Skocz do zawartości
bartek1080

kto ma passata b5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przymierzam sie do zakupienia Pasata B5 Kombi z silnikiem Diesla

odłożyłem na ten cel 10.000 zł chciał bym na wyposażeniu mieć 6 biegową skrzynię tempomat

znalazłem kilka aut ale słyszałem złe opinie o podjęciu decyzji

oto kilka z nich : (faworyt)

http://otomoto.pl/vo...-C30390870.html

http://otomoto.pl/vo...-C30721934.html

czytałem że jeśli passat to tylko z silnikiem 110 koni czy to prawda?

podpowiedzcie mi przy oglądaniu na co mam zwrócić szczególna uwagę i jak rozpoznać usterkę


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę napisać ja osobiscie tylko jeżdzę pasattami miałem inne marki ale to nie dla mnie.

Odnośnie Twojego modelu musisz się zastanowić czy na pewno diesel bo eksploatacja jest droga po drugie te modele co szukasz maja przejechane bardzo dużo a odnośnie wersji silnika bez różnicy czy 90 110 czy 130KM ja mam 130KM PD oczywiscie nastepny model i jest o.k oprócz wymiany wałka rozrzadu za 2000zł i silniki PD są głośniejsze więc to musisz wziąsc pod uwage.Oczywiscie te jednostki napędowe są bardzo wytrzymałe w porównaniu do 2.0 140KM.

Ogólnie polecam a jak masz trafić na bubel to i tak trafisz bo z samochodami jak z kobietami na pierwszy rzut oka za***iste a po czasie wychodzą wady :)

P.S a tempomat po co Ci?? u nas go nie poużywasz bo nie ma gdzie jedynie na zachodzie na autobahna

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Wierzysz w to że poprzedni wlaściciel/e kupili diesla żeby przez 13 lat zrobić nim 200kkm? :thumbsup:

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że tempomat to nie u nas. Miałem w manualnej skrzyni, teraz w automacie i powiem tak - jak nie znasz trasy, nie masz CB albo nie wiesz gdzie kto/co stoi i po co robi zdjęcia czy suszy to tempomat jest zbawieniem - wjeżdżasz na wioskę, 60 km/h ustawione, noga z pedału i turlasz na luzie. Na autostradach go rzadziej używam niż na zabudowanym:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym z tych linków powinno być dopisane Cena i przebieg do uzgodnienia :D:p

dieter25 jednostka 130 KM byłą jedną z gorszych i dlatego krótko była montowana w samochodach :)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje diesla bo nie muszę odwiedzać stacji paliw wiem że zegary są kręcone ale to już chyba nie tylko w pasatach obecnie jeżdżę autem które ma ponad 350 tys. i nie mam żadnych zastrzeżeń a dodatkowo jest ich tyle na rynku że o części zamienne nie kłopot

zastanawiam sie tylko w jaki sposób prześwietlić auto z komisu gdzie ukrywają dużą ilość usterek

W każdym z tych linków powinno być dopisane Cena i przebieg do uzgodnienia :D:p

Dobre :thumbsup:


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem rocznik 2004 1,9 diesel 130 km kombi

moj był kupoiny nowy do 6 roku eksploatacji sie nie psuł

jezdziłem nim srednio 40 tys rocznie

moim zdaniem za te pieniądze kupisz zajezdżonego trupa chociaż może bedizesz miał sczeście

uwierz mi za 10 tys zł to ty porządnego passata nie kupisz

radze zmienić obiekt zainteresowania albo dozbierac kase

dawno remu to był ulubiony mój samochó

albo dołoz z 15 tys albo szukaj Octawi lub japończyka

passat powyzej 10 lat to wyzwanie

kuzyn sprzedawał ostatnio takiego na zdjeciu wszytko było w nim rozklekotane

te samochody maja przejechane grubo ponad 300 tys

pierwszego passata kupiłem z ojcem w 1989r pamietam jak sie cieszyłem miał 115km to był szatan

gorzej było z hamowaniem

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Audi a4 B5 kombi z silnikiem 1,9 TDI 110 kM i jest bezawaryjny. Teraz zaczynam się rozglądać za czymś nowszym ale A6 a tam tylko 2,5 TDI a to już nie jest dobra jednostka więc raczej skuszę się na benzynę. Co do 1,9 TDI pali 6l na 100km i przyznam się że klimy nie wyłączam a pedał w podłogę wciskam codziennie. POLECAM 1,9 TDI 110 KM


