Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

112 L Białystok

Rekomendowane odpowiedzi

Heja ;)...Akwarium ma ok 2 tygodni...Wiem,ze nie bardzo wkładać czegokolwiek,ale nie wytrzymałem,heh.Takie tam skromne...Akwarium 80x35x40,odpieniacz Skimmer ps 300 + pompka Tertra 150 + kostka aqua medica ,świetnie pieni,kaskada Aqua Clear 200,50 + Węgiel Rowa + żywa skała,2 Cyrkulatory coś ok, 2500 lh 1x,nie znam firmy.Światło nie za mocne 70 W t5 2 x blue 2 x white.Jeśli chodzi o wnetrze to wszystko jest z dojrzałego baniaczka, w tym woda:)..Błazenki jadły 5 minut po wpuszczeniu jak szalone ;)..W sumie jeszcze pusto ale staram sie jak moge.Na skale sporo aiptasi diabelskich.Ze skały sporo ślimaczków ,troche asterin,wieloszczetów,aiptasi;/ :(Ma ktos pozyczyc brzydala na podlasiu ??A właśnie za wszystko łącznie wydałem 450 zł :)Dzieki za pomoc rafal19 i ssj44 :)..Wiecie co to za ślimaczek nad caulastrea ?słabowato widać.To moje 1 akwa morskie :p..Pozdrawiam Artur

5wyr.jpg2mk4.jpginx1.jpgn8nb.jpghv19.jpg7ct9.jpg3x9h.jpgvfhv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ruszyłeś ze swoim wątkiem, świetnie akwarium wygląda całkiem fajnie ułożenie skały itp nawet tanio cie wszystko wyszło tylko ta plaga szklanych róż do zlikwidowania i będzie z górki.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)Dzis układałem totalnie inaczej skały,faza końcowa.Postaram sie wrzucic foto w miare szybko bo totalnie inaczej to wyglada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nawet brzydal sobie da radę z tym lasem różyczek


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spora plaga.Bez brzydala się nie obędzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co robić chłopaki ???Mam zamiar kupić 2 krewetki Kuekenthali,dobry pomysł?...Moze ktos pożyczy mi brzydala kurcze...Obecnie akwarium inaczej wyglada ale cholender nie mam dostepu do aparatu teraz .Jedna swietlówka blue przestała sie świecic.... za czym idzie słabsze wybarwienie;/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to oswietlenie t5 70W w czterech swietlowkach? Myslalem,ze najmniejsza moc t5 to 24W. Bardzo szybko wpusciles zycie,wiec teraz nie pozostaje Ci nic innego niz przyjac wegiel doustnie i czekac.Nie robic przemeblowan i nie moczyc lapek i miec nadzieje,ze nie bedzie wielkiego dojrzewania.A walke z aiptasiami mozesz zaczac od krewetek,z tym ze z ich wpuszczeniem proponuje jeszcze troche poczekac.

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki ?


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,ile to czlowiek moze sie nauczyc - myslalem,ze najmniejsze t5 to 24W ;). Trzeba przyznac,ze talent do ukladania skaly to masz,obydwa ustawienia mi sie podobaja,ale obecne jest w klasie :). Co do nalotu,to poczatek dojrzewania i moze na tym sie zakonczyc,badz byc tylko poczatkiem.Ile czas swiecisz?I jak masz skonfigurowane oswietlenie,zapala sie wszystko naraz,parami czy pojedynczo?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki bardzo:)Nie sadziłem ,że komuś sie spodoba..Wiesz moze co to za ślimak wyzej nad caulastrea ? na reeflexie nawet nie rozpoznalem,troche ich mam,w tym jednego rożka takiego ktory popiernicza po pisaku sto na godzine ;d.Tak z 15 godzin świece..Wlaczam najpierw blue ,potem do tego white..Kurcze teraz to 1 blue bo drugie siadło.Wiecie może czy kazda świetlówka T5 24 W tu bd pasowac?Na lampie pisze t5 60 cm a na erybce nie pisze w cm ...Lampa to Shark T5 60 cm 4x14 W pisze ale są 2 x 24W. Chce sieknac 2x 24 blue 2x white jedna 14 w druga 24 tak aby blue miały przewage W....Wapń i magnez na chwile obecną istotne ??Kupić?I czy jakies bakterie lać ...Wsio z zywego baniaka w tym woda 100 %..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda swietlowka 24 W bedzie pasowac,a skad sie bierze rozmiar 60cm mozesz poczytac m.in. tu --> http://www.oswietlenie-akwarium.pl/html/informacje-o-swietlowkach.html. Kolejnosc zapalania swietlowek prawidlowa,najpierw aktynika,pozniej biale,wieczorem gasimy odwrotnie.Tylko,ze na poczatek skroc czas swiecenia conajmniej o polowe. Testy na Mg i Ca na starcie mozesz sobie oduscic,a zamiast tego nabyc testy na NO3 i PO4,,

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow,gdyz po edycji wychodza krzaki)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Właśnie naliczyłem 20 tych ślimaczków,wychodzą bardziej nocą...Co to kurcze jest za odmiana,grom wie...ok 5 wieloszczetów naliczyłem,bardzo grzecznie sie zachowują.Troche asterin,mam nadzieje ,że tych glonowych..Glony troche atakują ale ślimaczki jak kosiary w nocy je tną ;D..Błazenki troche sie zbliżaja do siebie i spoglądają póki co na euphylie,malutke 2,5 cm..Wszystkie korale ślicznie sie otwierają..Musze zacząć od aiptasii,szpeci;./.Wiem,że może być znacznie ładniej..Brakuje tych korali porośnietych ,wszystko z czasem..Mam pewną koncepcje na baniak, ale to z czasem..Chciałbym bardzo parke kaudernich wpuścic ,tylko nie wiem czy baniak nie za mały.W sumie nie tylko wielkość baniaka zalezy od poczucia bezpieczenstwa rybki,zauwazyłem z obserwacji..Mały przytulny kąt potrafi być czasem lepszy i dla nas ludzi niż duża niezadbana niebezpieczna przestrzen..Boje sie garbików..Hemicyanea jest cudna ale grom wie czy nie trafie na kołtuna..Kurna co tanie i ładne to terytorialne agresorki..Może ktoś coś doradzi z obsady...ale to trzeba mieć chyba farta aby to sie dogadało jakoś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E.Bicolor - ciekawska,ładna ryba. U mnie mieszka w jamce,wypływa na patrol i obserwację,skubniecoś i wraca do domu.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ślimaczki to zapewne Stomatelle :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Obecnie prawa szyba i skała glonami niezle obrosła:).Górną skałke minimalnie wyzej unioslem..Chce zrobić dobudowe z lewej strony ze skały taka sama jak z prawej ,bo pusto..Coś zarobie i dokupie co trzeba i wtedy dopiero wam pokaże,za miecha może nawet ,bo bida:P.Sprzada ktoś tanio jakieś szczepki?Fajnie bd.Chciałbym mieć bardzo zielonego korala przypominajacego zieloną łąke..Jak on sie zwie kurcze..nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.