Skocz do zawartości
shoei

Bąble w spoinie silikonowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do kogoś kto się zajmuje klejeniem baniaków ewentualnie ma wiedzę odnośnie technik klejenia baniaków. U siebie zauważyłem bąble w spoinie. Wszelkie rogi sąjej pozbawione tylko jeden ma. Nie zwróciłem uwagi wcześniej czy to było czy się pojawiło. Mam się obawiać i oddawać baniak do naprawy czy niczym się nie przejmować? Niedawno przeniosłem się na wiekszy baniaczek i taki "szczegół" delikatnie mnie zaniepokoił.

post-16440-0-41889200-1381048293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te bąble ? zdjęcie nie dobre ! zrób z drugiej strony,pokaż spoinę od przedniej szyby.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie akwarium z przodu nic nie da bo jest tam idealnie położona warstwa. Tutaj w tym zdjęciu mi chodzi o te białe plamy po całej wysokości akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nic się nie dzieje jeśli z przodu nie ma bąbli to wszystko ok jeśli by nawet jakiś tam był to nie znaczy ze coś może się stać.Czy to jest nowy baniak czy już jakiś czas jest i to się stało ostatnio?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że jeśli pojawiło się to a wcześniej tego nie było to nie jest to normalne i może być niebezpieczne...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem moje akwarium i chciałem aby było klejone na miejscu w mieszkaniu to powiedzieli mi że przy przeźroczystym sylikonie na pewno pokażą się bąble na spoinach ale będzie miało to znaczenie tylko estetyczne...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem, ze przy bezbarwnym sie czasami pojawiaja I wtedy kleja jeszcze raz.

Ps. Znaczenie estetyczne? Za estetyke sie placi, wiec nie powinno sie to pojawic.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak jest stary ale od nowa sklejany po przewymiarowaniu go. Wymiary 90x40x45 szyba 8mm bez wzmocnień. Ja ze swojej strony porobiłem zdjęcia i bede obserwował czy sie zmienia czy nie. Jak już pisałem możliwe że było to wcześniej ale jak w baniaku nie było życia to człowiek się tak nie przyglądał jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to nie są odgazawania ani braki w szczeliwie . Kto zgadnie co to jest ? Nie potrzeba lepszej jakośći zdjęcia ;) Kto kleił zbiornik ? Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszczerbione szkło i nie spolerowana krawedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to są odpryski ,kiepski szklarz ,starsznie przepalony sznyt . Ale mógł to uratować po przez zatępinie szkła,nie mówię już o szlifie .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS twoja teoria idealnie by pasowała. Co do sklejania akwarium to wykonane było w Lublinie firma Ale-Szklarz. Ogólnie to ładnie jest sklejone ale jednak ten brak szlifu wprowadził mnie w zakłopotanie. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się będzie żyło choć defekt może ranić .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim baniaku mam w spoinach kilka bąbelków i nie ma z nimi problemów, a akwarium ma już jakieś 6 lat.

Chociaż te twoje wyglądają inaczej.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie działać to bardzo mnie to cieszy. Szkoda tylko że ten defekt jest na łączeniu dwóch szyb które są przewidziane na ekspozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nikt nie będzie patrzył na spoiny jeśli akwarium będzie piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.