicy też. Skontaktuj się z producentem. Wydaje mi się że domowe uzdatniacze też pracują na żywicy, także ta po filtrze RO powinna Ci wystarczyć na dużo dłużej, ale mogę się mylić.
  3. Lurthel

    Parametry wody

    No to prawdopodobnie to jest przyczyna. Jeśli masz odpieniacz to wąż na zewnątrz lub CO2 scrubber, jeśli nie, to dobrze musisz wietrzyć mieszkanie ale może się okazać że bez chemii nic nie wskórasz.
  4. Lurthel

    Parametry wody

    Być może wysokie poziomy wcześniej podbijały Ci ph i dlatego ładnie rosło, teraz przy obniżonych może spadło poniżej 8. Masz jakiś pomiar ph?
  5. 1. Przemyśl czy będziesz chciał robić falowanie czy tylko cyrkulacje, jeżeli fala wchodzi w grę to zbiornik musi być odpowiednio wyższy względem spływu do panelu żeby nie wychlapało wody. Przy fali też najlepiej spływ bliżej środka, będzie mniej siorbało. 2. Ja bym zrobił 2 komory tylko, jak zrobisz 4 takie malutkie to jak coś wpadnie to ciężko będzie wydostać, jak zmienisz sprzęt to trzeba będzie wycinać bo braknie centymetra. 3. Tunze powinien być okej, ale przy tak małych konstrukcjach cudów nie będzie. 4. generalnie pompy DC ze sterowaniem będą cichsze, wydajność 800-1500L będzie ok. 5. NO3, KH, Ca moim zdaniem wystarczy, resztę użyjesz raz albo i nie. Jak korale zaczną rosnąć to możesz dokupić Mg. PO4 kropelkowe mają średnią skuteczność więc chyba nie warto. 6. Refraktometr szybki i prosty w obsłudze, szczególnie że salimetr mało nie kosztuje, co do jego skuteczności się nie wypowiem bo nie miałem styczności.
  6. Lurthel

    Sump

    Projekt sumpa w zasadzie zależy od tego, jakiej filtracji chcesz użyć. Dla przykładu odpieniacz wymaga stałego poziomu wody. Także najpierw przemyśl co byś chciał tam umieścić.
  7. Lurthel

    Nic nie idzie Pomocy

    Na jakiej soli jedziesz? Powinieneś powoli dążyć do parametrów jakie ma sól bazowo, bo inaczej każda podmiana to wahnięcie parametrów.
  8. Lurthel

    Nano rafa - 60x30x35

    No dosyć mocno odbiega od deklaracji producenta, może taka wadliwa partia się trafiła, albo przekłamują testy. Ważne żeby było stabilnie.
  9. Jak zamierzasz wytworzyć pianę w odpieniaczu? Jeżeli tylko zwężka i przepływ wody ze spływu to raczej będzie za mało.
  10. Lurthel

    Nano rafa - 60x30x35

    Z testami colombo nie miałem nigdy styczności więc się nie wypowiem. W każdym razie podejrzałem parametry soli to wygląda następująco KH - 9 , Ca 450, Mg 1300 przy sg 1.024. Także dziwnie to wygląda. Zmierz sobie czystą solankę przed podmianą dla porównania. Chyba że coś suplementujesz?
  11. Lurthel

    Nano rafa - 60x30x35

    Jak będzie odpieniacz to ciut pożywki dla bakterii i powinno się oczyścić, tylko bardzo ostrożnie żeby zakwitu nie było. Na jakiej soli jedziesz? Bo dziwnie rozstrzelone parametry o ile w stopce są aktualne. KH dosyć wysoko, a Ca i Mg dosyć nisko w porównaniu do KH.
  12. Lurthel

    Nano rafa - 60x30x35

    Generalnie myślę, że lepszą drogą będzie poprawienie jakości wody niż wprowadzanie kolejnych lokatorów, mitrax coś tam dziubnie ale taką łąkę to by musiało być ich kilka, a jak glony odejdą to będą głodować. Zbijesz nutrienty to i glony odpuszczą. Na samej kaskadzie może być to nieco ciężkie, szczególnie jeśli są ryby.
  13. W naturze czasem tak bywa, gdy jest odpływ, spsy pokrywają się śluzem. Natomiast nie wiem czy tak długo dadzą radę. Kiedyś oglądałem na YT o transporcie dużych okazów które nie sposób włożyć do worka. Wypełniali boxa mokrymi ręcznikami papierowymi, tak samo owinięty był koralowiec. Natomiast nie wiem jak długo może w takich warunkach wytrzymać. Być może, tym tropem znajdziesz jakieś info.
  14. Lurthel

    Pomożecie dobrać osprzęt

    Co do cyrkulacji, polecam Tunze 6040 - zrobi ci ładną falę, możesz dodać jeszcze jakąś pompkę co będzie dmuchać za skały. Tylko raczej będzie trzeba obniżyć minimalnie poziom wody bo przy fali może się wylewać. W kwestii odpieniaczy miałem kiedyś i resuna i Hydor 250, generalnie kicha, Tunze 9004 jeszcze daje radę ale ogólnie wewnętrzne to kiepski pomysł, będą puszczać bąble do wody. Może lepiej posadź ładne makroglony np. (Caulerpa prolifera, Halymenia itp.) i częściej podmiany jeśli nie ma sumpa?
  15. Bąbelki nie zawsze muszą oznaczać dino, widać odstające gluty z bąblami? Każdy glon produkuje tlen, więc bąbelki mogą się zdarzyć a niekoniecznie jest aż tak źle. Masz jakąś fotkę z bliska?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.