Skocz do zawartości
danisz

przesiadka z 30l na 110l z panelem bocznym

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

zakladam akwa 80x35x45 z dwukomorowym panelem bocznym mam do was sterte pytan:)

w panelu planuje:

w1 komorze : czy w panelu tuz za grzebieniem dac jakas gabke czy cos podobnego do filtrowania wiekszych zanieczyszczen?

odpieniacz resun sk300, chyba ze polecicie cos lepszego z wirnikiem w podobnej cenie

grzalke 50W(taka mam), jak sie okaze za slaba to wymienie.

purigen phosphguard, chemiclean, co z nich? czy wszystkie?

w 2 komorze pompa powrotna atman at 305 1200l

gdzies moze jeszcze upchne troche zywej skaly.

czy cyrkulacja 2 x 2600 bedzie ok? czy za mocna? czy pompy jvp-101 sa ok? maja te 3000l/h? http://allegro.pl/jv...3586419912.html ta kosztuje 35zl:) http://allegro.pl/fa...3593284357.html a ta 65zl? jest miedzy nimi roznica?

czy lepiej kupic cos takiego? http://allegro.pl/aq...3595303987.html

najwazniejsze pytanie jakie oswietlenie? glownie pod miekasy i lpsy no i moze jakiegos spsa w przyszlosci. zastanawialem sie nad ledami lub t5? nie ukrywam ze chcialbnym zminimalizowac wydatki ale nie chce kupic jakiegos bubla

piach przesypie z nano rafki 4,5kg i dodam jeszcze 9kg, otrzymam wartwe 3cm? :)

planuje start na martwej skale kolo 6kg, chce ja jakos fajnie posklejac, zalac, wlac bakterie i pozwolic dojrzewac a pozniej przezucic skale z nano 3kg i stopniowo dodac zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80x35x45 ok ale co jest szerokościa a co długością ?

Możesz dać gąbke/wate, nie ma problemu, zawsze coś wyłapie z wody.

Chemiclean to płyn, jego nie daje się na stałe...

Odpuściłbym sobie atmana. Zainwestowałbym w mocniejsza obiegówka np Aquabee 2000 albo New Jet 1700/2300 o ile zmieszczą się do komory. Jaką planujesz dać dlugość grzebienia ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiclean to płyn, jego nie daje się na stałe...

A właściwie proszek ;) Pewnie autorowi chodziło o Chemipure. To takie coś co sobie jest i właściwie tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80dlugosc, 35 szerokosc 45 wysokosc

dokladnie tak, mialem na mysli chemipure, wiec jakie dac absorbery?

grzebien juz mam(akwa jest uzywane), 11cm dlugosci, 3 wysokosci

do jakiej wysokosci grzebienia ma byc woda? do polowy?

pompy ktore napisales sa dosc drogie bo kolo 150zl. http://allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna-2000l-h-os-ceramiczna-atman-i3606329677.html ten atman na z ceramicznym wirnikiem 2000 ksoztuje 80zl, jest roznica w jakosci wykonania? u poprzedniego wlasciciela byl własnie atman 305 i 2x 2600, nie wystarczy np. atman czy inna obiegowa 2000 i falownik 2600 lub jvp 3000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cyrkulatory różnią się sposobem mocowania do szyby.

Co do pompy powrotnej atman at 305 1200l spokojnie da radę.

Z cyrkulacją to najlepiej popróbować w zależności od ustawienia skały i ilości.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie potrzebujesz szybkiego pradu wody,ale ja sklanialbym sie w New Jet'a...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym dał Purigen i Phosguard, ale dopiero po dojrzewaniu i wedle potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danisz masz juz 30l, zainwestuj troche wiecej kasy postaw wieksze ok 180 l z sumpe. Bo za pol roku znowu bedziesz chcial sie przesiadac bo panel okaze sie malo estetycznym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba nie czytali Twojego pierwszego i drugiego postu.

Masz 11 cm grzebienia i zamierzasz użyć mało wydajnego odpieniacza Resun, a proponują tobie pompy z kosmosu.

Przy 11 cm grzebienia wystarczy pompa o wydatku 1000 - 1200 l/h bo większej się nie da zamontować ze względu na grzebień.

Zamiast używać gąbki, włókniny powieszonej "gdzieś na gwoździach" pomyśl o takim czymś kliknij allegro Pompę wieszasz do góry nogami. W pojemniku masz włókninę. Wymiana to wyjęcie pojemnika i zawinięcie nowego paska włókniny, którą na metry możesz za grosze kupić też na allegro. Jak wydajność pompy za słaba to kupujesz pompę aquael circulator o wydajności 1000, 1500 lub 2000 i do niej ten pojemnik od aqua-szut jest do dostania osobno i pasuje do w/w pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danisz , jak chcesz zobaczyć akwa z panelem bocznym to zapraszam do mnie :-). Też jestem z Lublina więc daleko jechać nie będziesz :-). Widzę że nie chcesz przepłacać płacąc za firmę. I wcale nie jest to złe :-). Ja też mam obiegówkę atmana i cyrkulację jvp. Wiele osób mówiło abym kupił lepsze bo te będą głośne , zaraz padną itd itd .... Pompy pracują cicho i wydajnie co widać po parametrach i zadowoleniu obsady :-). Jeżeli zechcesz popatrzeć to zapraszam :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek2 mowisz ze nie mozna wiekszej pompy ze wzgledu na grzebien. czy chodzi o to ze za mocna pompa za szybko wypompuje wode, zanim splynie ona grzebieniem przez komory itp?

jurko dzieki za propozycje, wkrotce bede pisal

niestety nie bardzo mam mozliwosc postawienie akwa z sumpem dlatego padl wybor na panel. akwa kupilem uzywane od naszego forumowicza, on zrobil panel. zdecydowalem sie na takie rozwiazanie bo jest to moje 1 akwa z panelem a ja nie bardzo wiedzialem jak to tam wszystko dziala i nie chcialem robic sam od zera wiec wolalem miec cos co dziala napewno.

pompa powrotna bedzie raczej atman 305 - taka byla u poprzedniego wlasciciela i dawala rade, jesli chodzi o cyrkulacje to chyba postawie na jvp chyba 101, ta co ma 3000l/h i koralie nano 1600

resun sk300 bedzie za slaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek2 mowisz ze nie mozna wiekszej pompy ze wzgledu na grzebien. czy chodzi o to ze za mocna pompa za szybko wypompuje wode, zanim splynie ona grzebieniem przez komory itp?

Dokładnie o tym piszę.

W podobnym akwarium mam podobny do Ciebie panel (czytaj 11cm grzebień) i na początku był atman 305. Zmieniłem go na aqua-szut.

Nie dlatego że zbyt wydajny (chyba w sam raz) tylko dlatego, że mój egzemplarz buczał, a i włóknina powieszona między przegrodami doprowadzała mnie do pasji. Dlatego zmieniłem pompę na powyższą z tym kubkiem.

Resun jest slaby ale do 100 litrów i małej obsady i kilku miękkich wystarczy. Też od niego startowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.