Skocz do zawartości
tomm

Do poniedziałku działa sklep akwarystyczny Aniwit na ul. Kopanina w Poznaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Do poniedziałku działa sklep akwarystyczny Aniwit na ul. Kopanina w Poznaniu. W cenach wyprzedażowych do nabycia np. spirulina. Najlepiej zadzwonić czy są na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szkoda- czasami tam bywałem.(a co dzień przejeżdżałem obok) Wiadamo dlaczego zamykają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka branża, poznaniacy dusigrosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie się skoro na forum można kupić korala za 20 zł a sklepie trzeba wydać 60 albo 80 zeta...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z życia oferowali jedynie rośliny, specjalizacja w zasadzie słodkowodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład Briareum na forum kosztuje 15 zł erybka od 55 do 120 zł więc wybór jest prosty...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład Briareum na forum kosztuje 15 zł erybka od 55 do 120 zł więc wybór jest prosty...

No tak, ale pamiętajmy, że gdyby sprzedający prowadził działalność gospodarczą to w naszych polskich realiach z tych 15 zł ostało by mu się złotych 5.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pamiętajmy, że gdyby sprzedający prowadził działalność gospodarczą to w naszych polskich realiach z tych 15 zł ostało by mu się złotych 5.

pozdr

to fakt ale pamiętajmy też ile faktycznie kosztował sklep ten koralowiec lub ryba która np.kosztuje w sklepie 150zł jaki był rzeczywisty koszt poniesiony przez sklep z tego co napisałeś to 2/3 musiałby oddać zwykły sprzedawca z forum bez działalności i jeśli by to przyjąć to koszt sprowadzenia ryby 50 zł dla sklepu?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt ale pamiętajmy też ile faktycznie kosztował sklep ten koralowiec lub ryba która np.kosztuje w sklepie 150zł jaki był rzeczywisty koszt poniesiony przez sklep z tego co napisałeś to 2/3 musiałby oddać zwykły sprzedawca z forum bez działalności i jeśli by to przyjąć to koszt sprowadzenia ryby 50 zł dla sklepu?

VAT, podatek dochodowy, lokal, media, koszty pracownicze, koszty importu, przeżywalność zwierzaków, koszty aklimatyzacji i utzrymania zbiorników itd itd

Nie mówię, że ceny w sklepach nie są wysokie, ale też nie ma co porównywać sprzedaży ryb sprowadzanych do uciecia szczepki w baniaku.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne ze są koszty sklepu ale ten zwykły ktoś z forum też aby uciąć szczapkę tez ponosi koszty utrzymanie zbiornika,prąd,woda preparaty i dużo innych czynników a sprzedaje za 15 zł więc moim zdaniem większe poniósł koszta niż za ile ją sprzedał


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne ze są koszty sklepu ale ten zwykły ktoś z forum też aby uciąć szczapkę tez ponosi koszty utrzymanie zbiornika,prąd,woda preparaty i dużo innych czynników a sprzedaje za 15 zł więc moim zdaniem większe poniósł koszta niż za ile ją sprzedał

Ok, to należy te wszystkie koszty doliczyć, uśredniając w jakimś czasie, doliczyć inne składniki systemu czyli VAT, dochodówkę, ustalić jaki jest koszt pracy jednej godziny przy zbiorniku, bo przecież wykonyjesz pracę, a mógłbyś w tym czasie leżeć.

Dolicz to wszystko do tych 15 złi wyjdzie ci cena rzeczywista za jaką wtedy byś ją sprzedał.

Jeszcze pamiętajmy o tzw stopie zwrotu, ile dostaniesz średnio z 1 zainwestowanej złotówki,

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest hobby nie musi być rentowne ważne że przynosi radość a że co jakiś czas da się uskubnąć szczepkę to tym bardziej jest radocha bo masz świadomość że jesteś "hodowcą" a nie zwykłym akwarystą a ze złotówek dla rybek na "robale" jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie za ile bym ja sprzedał 50 zł? ale nie sprzedaje tylko za 15 zł a sklep?ceny czasami z kosmosu i o to mi chodziło


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest hobby nie musi być rentowne ważne że przynosi radość a że co jakiś czas da się uskubnąć szczepkę to tym bardziej jest radocha bo masz świadomość że jesteś "hodowcą" a nie zwykłym akwarystą a ze złotówek dla rybek na "robale" jest. ;)

Zgadza się :) ale jak nazwiesz siebie hodowcą to skarbowy, ZUS i inni czekają już na daninę, której akwarysta nie odprowadza,

no właśnie za ile bym ja sprzedał 50 zł? ale nie sprzedaje tylko za 15 zł a sklep?ceny czasami z kosmosu i o to mi chodziło

Polecam założenie działalności gospodarczej w naszym pięknym raju, a szybciutko Tusk z Rostowskim sprowadzą na ziemie.

W pełni się z Tobą zgodzę, że ceny są wysokie, ale zauważ, że konkurencja jeszcze dość marna.

Chociaż muszę Ci powiedzieć, że na C.loricula kupiłem za 180 zł, inne ryby też sporo taniej i nie był duży sklep

Polecam założenie działalności gospodarczej w naszym pięknym raju, a szybciutko Tusk z Rostowskim sprowadzą na ziemie.

