Skocz do zawartości
Olek

Ławica garbików

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z ciekawości- czy kupując załóżmy 10 garbików jest jakaś szansa że zbiorą się do stada, czy wszytskie będą osobno pływały?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pieć sztuk i paktycznie pływaja cały czas razem


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy. Cały czas siędzą w innych częściach zbiornika i walczą ze sobą.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i weź tu zrozum ich zachowanie


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zależy od gatunku?, Eltom jakie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy odpowiednio duzym zageszczeniu ich zachowania powinny byc rownowazne...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ma racje. To jest tak: jesli w naturze ryby zbijaja sie w stado to dzieje sie tak nie bez powodu. Otoz jest to strategia obrony przez drapieznikiem:

1. trudniej jest drapieznikowi namierzyc rybe w lawicy niz pojednynczo

2. jesli sie juz trafi sprawny drapieznik to szanse przezycia jego polowania wynosza dla lawicy o liczbie n-ryb dokladnie 1/n co przy duzym n daje male prawdopodobienstwo ze sie zostanie zjedzonym.

Tych powodow jest wiecej ale to sa 2 glowne.

I teraz w akwarium ryby szybko zorientuja sie ze brakuje drapieznikow w zwiazku z czym laczenie sie w lawice nie jest juz potrzbne, raczej wytworza sie pary badz grupki i w odpowiednio malym akwarium zaczna walke o terytoria w w duzym "podziela sie". Np. Pterapogon Kaudernii tez sie tak zachowuje: w naturze wystepuje wylacznie w sredniej wielkosci grupach a juz w akwarium taka grupa 20 ryb podzieli sie i beda staly osobno glownie pary ale tez mala grupy i pojedyncze osobniki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda tylko drapieznik, zajmie sie szybko rybami... tak sobie mysle czy b silny prad nie zmusil by ich do zbijania sie w grupe...?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam!!! weź siadke i co dzień pogoń ich tą siatką a czasami odłów i do sump. na 2- 3 dni. Będą w takim stresie że ławice masz pewną!!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac - nie 1/n bo to dla ławicey "idealnej a w zyciu to są ławice gdzie pozycja jest uzalezniona od miejsca w hierarchi grupy i tam dla "niżej" ulokowanych mamy m/n gdzie m > 1 oraz L/n l<1 dla "wyższych stopniem".


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

ja mam 4 sztuki chromis virdis. caly czas plywaja w zwartej grupie.jak da rade ,to dorzuce min. 3 sztuki.mam duzego blazna clarkii i czesto je tylko goni.moze dlatego trzymaja sie "kupy" :(

watpie zeby inne "przydupasy" ,takie jak c.chrisiptera lub podobne zbijaly sie w stada.

p.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od towarzystwa innych ryb. jesli mogą stanowić teoretyczne zagrożenie to będą pływały w grupie.jeśli nie to będą utarczki aby ustalić przodownictwo w stadzie i "obrażone" czyli przegonione słabeusze będą pływały oddzielnie. przy grupie 2-4 ryb mogą pływać wszystkie osobno bo to zbyt mała populacja


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Może zależy od gatunku?, Eltom jakie masz?

mam chromis virdis - nie widzę u nich w "stadzie" żadnego przodujacego, wszystkie razem zdodnie pływają, nawet jak czekaja na jedzonko


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stado dziesięciu chromisow i większość czasu spędzają pływając w ławicy, pomimo że nikt ich nie zaczepia. To stadko to najfajniejsza rzecz, jaka mi się przydarzyła w akwarium. Wnoszą namiastkę prawdziwego życia rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.