Skocz do zawartości
cichy.waw

ro wkłady

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlascie zywice z czystej wody w tej tubie :) badzo dobrze dziala nie narzekam :) a wklady jak najbardziej ok jesli taki masz model :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tworząc nowego tematu , podepnę się tu , buduję dla siebie w miarę rozbudowaną filtrację RO-DI .

Będzie to FILTR OSMOZA RO7+ AIFIR 2000 AQUAFILTER http://allegro.pl/aqua-vita-filtr-osmoza-ro-7-aifir-2000-aquafilter-i3903497782.html za membraną zastosuję rozgałęźnik , jedna nitka pójdzie na filtry uzdatniające wodę do picia spożywczego , a druga nitka pójdzie na dodatkowy filtr DEMI z żywicą MB20 do robienia wody do akwarium , i teraz jest pytanie - jestem podpięty pod jakiś wiejski wodociąg gminny - czy jest sens zastosować jeszcze oprócz tej żywicy DI dodatkowy filtr z żywicą anionit Purolite A520E do usuwania azotanów ?

http://allegro.pl/zywica-anionit-purolite-a520e-usuwanie-azotanow-i3857059127.html , czy to już będzie przesada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tworząc nowego tematu , podepnę się tu , buduję dla siebie w miarę rozbudowaną filtrację RO-DI .

Będzie to FILTR OSMOZA RO7+ AIFIR 2000 AQUAFILTER http://allegro.pl/aq...3903497782.html za membraną zastosuję rozgałęźnik , jedna nitka pójdzie na filtry uzdatniające wodę do picia spożywczego , a druga nitka pójdzie na dodatkowy filtr DEMI z żywicą MB20 do robienia wody do akwarium , i teraz jest pytanie - jestem podpięty pod jakiś wiejski wodociąg gminny - czy jest sens zastosować jeszcze oprócz tej żywicy DI dodatkowy filtr z żywicą anionit Purolite A520E do usuwania azotanów ?

http://allegro.pl/zy...3857059127.html , czy to już będzie przesada ?

Cześć

Mam podobnie zrobiony system (dla żony:), żeby nie było że filtr tylko dla akwarium), też na trójniku za membraną odejście na DI jednak zauważyłem, że bardzo szybko zużyła mi się żywica (około 2 tygodni) przy wyniku za membraną 009 TDS. Przy takim systemie po odkręceniu wody przez DI najpierw płynie woda ze zbiornika czyli cofa się a nie płynie bezpośrednio z membrany, dopiero po opróżnieniu zbiornika przechodzi świeża woda przez membranę. Woda przechowywana zbyt długo w zbiorniku nie jest dobra i zastanawiałem się czy to mogło być powodem szybkiego zużycia się żywicy. Dokupiłem więc zaworek zwrotny na przewód 6mm i zamontowałem za trójnikiem (za membraną) na wejściu do modułów wody pitnej. Dzięki tej operacji woda płynie tylko z osmozy a nie ze zbiornika i całkiem możliwe że też z mineralizatorów. Tak więc jak będziesz zamawiał system to dokup od razu taki zaworek bo dokupowanie tego później wiąże się z wyższymi kosztami przesyłki niż wartością zaworka.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie zrobiony system (dla żony:), żeby nie było że filtr tylko dla akwarium), też na trójniku za membraną odejście na DI jednak zauważyłem, że bardzo szybko zużyła mi się żywica (około 2 tygodni) przy wyniku za membraną 009 TDS. Przy takim systemie po odkręceniu wody przez DI najpierw płynie woda ze zbiornika czyli cofa się a nie płynie bezpośrednio z . Dokupiłem więc zaworek zwrotny na przewód 6mm i zamontowałem za trójnikiem (za membraną) na wejściu do modułów wody pitnej. Dzięki tej operacji woda płynie tylko z osmozy a nie ze zbiornika i całkiem możliwe że też z mineralizatorów.

dzięki , cenna uwaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mslawek i kazek.z.lasu. Jeśli macie oryginalne zestawy RO7, to po membranie jest zasobnik. Woda z zasobnika + świeża woda z membrany przechodzą przez filtr węglowy liniowy "szlifujący" i dopiero po tym filtrze (węglu) jest rozgałęźnik na wodę RO i zasilanie mineralizatora i czegoś tam jeszcze.

Jeśli się nic nie przerobi, to do żywicy DI dociera woda z "węgla szlifującego", a jak już wiecie, węgle lubią sobie uwalniać różne rzeczy, które mogą być pochłaniane przez żywicę i w ten sposób ją zużywać. Woda w zamkniętym, szczelnym zbiorniku nie ma prawa się "psuć".

Dlatego proponuję wypiąć drugi filtr węglowy z poboru wody do akwarium, a wpiąć go tylko w pobór wody do picia, przed mineralizator.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmierzyć TDSem wodę po membranie bezpośrednio po włączeniu - można się zdziwić. Dlatego najlepiej zrobić trójniczek przed DI i odpuszczać wodę zanim nie osiągnie minimum i dopiero wtedy skierować ją do kolumny DI. Tak jak mówi Arduan DI powinno być bezpośrednio za RO. @kazek.z.lasu - dużo masz tych azotanów? -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie tak zrobiłem, po mojej modyfikacji woda do żywicy idzie bezpośrednio z membrany. Zanim zacznę nalewać przez DI najpierw spuszczam wodę przez system pitny (tak gdzieś z 3 litry) i czekam aż membrana oczyści się zapełniając zbiornik, dopiero po tym nalewam wodę przez DI. Pierwszy punkt TDS mam zaraz po membranie przy trójniku, drugi po żywicy i faktycznie... mocno się zdziwiłem jak tds po membranie pokazał nawet 140, żeby zaraz (po około 1 min) zejść do 009-011. Czyli Arduan potwierdziłeś moją obawę, że filtry po ro ubiły mi żywicę. Co do wody stojącej około tydzień w zbiorniku (że rozwijają się bakterie itp) to nawet producenci systemów filtracyjnych o tym piszą, wiele czytałem, że powinno się najlepiej wylewać taką wodę.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazku.z.lasu, z tego co się orientuję to macie w łodzi jakąs firmę montującą takie filtry do wody.

Z tego co widzę w linku to, to samo zapytaj, może bardziej sie opłaca bo i serwis sam przyjedzie.

Wkłady wymienią.

Pozdro.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.