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak miałem octavię z siinikiem 1,9 tdi 110km paliła 4,9 litra zonie!!!! fakt ze jak ja wsiadałem to paliła mi 9,8l

no tak ale te moje nowe wynalazki moj ulubony G klasse zlopie mi 17l

bmw zony 530d pali tylko 10l przy 260 km

koknkuzja moja taka jesli osczedny ma byc to tylko 1,9 110km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata 1.9 TDI z 2000r, fabrycznie 115 koni, moc silnika podniesiona do 145 koni przy zakupie ( usługa na fakturze ) Silnik z PD co znacznie podnosi koszty jego eksploatacji,ale za to są mocniejsze. Co do spalania to w granicach 8 litrów przy włączonej klimie, zresztą klime mam cały czas włączoną. Z takich wynalazków to polecam czujnik deszczu - rewelacja. w po przenim pasku miałem Tempomat i strasznie mnie wkurzał bo co go załączyłem to ktoś mi zajeżdżał drogę.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Nie zapominajcie o wielowachaczu który na naszych drogach też nie jest super rozwiązaniem a swoje kosztuje.

Znajomy ma synonim polskiego auta rodzinnego B5 1.9TDI 130KM, kombi w jasnej tapicerce, ile w niego wpompował kasy to już nawet nie chce się przyznawać bo jak się dowiedział ile kosztowała mnie eksploatacja E46 320i to zamilkł i zmienił temat :p

Dobry pasek swoje kosztuje, ile zaoszczędzisz przy zakupie tyle zostawisz później w serwisie a może i więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku nie sugeruj się licznikiem patrz na stan ogólny.

Na tempomacie tak jak przedmówcy piszą to nawet na A2 niema gdzie jechać.

Miałem tego typu silników kilkadziesiąt i co do głośności 2,0 to się nie zgodzę a wręcz odwrotnie chyba, że tylko moje takie były o ich awaryjności też wiele słyszałem ale w tych starszych rocznikach, ja złego słowa o nich nie powiem.

Co do różnic w 90 110 czy 130 to proponuję pogonić 130 a zobaczysz jak szybko zniknie paliwo ze zbiornika.

Kompromisem powinien byś z silnikiem 110KM TDI ze względu na ekonomiczność i koszty eksploatacji

Uwagę zwracać na: przemalowywany, szczeliny między elementami, praca silnika, wytarta kierownica gałka pedały i wiele wiele innych


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem b5 w dieselu 2.5 v6. jedno z najbardziej niezawodnych i ekonomicznych aut jakie mialem. do tej pory wspominam z sentymentem i zlego slowa powiedziec nie dam :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wjeżdżasz na wioskę, 60 km/h ustawione, noga z pedału i turlasz na luzie.

Wiesz niebezpieczne jest turlanie auta na luzie bo nigdy nie wiesz kiedy gaz trzeba będzie dodać to bywa niebezpieczne i nikomu tego nie polecam, niektórzy myślą że na luzie spalą mniej niż na redukcji ale to mniej istotny szczegół.

Co do auta na pewno bym nie kupił auta turlanego po dziurach w Polsce 200tys.

Nawet te lepsze fury wykazują duże zmęczenie a można kupić z zachodu niewymęczonego i serwisowanego na oryginalnych częściach.

Najlepiej sprawdzić grubość lakieru i podjechać na przegląd do innej stacji niż w danym mieście.

Na stacji sprawdzisz wszystko włącznie z dziurami,spawami,podłużnicą i całym zawieszeniem(czy ktoś w ogóle to wymieniał) pod autem i jeszcze sprawdzą ci silnik komputerem.

Sprawdź stan oleju,czy kopci i cała elektrykę,lampy szyby - czy mają numery(oryginalne)

Zwróć uwagę ile auto było użytkowane tu w Polsce jeśli krócej niż rok to prawdopodobnie nie warto ładować w niego kasy.

Puść kierę a po chwile zahamuj zobacz jak jedzie , czasem będą się tłumaczyć niewyważeniem,zła geometrią czy zużytymi oponami jeśli ktoś o to nie dba olej.

