Skocz do zawartości
adrianjaw

Protopalythoa- buntownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja Protopalythoa zbuntowała się i zamiast zielonych środków jest cała brązowa. Czy przyczyną może być nagły skok temperatury( awaria grzałki)- temperatura skoczyła z 25 stopni do 29 . Parametry są ok

Po4-0, No3 około 2,kh 8, Ca podniesione 470 ,ale tyle mamy od początku założenia akwarium.

Ogólnie mamy ją 6 miesięcy i od około 4 nie pokazuje wąsików a teraz jeszcze straciła kolor . Nie zmieniliśmy jej miejsca od początku ale cały czas są z nią problemy . Pokarm pobiera- zamyka się i otwiera.

Już nie mamy pomysłu na tą upartą bestię.

Tak wyglądała niedawno,a tak teraz-szału nie było i nie ma.

Proszę doradzcie co robić z tym uparciuchem.

Pozdrawiam Sylwia( piszę z profilu męża- wybaczy mi to). :devil:

post-15359-0-43576700-1380766972_thumb.jpg

post-15359-0-24174500-1380767000_thumb.jpg

post-15359-0-70518300-1380767099_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jest trujące badziewie. Ja bym kupił pudełko na jedzenie z uszczelką, delikatnie wsadził do niego tego korala razem z wodą tak żeby się nie "zestresował", potem owinął go 5 workami i zakopał głęboko [2 -3 metry] w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tak miał jak zbyt długo nie robiłem podmian i ogólnie brakowało "świeżych pierwiastków" :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.net/tiere/799_Protopalythoa_sp04.htm

miłej lektury

Aha na allegro koleś sprzedaje. Jak napisałem do niego czemu nie informuje klientów, powiedział, że jak ktoś kupuje korala to powinien sam o nim najpierw poczytać. Niby racja, ale..

Ja swoje zamknąłem pod wodą szczelnie w wiadereczku, silikon i butelka benzyny

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla swoich wykopałem dziurę 20 metrów, obłożyłem ołowianymi płytami i zalałem betonem, zaś na to przywlokłem 40 tonowy głaz..

A tak na poważnie. Mam dwie spore skałki z tym, nie raz nie dwa bawiłem się w propagację. Żyję, nic mi nie jest i nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tego pozbyłem, nie dość że nie jest za piękne to u mnie rosło jak szalone i zalewało skałki bardzo szybko.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dla swoich wykopałem dziurę 20 metrów, obłożyłem ołowianymi płytami i zalałem betonem, zaś na to przywlokłem 40 tonowy głaz..

A tak na poważnie. Mam dwie spore skałki z tym, nie raz nie dwa bawiłem się w propagację. Żyję, nic mi nie jest i nie było.

Ja tez sie tym bawilem i pisałem podobne teksty jak Ty... Do ostatniego weekendu kiedy to zabrała mnie karetka.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawiłem z paly, bo zarastałam mi zonasy (zonasy są tez trujące ale nikt ich nie zakopuje pod ziemią). Nic mi nie było, cięcie przechodziło wielokrotnie przez tkanki paly. Później klejenie do skały za pomocą super glue.

CNCRob przypomni sobie co pisałeś 3 miesiące temu nie jakiemu dodoMalbork. Krótko mówiąc sam na własna prośbę się z trułeś paly (trujące opary). Tyle mam do powiedzenia w temacie.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie tym bawilem i pisałem podobne teksty jak Ty... Do ostatniego weekendu kiedy to zabrała mnie karetka.

Ale te tematy proto mnie irytują,tak jak pisali wyżej jak ktoś nie wie co to za koral niech go po prostu nie kupuje,a jak ktoś wie to musi być ostrożny ,Rob sorry ale twój przypadek raczej nie powinien być tutaj opisany bo one ciebie nie zaatakowały tylko ty je, oblewając je wrzątkiem wiec byłeś po prostu nie ostrożny i sam sobie z gotowałeś tą wycieczkę do szpitala. Temat rzeka i ile by osób tu nie pisało tyle będzie różnych odpowiedzi trzeba na nie po prostu zwracać większą uwagę i tyle.Same nam krzywdy nie zrobią raczej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te tematy proto mnie irytują,tak jak pisali wyżej jak ktoś nie wie co to za koral niech go po prostu nie kupuje,a jak ktoś wie to musi być ostrożny ,Rob sorry ale twój przypadek raczej nie powinien być tutaj opisany bo one ciebie nie zaatakowały tylko ty je, oblewając je wrzątkiem wiec byłeś po prostu nie ostrożny i sam sobie z gotowałeś tą wycieczkę do szpitala. Temat rzeka i ile by osób tu nie pisało tyle będzie różnych odpowiedzi trzeba na nie po prostu zwracać większą uwagę i tyle.Same nam krzywdy nie zrobią raczej.

Dobrze napisałeś: "raczej"...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% to są złośliwe zwierzaki. Trzeba na nie uważać na początku jak za bardzo je ścisłam wyjmując chciały mnie opluć- na szczęście nie trafiły. Od tej pory postępuję z nimi dużo ostrożniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% to są złośliwe zwierzaki. Trzeba na nie uważać na początku jak za bardzo je ścisłam wyjmując chciały mnie opluć- na szczęście nie trafiły. Od tej pory postępuję z nimi dużo ostrożniej.

Jak dostałbyś w oko to prawdopodobnie wizyta w szpitalu. Zoa tez plują toksyną wiec uważaj :) . Tnąc je czy ściskając miej założone okulary ochronne.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.