Jump to content

Artur Tokajuk

Klubowicz
 • Content count

  659
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Artur
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Białystok
 • Zainteresowania
  Muzyk,Akwarystyka,Astronomia.
 • Akwarium
  120x50x50 + refu,spore :)

Recent Profile Visitors

2959 profile views
 1. Artur Tokajuk

  Śpiewający i grający Akwarysta Morski

  Dzięki wielkie Les Paul Elvis, japoniec z lat 90 tych albo 80 tych. Przystawki Gibson z lepszej półki. Piec lampowy wykonany przeze mnie i mojego kumpla ręcznie, zgodnie ze schematem Fendera Video nakręciła moja Narzeczona, która 2 raz miała aparat w ręku Średnie pole do popisu bo to w bloku kręcone, dosłownie parę kroków mieliśmy, haha. Szczerze to powiem Ci, że włożyłem jednak w to sporo pracy. Najbardziej zmęczyło mnie to, że wokal nagrywalem chyba z 3 razy. Tak bardzo chciałem ten Angielski wydusić z siebie. Wiem, że daleka droga wciąż przede mną, lecz staram się dawać z siebie ponad poprzeczke. Kocham Akwarystyke i Muzyke, to moje całe życie. Jeśli komuś się podoba i miał ochotę włączyć, to cały Świat się staje piękniejszy dla mnie. Mam kilka kompozycji tez na boku, nad którymi pracuję. Covery robię głównie po to aby uczyć się na błędach. Natomiast w swoich już kompozycjach chciałbym tych błędów popełniać mniej.
 2. Artur Tokajuk

  Śpiewający i grający Akwarysta Morski

  Witajcie, ostatnio nagrałem coś nowego Zapraszam do odsłuchu
 3. Artur Tokajuk

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Hejka, ostatnio wpadłem na pomysł aby pstryknąć jeszcze kilka zdjęć
 4. Artur Tokajuk

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Dziękuje Panowie. Sama aklimatyzacja przez 2 miesiące, lecz to nie wszystko aby je przestawić konkretnie. W zasadzie sporo pracy mnie to kosztowało i cierpliwości. Młode sztuki akurat do przestawienia są praktycznie nie możliwe, nie mają tej odporności Młode muszę się urodzić w wodzie słonej, to wtedy są niezniszczalne. Pierwsze pokolenie zostało rozmnożone w 1.022, kolejne już będzie w 1.024 Myślę, że różnica pomiędzy 1.022 a 1.024 będzie dla nich żadna. Jeśli ryba mi się rozmnaża w takim zasoleniu i ładnie się rozwija, to wiem, że jestem na bardzo dobrej drodze. Krewetkaria są akurat słodkowodne dla odskoczni od morskiego
 5. Artur Tokajuk

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Dodam, że gupiki oraz molinezje żaglopłetwe robią robotę odnośnie glonów i piachu Rozmnażam je w warunkach morskich i sprawia mi to wiele radości. Miałem przez pewien okres problem z glonami nitkowymi Sprawę oczywiście załatwiły momentalnie, lepiej od wielu stworów morskich
 6. Artur Tokajuk

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Hej, aklimatyzacja trwała 2 miesiące do zasolenia 1.022
 7. Artur Tokajuk

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Zapraszam do obejrzenia nowego video moich wszystkich akwariów
 8. Zdjęcie robione telefonem
 9. Artur Tokajuk

  Skała real reef rock - niekończące się dojrzewanie

  Osobiście jestem tego zdania, że Kolega ma pojęcie o Akwarium i zrobił co tylko się dało. Skała zapewne oddawała do wody różne świństwa, przez co ta woda jest taka mętna. Na moje oko wygląda to wszystko rudo i krzemianowo. Prędzej zlikwidowałbym akwarium niż miał pchać skałę wykonaną z betonu, którą można sobie wykonać samemu Żadna skała syntetyczna nie osiągnie takiej porowatości jak szkielet koralowca. Oczywiście możemy asekurować się siporaxem i toną sprzętu. Tak czy siak skała syntetyczna nie ma takiej porowatości, a zarazem 0 form życia, które jednak robią robotę odnośnie filtracji wody. Nikogo nie chce urazić i wiem, że się da zrobić na skale syntetycznej piękny zbiornik, jeśli dowali się do zaplecza. Dla mnie po prostu martwe akwarium z betonem wewnątrz i ta świadomość nie jest przyjemna.
 10. Artur Tokajuk

  Sól kuchenna

  Dobrej skały się nie płucze Skałę wkładasz raz i masz na lata, więc radzę załatwić dobrą skałę i nie kombinować.
 11. Artur Tokajuk

  Mangrowiec

  Rośnie bardzo wolno. Myślę, że na tyle wolno, że całe nic wyciąga z wody. U mnie akurat rosną na końcu baniaka w skale i ładnie się rozwijają. Bardziej traktowałbym to ozdobnie niż jakąś super filtrację. Jeśli chcesz dobre filtratory naturalne to polecam Makroglony.
 12. Artur Tokajuk

  Filtr kubełkowy w 20 litrach?

  Dlatego warto pomyśleć o większym litrażu Nic tam za bardzo nie wsadzisz. Chwila moment korale będą się parzyły i wszystko zarośnie. Będziesz miał przy tej kostce więcej roboty niż ja przy swoim 450 litrów. Obecnie mam kilka Akwariów morskich i najwięcej roboty jest przy kostce 30 litrów Pamiętaj, że przy tak małym litrażu zasolenie bardzo mocno skacze jak i zarówno parametry. Przykryjesz akwarium to z kolei niby woda nie paruje ale wymiana gazowa kuleje i wszystko kiśnie. Taka kostka ma sens jako dodatkowy zbiornik wpięty w obieg z dużym akwarium.
 13. Artur Tokajuk

  Filtr kubełkowy w 20 litrach?

  Pamiętaj, że odpieniacz to też sama natura W naturze jednak ta fala uderza o brzeg tworząc pianę
 14. Artur Tokajuk

  Filtr kubełkowy w 20 litrach?

  Po co Ci ten kubeł? Jaki chcesz uzyskać efekt wrzucając 2 garstki ceramiki do kubła? Lepiej sobie załatw skałę morską bardzo dobrej jakości o wysokiej porowatości. Olej kubły i skup się na tym co Ci napisałem. Do tego polecam pomyśleć o dobrej wymianie gazowej. Prowadziłem bardzo długo Akwarium Morskie bez odpieniacza i nie do końca polecam. Obecnie mam odpieniacz i uzyskuję lepsze efekty. Odpieniacz u mnie w 80% chodzi ze zdjętym kubkiem w celu dobrego natlenienia. Bez odpieniacza będziesz też miał tłuste placki na lustrze wody Uwierz mi bo przerabiałem ten temat latami. Kubeł kosztuję troszkę pieniążków za które możesz kupić minimalistyczny odpieniacz na kostkę Możesz również wykonać odpieniacz strzykawkowy do Kaskady By Tomko.
 15. Artur Tokajuk

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Jak dla mnie coś pięknego.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.