Skocz do zawartości
Maćko

Długość przelewu a zdolność oczyszczania wody - drobinki w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

A to przypadkiem nie wapno się strąca...? Co lejesz do baniaka? Jak rano kryształ a wieczorem śnieg to stawiam na wapno. W nocy jak ph spada to się rozpuszcza a w dzień jak ph wyższe to się wytrąca. Poszukaj na forum. Było o tym kilka tematów.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już myślałem o tym wapnie, miałem trochę rozjechany stosunek ca/kh i do tego bardzo wysoki magnez 1600.

Zeby go obniżyć zrobiłem dużą podmiankę na soli IO po kuracji chemicleanem.

Na dzień dzisiejszy parametry w miare ok : kh - 8.1, ca - 420, mg zaraz zmierzę ale podejrzewam że spało po takiej podmianie.

Już się pomału przyzwyczajam ale jak farfocle znikną to będzie miła niespodzianka


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znikły te paprochy jak kh ustabilizowalem w granicach 7. Jak miałem 8-8,5 to wieczorem nie mogłem patrzeć na akwarium.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że co niektórym mogło by pomóc wyeliminować pływanie drobnego syfku w toni po przez zastosowanie skarpet 200 mikronów .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz

W morde masz rację

Mam zadzwonić za godzinę, zobaczymy co powiedzą . Dla porównania sąsiad piętro wyżej ma 300L, co prawda komin wewnętrzny, ale jego długość całkowita jest co najmniej 3x większa od mojego. Jak oni obliczają te przepływy to ja nie wiem. Z gwiazd wyczytują czy co?

a gdzie kupiłes zestaw w erybce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Długość przelewu nie ma żadnego związku ze zdolnością do oczyszczania wody.

A ja mam obieg dużo słabszy, żadnych grzebieni i nie mam problemu z tak zwanymi "farfoclami". Nie stosuję się do "świętych zasad" akwarystyki morskiej. Mimo tego że bardzo mocno karmię to mam "niewykrywalne" NO3 i PO4.

Nie korzystam z żadnych kalkutatorów z internetu które są zrobione nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo na jakiej podstawie - używam mózgu, kartki i ołowka a nie internetowego kalkulatora...

Akwarystyka morska to hobby bez zasad. Gdyby było to hobby w którym wszystko wystarczy zrobić zgodnie z instrukcją to by wszyscy mieli piękne zbiorniki i wszyscy mogli by rozmnażać w domu krewetki albo morskie ryby. Na szczęscie jest to hobby w którym nic nie jest pewnikiem. Jest masa pięknych zbiorników w których złamane są prawie wszystkie święte zasady, zbiorników w których jedyną filrację stanowi kaskada za 35 zł albo panel wypełniony żywą skałą. Jest też dużo zbiorników zrobionych według świętych zasad które kosztowały dziesiątki tysięcy dolarów i w których korale zdychają.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nano

To jak masz zrobiony przelew ze nie masz grzebienia?Na pudełku? Myślisz że ilość wody na raz zasysana z displaya nie ma wpływu na to że więcej drobinek leci do sumpa?

Tak baj de łej to u mnie się trochę poprawiło, większość tych farfocli to były mikropęcherzyki powietrza które trudno było odróżnić od innych drobinek. Okazało się że ilość bąbli któą puszcza do wody odpieniacz jest wystarczająca aby robić burze w displayu. Do tego jak poziom wody spadł, bo np skonczyła się woda w dolewce , to pęd wody przelewającej się do komory pompy jest tak duży że powstaje efekt wodospadu który zabiera ze sobą powietrze wtłączając je jako bąbelki pod wlot pompy a ta po rozdrobnieniu ich łąduje do głównego.W komorze pompy mam tylko W sumpie są one prawie niewidoczne.

Po pierwsze dałem kolanko 90st na wlot pompy i skierowałem je na róg komory przy zewnętrznej scianie sumpa.

Po drugie zmniejszyłem przepływ przez odpieniacz(APF 600), pompa podawała wodę pod takim ciśnieniem, że wyciągało więcej bąbli z odpieniacza przez jego odpływ.Po zmniejszeniu przepływu poziom mieszanki woda/powietrze w odpieniaczu lekko się podniósł co utrudnia wyciąganie bąbli.

Wiem że są to podstawy ale czasem wszystko wydaje się być na pozór w porządku, a po dłuzszej inspekcji i obserwacji baniaka zaczyna się oświecenie.:)

Powodzenia w walce, u mnie nie ma jeszcze do końca klary, ale jest przejrzysta. Do tej ilości drobinek któą widzę teraz jestem sięw stanie przyzwyczaić.

W sumpie mam jeszcze węgiel - 100ml, phosguard (200ml) i perlona w przegrodach (tą mam zamiar wymieniać co tydzień przy podmiance.)

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.