Pamiętaj że jeśli szukasz auta za 10tys to miej 15tys bo na pewno wpakujesz w zakupione auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niebezpieczne jest turlanie auta na luzie bo nigdy nie wiesz kiedy gaz trzeba będzie dodać to bywa niebezpieczne i nikomu tego nie polecam, niektórzy myślą że na luzie spalą mniej niż na redukcji ale to mniej istotny szczegół.

Trudno jest jechać na luzie z zapiętym tempomatem:) Brak "" robi jednak różnicę:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę się rozejrzeć za benzynką ale nie wv chyba że chcesz sobie wziąć na głowe skarbonkę,koledzy dobrze radzą zapomnij o rokującym egzemplarzu nie za tą kasę .Hondy acord,toyota awensis,mazda 6 bardzo przyjemne autka ,i prawie w twoim budżecie .

A jak się bardzo nastawiasz na małe spalanie z grupy vag to polo z silinkiem 1.4 tdi :secret:

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem mazde 6 i chyba 12 letni passat mi lepiej pasowal mimo wszystko :):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem b5 w dieselu 2.5 v6. jedno z najbardziej niezawodnych i ekonomicznych aut jakie mialem. do tej pory wspominam z sentymentem i zlego slowa powiedziec nie dam :)

rozwaliłeś mnie :D Wystarczy przejrzeć ogłoszenia, aby przekonać się, że Audi A6 czy B5 z feralnym 2,5 TDI jest dzisiaj najtańszą odmianą tego modelu i można ją kupić wydając poniżej 10 tys. zł. Nawet benzynowa odmiana 1,8 l bywa droższa, a słynny 1,9 TDI, choć słaby, kosztuje blisko dwa razy więc od jednostki V6 :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekin1 kupilem tego passata z przebiegiem 18tys km. sprzedalem gdy mial 120tys. i poza wymiana hamulcow, plynow, filtrow i opon nie bylo dotykane totalnie, absolutnie nic. cztery lata odwiedzalem warsztat tylko na serwisy. jak sie przesiadlem do niezawodego mercedesa to mialem karte stalego klienta :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi a jakiej mocy miałeś silnik ???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest jechać na luzie z zapiętym tempomatem:) Brak "" robi jednak różnicę :)

No to ok, tempomatu nie miałem bo nie mieszkam w Ohio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi a jakiej mocy miałeś silnik ???

ten slabszy. cos jakos kolo 150koni. ale moment mial zacny i jezdzilo sie naprawde przyjemnie. a i kiedys w drodze do polski przez niemcy po 20min rozpedzania zamknal licznik :) choc bylo lekko z gorki :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu również miałem ochotę na pasgrata i szukałem kilka miesięcy i im dłużej szukałem tym bardziej mnie ochota odchodziła i nie kupiłem. Teraz jak patrze to szczyt lansu we wsi pasgrat tdi kombi srebrny, co drugi na ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten slabszy. cos jakos kolo 150koni. ale moment mial zacny i jezdzilo sie naprawde przyjemnie. a i kiedys w drodze do polski przez niemcy po 20min rozpedzania zamknal licznik :) choc bylo lekko z gorki :D

były jeszcze 163 KM i chyba 180 KM one miały lepszą opinie twój model niestety był maskarą i zmorą użytkowników , ale oczywiście mogłeś trafić na wyjątkowy egzemplarz :) byłeś jednym z niewielu szczęśliwców którzy chwalą ten silnik :)

ja na miejscy Bartka szukał bym wersji z silnikiem AFN jest naprawdę udanym samochodem, jeśli szukasz tego samochodu, proponuję szukać szukać i jeszcze raz szukać jest dużo samochodów po przejściach niestety, taki nasz kraj kombinatorów, nie ufaj przebiegom po 150000km, po kupnie zmień olej, filtr oleju, paliwa, powietrza, pyłkowy zmień rozrząd, paski, pompę wody. Największym minusem i problemem tego samochodu są jego właściciele którzy nie dbają nie robią wymian na czas choćby samego oleju a potem narzekają na vw, ten silnik musi mieć zmieniany olej co 8-10tyś km wraz z filtrem oleju rzecz jasna. jak o samochód dbasz tak samochód będzie dbał o Cibie na trasie :)

Oczywiście ma też wady np: aluminiowe wielowahaczowe zawieszenie... no ale cóż każdy samochód musi mieć wady i zalety

:)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.