Skocz do zawartości
Sebastiann2

Mętna woda, zapychające się pompy i białe gluty

Rekomendowane odpowiedzi

Po wyczyszczeniu pieni mega. Ale po tygodniu już widać różnicę czyli siada. Wydaję mi się że bakterie zasyfiają tę pompę i sam odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmniejszaj dozowanie i koniecznie co tydzień czyść odpieniacz bo bez niego będzie ciężko


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak "wywale" nadmiar bakterii to odpieniacz co tydzień nie będzie siadał ??

Pytam bo nie ukrywam że już mnie wkurza co parę dni czyścić pompy.

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia co daje do wody tyle azotanów.

miałem podobnie jak się z wódka bawiłem, tak zakwit bakteryjny wytrzepał mi wodę że korale zaczęły bieleć. A u Ciebie mimo ogromnych ilości bakterii ciągle wykrywalne NO3 i PO4.

zanim odłączysz pożywkę dla bakterii posprzątaj sump i akwarium gdzieś coś gnije, przy walce z cyjano nie dałeś chmiclina?? on czasem zabija wieloszczety i wężowidła które zjadają nadmiar podawanego pokarmu.

szukaj przyczyny wysokich NO3 i PO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodaj zdjęcie zbiorbiKa?

Ja leje 1ml vsh na 100litrów o jest ok, jak trochę zwiększe to odrazu zakwit, myślę ze za pewno za dużo specyfiku lejesz!

Jak pisałem wcześniej, każda zmiana zachodzi powoli, to że ci po odstawieniu skoczy no3 i po4 tp nie przejmuj się tym, za chwilę zacznie spadać jak będziesz wszystko robił stopniowo, tu zgadzam się z Cyg iem, że lepiej będzie jak stopniowo będziesz to robił a nie na raz odetniesz wszystko

wysłane z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, ten specyfik który lejesz do akwa to niczego jak firmowy VSV który karmi bakterie które mnożą się ile się da, a odpieniacz niestety nie nadąża za nimi. Po prostu jest za słaby na te akwa i na taką ilość bakterii.

Ten nalot jak już inny pisali to jest filtr bakteryjny który się tworzy z nadmiary bakterii.

Robi na samym początku dobrze ci poradził - przestać lać cokolwiek, włączyć UVke żeby wybić trochę bakterii lub czekać.

Odpieniacz na Mokro i czekać na wyniki.

Co do spagetii i cyjano - czesto tak bywa że robi się tam cyjano, ale gdyby tam się nie zrobiło miał byś je w głównym baniaku.

Włożyłeś kulki, ale zanim kulki zaskoczą minie duuuużo czasu i zazwyczaj bywa tak że zanim zaskoczą to parametry sie pogarszają niestety, ale później to już idą w dół.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie będzie się zapychal bo nie będZie miał czym

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te wszystkie problemy które mam ostatnio czyli głównie zapychające się pompy (spadek wydajności i obniżająca się wysokość wody w kominie) to robią wszystko te bakterie ? Mam tyle bakterii że siadają pompy od tego białego choler...... ?

Czyli tak:

Odpieniacz idzie w tech chwili na mokro syfku jest ok. 1.5 - 2 cm na dobę, kolor herbaty

PO4NO3 teraz leję 6 ml, na dobę i pytanie na ile zmniejszyć żebym znowu źle nie zrobił..... Myślałem osobiście 1 ml dziennie.... i przez ile tydzień ???

Zdjęcie postaram wrzucić wieczorem teraz i tak ciemno w baniaku.

PS. Wczoraj czyściłem pompę i prawie przelewało się rewizją, teraz :wallbash: :wallbash: :wallbash: widać rewizje 4,5 cm. Lepiej idę coś podziałać w piwnicy z dala od akwa.....

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wszytko wina Bakterii, a dokładnie ich nadmiaru

Tydzień to o wiele za mało - tu potrzeba czasu


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jak ustawić dawki... mam od razu zmniejszyć na 1 ml. na dobę ile przez tydzień i potem wyłączyć całkowicie ?

Czyli mam dwa wyjścia tak?

A) zmniejszyć dawkowanie PO4NO3 tak by odpieniacz nadążył to wywalać

B ) przestać lać PO4NO3 i wrócić zpowrotem do spagetti

C) lać tyle samo PO4NO3 ale zmienić odpieniacz na bardziej wydajny

Jak lałem 3 ml. na dobę to NO3 nie spadało ale jak lałem 9 ml. na dobę to spadało.

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak - będzie wydajniejszy odpieniacz to i No3 będzie spadało.

Na początek i tak musisz zmniejszyć dawkowanie środka bo musisz się pozbyć nadmiaru bakterii i przede wszystkim czas.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak,jak Robi Ci radzi,,to chyba najlepsza metoda....


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi dobrze radzi.

