Skocz do zawartości
Harari

Baling - zamotałem się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się że rozumiem działanie Balinaga ale chyba jest inaczej. Kilka tygodni temu postanowiłem obniżyć KH do 7, wyłączyłem więc na pompie KH i podawałem jedynie CA (100ml), Sól i Mg. Niestety z niezrozumiałych dla mnie powodów KH nie chciało opaść natomiast efekt był taki że CA wzrosło do 470. W chwili obecnej wyłączyłem całkowicie Grotecha i nie podaję nic, zastanawiam się jednak czy jest to słuszna droga, czy nie będzie tak że paradoksalnie korale przestaną rosnąć i spadek parametrów znowu się zatrzyma ? Może powinienem zwiększyć KH, żeby zbić i wyrównać Ca i dopiero wtedy próbować powoli zmniejszać ilość wszystkich płynów i obserwować parametry.

W obiegu około 800L brutto co po odjęciu skały DSB itp da z 600-700L netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś kh na poczatku?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co obnizac kh jak masz bardzo dobre ale jak juz to co tu kombinowac wiele? utrzymujesz parametry na danym poziomie i tyle jak masz za duzo ca to zmniejsz dawke albo i wylacz na pewien czas jak za male to zwieksz tak samo z kh i mg. nie ma sie co obawiac za nadto. ja utrzymuje parametry w taki wlasnie sposob. z czasem dochodzi do sytuacji ze juz masz idealnie dobrane parametry a na typowego balinga bym nie patrzyl tylko lal wszystkiego tyle ile masz zapotrzebowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżam bo mam taką potrzebę. Problem polega na tym że od kilku tygodni to robię i uzyskałem spadek z 8,5 na 8,15 co nie jest IMO zadowalającym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH Roberta wydaje się być ok, ale zauważyłem, co było gdzieś opisywane, że lepsze przyrosty SPS są przy kH w granicach 7-8. Może o to chodzi Robertowi.

Jeśli chodzi o wzrost Ca przy spadku kH, to temat był wielokrotnie wałkowany, tak jest i nikt nie pisał dlaczego. To że istnieje odwrotna zależność pomiędzy Ca i kH to jedno, a drugie - mam pewną teorię na ten temat (błąd w teście - poczytajcie jak się bada poziom wapnia metodą kompleksometryczną), ale żeby to potwierdzić potrzebuję sondy pH. Może w przyszłym tygodniu wypożyczę, to podzielę się wnioskami, no chyba że ktoś z Was może to zrobić.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.