15 zł w tzw szarej strefie.

jakoś mi się post zdublował, sorrki

Trzeba pamiętać, że w Polsce płacimy 80% podatku

Gaber-właśnie sobie przysięgłam, że już ani razu więcej nie połączę Twoich postów. Następnym razem będzie warn.

Nie piszemy posta pod postem - używamy opcji "edytuj"

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam 250%


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam 250%

Ciężko w to uwierzyć zapytaj pierwszego lepszego ekonomistę.

Przykład

Zarobisz 2100 brutto, z tego dostaniesz jakieś 1300 netto.

Za to kupisz 236 litrów paliwa po 5,5 zł za litr (gdzie 2,8 zł to jego realna wartość za litr, a reszta to podatki z akcyzą na czele) Tu za 2100 zł nabyłeś dóbr netto za kwotę 660 zł.

Mam iść dalej (jest to przytkład skrajny, ale dobitny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby w ten sposób liczyć to i z 500% wyjdzie bo to piwo co napisałeś że kupiłem ale pewnie go wypiję i pójdę do kibelka a w wodzie też podatek bo należało by po sobie czysto zostawić i tak dalej

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby w ten sposób liczyć to i z 500% wyjdzie bo to piwo co napisałeś że kupiłem ale pewnie go wypiję i pójdę do kibelka a w wodzie też podatek bo należało by po sobie czysto zostawić i tak dalej

500 nie ale właśnie te 80

Z innej strony policz: na ile piwa i benzyny, wody w kiblu byś sobie pozwolił, gdyby Twoja pensja i produkty które kupujesz nie były opodatkowane

No tu zaszalałem, powiedzmy gdyby były opodatkowane jak w USA 9brak VAT, akczyzy, dochodowy bajka itd

Tanie Państwo to hipokryzja.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber dlaczego zabrałeś przykład paliwa objętego akcyzą, mogłeś wybrać coś do jedzenia na co jest 5%, Z 2100 brutto powinieneś dostać ok 1511zł a nie 1300, chociaż to jest zależne jakie płaci się składki, sratki i podatki :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy, bo nie w temacie(chyba ok 1500 fakt) - nie ja wyliczyłem sumaryczna wartość podatków w naszym kraju.

Kluczem, był fakt, że nie można porównywać ze sobą cen u akwarystów i w sklepie.

poizdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład Briareum na forum kosztuje 15 zł erybka od 55 do 120 zł więc wybór jest prosty...

Ja osobiście wyleczyłem się z zakupów życia przez forum, z wysyłką. Albo w sklepie, gdzie widzę, co biorę, albo od kogoś, kogo znam i mam zaufanie. Nie stać mnie na wyrzucanie pieniędzy. A sklep ma takie ceny, jakie ma bo pomijając podatki, koszty utrzymania i zakupu, musi zamortyzować tą część życia, która padnie. Jak bierze coś z hurtowni, albo importuje, życie sobie żyje, czasem parę tygodni, zanim trafi do ostatecznego odbiorcy. Dlatego, dla mnie wybór jest prosty, wolę przez miesiąc "oblizywać się i ślinić" przy szybie niż kupic "to samo" dużo taniej, "przez forum".

Nie twierdzę że jest to działanie celowe, ale tak jakoś zawsze wychodzi...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

500 nie ale właśnie te 80

Z innej strony policz: na ile piwa i benzyny, wody w kiblu byś sobie pozwolił, gdyby Twoja pensja i produkty które kupujesz nie były opodatkowane

No tu zaszalałem, powiedzmy gdyby były opodatkowane jak w USA 9brak VAT, akczyzy, dochodowy bajka itd

Tanie Państwo to hipokryzja.

Podatek dochodowy to też jest złodziejstwo. Więcej płaci ten który więcej pracuje. Mniej płaci ten co mniej robi. Dlatego w pl 60% społeczeństwa robi na nielegalu...

Podatek powinien być jeden i nie procentowy ale bezwzględny. To znaczy płacisz państwu określoną sumę miesięcznie. Państwo zwalnia jednocześnie 500 tysięcy nierobów urzędniczych zarabiających po 5 koła miesięcznie plus premia i w ten sposób za 500 zł miesięcznie od osoby polska staje się europejskim tygrysem gospodarczym. Rajem dla wszelkiej maści firm.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden podatek?

Tzn ze co? Jeden zarabia 10tys, a drugi 100tys I oboje placa np2tys podatku?

Nie. Dowalil bym potezne kary firmom zatrudniajacym na czarno, badz tez bezwzgledne zamykanie takich firm. To firma zarabia na tym pieniadze, a nie zwykly podatnik. Jakby wszystko spadalo na klienta, to np w irl wlasciciel pubu mialby to gdzies, czy ktos zapali fajke I zaplaci 2k. Natomiast on straci duzo, dlatego pilnuje, zeby nikt nie palil. Co do nierobow urzedniczych, to powinni wykonywac to, co do nich nalezy. Jak nie daja rady, to zastapic ich nowymi I ambitnymi ( bez znajomosci I wkrecania przez rodzine I znajomych)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba z Konradem sie nie zrozumieliście

btw

zwykły obywatel ma więcej dobrych pomysłów

niż najlepszy polityk ma możliwości wprowadzić dobrych zmian w życie - bo polityka to brudna gra niezależnie od poglądów i dlatego jej nie uprawiamy na forum.

Szkoda, że sklep w Poznaniu się zamyka. Właścicielowi życzę sukcesów w życiu, a piszących w wątku proszę o trzymanie się tematu.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.