Skocz do zawartości
STAFF

akwarium naturalne

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem właśnia art. o akwarium naturalnym i mnie kurcza wzieło :lampka

Posiadam akwa 32 l, sześciokąt średnicy ok.32cm.h=35cm.

I teraz jakby do tego:

1.LR ok.5 kg

2.LS warstwa ok 6cm-nie wiem ile to w kg-4?

3.Tygodniowe podmiany 5%, sól TMPR

4.Cyrkulacja: pompa ok.600l/h może aqua szut8W?

5.Ekipa MPO :( 3 ślimaczki turbo,1 krab pustelnik

6.Oświetlenie 2*PC 6500 K i 10000/actyn obie 18W

Zapytania:Co sądzicie?Co zmienić?

Czy system filtracji wytrzyma z czasem 2 rybki-propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. Ja proponuje 2 slabsze pompki zamiast jednej mocnej. Teraz dalbym wiecej niebieskiego swiatla. Co do rybek to 2, tez zalezy jakie, to sporo:( Mam teraz w baniaku mala babke, moze by sie nadala do tego akwa...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rybek to 2, tez zalezy jakie, to sporo

Wiem, stąd "propozycje".Myślałem o małej babce i Nemateleotris decora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy, to mam taką jedną od filtra bio life hagena. 600l/h z tym że jakieś 33% wypływa pod kątem prostym w stosunku do głównego wylotu.

Ale największe wątpliwości mam do filtracji.Nie mam w tej metodzie żadnych doświadczeń.

A oświetlenie: no to może 18W 10000 i 18W actinic?

Boje się tylko o dostępność tych PC w sklepach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO te 6 cm to troche za duzo... albo 10cm czyli DSB albo ta 2-3cm, wielkosci posrednie powoduja czesto wysokie poziomy azotanow.

PC sa np. w reefshopie :( w Europie juz mozna powoli kupic PC, w miedzyczasie sa np. w Niemczech dostepne i od razu staly sie dosc popularne. IMO dla miekasow wystarczy 2x18 biale + aktynika. Wyjdzie 1W na litr a PC daje dosc mocne swiatlo wiec wystarczy dla miekich.

PS.

Ten piesek na zdjeciu to Staffordshire Bullterier prawda? slodki pieseczek :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac , A więc 2 czy 10, co Ty radzisz w tym konkretnym przypadku?

PS.

Tak, to mój Staffik Zed Victorius Diabelski Uśmiech, dla znajomych poprostu LOLEK. Ciekawe skąd mój nick :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tą metodą zakładam zbiornik ale 100l.

JEDYNY MÓJ PROBLEM to nie wiem jak rozgryźć napowietrzanie takiego akwa. Spędza mi to sen z powiek. :(


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa skierowana ukosnie do gory zeby stumien wody marszczyl powierzchnie i napowietrzanie gotowe. Mozna smialo isc spac (tylko nie wylaczac tej pompy).

Dobranoc


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario-sz "napowietrzanie" takiego akwarium rozwiazesz latwo umieszczajac wylot jednej z pompek cyrkulacyjnych w poblizu lustra wody tak zeby powierzchnia byla dosc mocno w ruchu.

@STAFF daj 2-3 cm. piasku, nie baw sie IMO na poczatek w DSB. Staffiki fajne pieski, mam Amstaffa ale nastepny chyba bedzie wlasnie S. Bullterier, sa mniejsze i chyba jeszcze slodsze, a oto moj piesek, niby Amstaff ale z tych mniejszych, duzo wiekszy od S. Bullteriera nie jest:)

Ajax.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wystarczy. Pprzeciez bedziesz mial 2 wentylatorki w pokrywie a to zapewni skuteczna cyrkulacje powietrza nad tafla wody.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej 30l rafce mam ok 8kg zywego piasku, co daje warstwe okolo 4-7cm. Jednak nie doradzam tej grubosci, choc moje akwarium hula bez przeszkod od prawie roku. Niemniej dzis osobiscie zrobilbym powazne DSB, ale do tego zeby wszystkie wymagane strefy sie w nim wytworzyly wystarczy juz grubosc 7-8cm. Takie podloze mam w obecnie dojrzewajacej 80-tce. Jesli chodzi o ilosci piachu, to na www.reefcentral.com jest stosowny kalkulator


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc!

Jakby ktoś chciał coś dodać więcej to proszę się nie krępować.

Postaram się zrobić minireportarz z zakładania, ale to może potrwać.Zakładam jednocześnie 2 akwa(drugie 325 l) i moje finanse trzeszczą.

@ AquaManiac, zrobię jak radzisz, gdyby było coś nie tak to zwalę winę na Ciebie :wink:wink

PS.Popatrz na swą śliczną psinę; głowa i kufa typowy Amstaff;biała krawata na podgardlu i froncie,maść czarna pręgowana TYPOWA dla Staffików(taki jest Lolek) i jeszcze mówisz że niewysoki.Oj coś czuje że któryś z przodków Twej psiny miał mezalians ze Staffikiem :love

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład tego umaszczenia: 1268-dirty_foto.jpg1268-dirty_foto.jpg1268-dirty_foto .jpg1268- dirty_foto.jpg1268-dirty_foto.jpg1268-dirty_foto .jpg

To jest Dirty Dancing Daffodill Yellow, tata Lolka.

Nie mam niestety "swoich" dobrych zdjęć :)

Z całego serca polecam tą rasę wszystkim rozsądnym ludziom

PS. I tak z Nano Reef zrobił się serwis poświęcony Terrierom typu Bull :):):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... w sumie wg. papierow to on jest pelnej krwi Amstaff po nawet jakis konkretnych Championach ale hehe, papier to tylko papier, umaszczenie jak piszesz typowe dla staffikow, proporcje jednak bardziej typowe dla Amstaffa ale rzeczywiscie, on cos ze staffika ma :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kurcze jak go tak z przodu obejrzec to naprawde glowe i "wyraz twarzy" ma podobne do staffika. Moze dlatego ze ma nie ciete uszy i te uszy u "normalnego" Amstaffa sa duze i leza a u mojego zbira sa takie jakies mniejsze i stojace jak u staffika.

Mi sie staffiki strasznie podobaja, pies musi wygladac troche sympatycznie a troche jak bandzior :( staffiki wydaja sie bardzo lubic ludzi bo jak na spacerze spotkam jakiegos i zagadam to mi siedzi za chwile na rekach. No ale to chyba wszystkie teriery typu bull tak maja :)

Sorrki wszystkim za off-topic ale wiem ze wielu ma psy to pwnie wybacza bo wiedza jak to jest jak sie dwoch psiarzy spotka :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.