Mysle, ze ten wzrost NO3 i PO4 spowodowany jest tym, ze po kilku dniach odpieniacz nie dziala jak nalezy i kolo sie zamyka. Podkarmiasz i dodajesz bakterie, te zuzywaja NO3 i PO4, rozmnazaja sie, zapychaja pompy, zapchana pompa traci na wydajnosci i nic nie jest wyprowadzane na zewnatrz, NO3 i PO4 znowu rosna...

Schuran 120 radzi sobie z 300 litrami bez problemu. To super odpieniacz.

Przestalbym lac cokolwiek i czekal, myjac odpieniacz co 3-4 dni. Po miesiacu bedzie juz lepiej.

2 kostki mrozonki dziennie to zadna krytyczna ilosc a rybki w koncu musza jesc.

Ps: znajac siebie, ustawilbym odpieniacz tak, zeby codziennie kubek byl napelniony. Przestalbym lac cokolwiek, nawet zaprzestalbym podmianek wody, zeby ja wyjalowic. Rowniez nie zakladalbym refugium i wyjabym kulki i inne wynalazki. Przetestowalbym wode i ustalil dobre poziomy Ca, Mg i kH.

Potem juz bym tylko myl odpieniacz i czekal na wyniki.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia co daje do wody tyle azotanów.

miałem podobnie jak się z wódka bawiłem, tak zakwit bakteryjny wytrzepał mi wodę że korale zaczęły bieleć. A u Ciebie mimo ogromnych ilości bakterii ciągle wykrywalne NO3 i PO4.

zanim odłączysz pożywkę dla bakterii posprzątaj sump i akwarium gdzieś coś gnije, przy walce z cyjano nie dałeś chmiclina?? on czasem zabija wieloszczety i wężowidła które zjadają nadmiar podawanego pokarmu.

szukaj przyczyny wysokich NO3 i PO4

Przyznam się bez bicia........

Nie chemiclina nie dawałem ale tego lata miałem ospe w baniaku i stosowałem

Prodibio Spots & Velvets Salt PL

NIe pomogło w ogóle przenosiłem ryby do innego zbiornika i próbowałem przez obniżenie zasolenia. Trochę rybek odeszło na wieczną rafę. Potem przeniosłem resztę ryb do głównego i żółtek oid tego czasu jakby oślepł prawie nic nie jadł tak jakby żarcia nie widział. Wegetował tak ok. 2 miesięcy i niestety odszedł jakieś 2 miesiące temu i niestety nie mogłem go znaleźć, prawdopodobnie został za skałami. A nie chciałem rozbierać całej skały....

Może to pozostałości po żółtku te PO3 i PO4 ? Ale po dwóch miesiącach ?

Stani

Po wyczyszczeniu odpieniacza to można go ustawić aby pienił cały kubek na jeden dzień, lecz po 4 - 6 dniach pieni max. 1.5 cm na dzień oczywiście na mokro ustawienie.

Więc wyłączam pompę z pożywką całkowicie jak radzisz i nie robię podmian. Nie mam w sumie nic ani węgla ani żadnych absorberów ani kulek jedynie sam odpieniacz. Tylko co będzie obniżało NO3 i PO4. Nie podskoczą tak parametry że wszystko poleci ?? Oczywiście systematycznie będę kontrolował.

Testy wody na dzień 06.10.2013:

KH - 8,3

Ca - 435

Mg - 1280

NO3 - 10

PO4 - 0,08

Na dzień 10.10.2013:

KH - 9,0 możliwy błąd pomiaru ale na razie wyłączyłem pompę z dozowaniem. Poczekam aż spadnie.

No3 - 8

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt. "Na dzień 10.10.2013:

KH - 9,0 możliwy błąd pomiaru ale na razie wyłączyłem pompę z dozowaniem. Poczekam aż spadnie.

No3 - 8 "

Widzę że rady nasze i tak omijasz , po co fundować jeszcze dodatkowy stres obniżając KH ??? Wystarczy stresu wybijając bakterie bo system na pewno zareaguje w jakiś sposób a Ty dokładasz jeszcze spadek KH. I odstaw wszystkie dodatki (oprócz balinga)

a zwłaszcza ten nieszczęsny PO4NO3.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Więc wyłączam pompę z pożywką całkowicie jak radzisz i nie robię podmian. Nie mam w sumie nic ani węgla ani żadnych absorberów ani kulek jedynie sam odpieniacz. Tylko co będzie obniżało NO3 i PO4. Nie podskoczą tak parametry że wszystko poleci ?? ...

Cóż... przede wszystkim musisz jeszcze dużo poczytać - proponuję dział dla początkujących.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio

O czytaniu forum to Ty mi nie pisz bo ciągle tu siedzę i się edukuję. Zresztą człowiek całe życie się uczy. A skoro miałeś coś na myśli to poradź koledze, każdy ma swoją koncepcję.

A z takim tekstem to dzięki...... Gdybym nie miał problemu to nie piszę, A w dwóch sklepach stosowałem się do porad i jest ciągle tak samo dlatego pytam Was.

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień od wyłączenia pożywki - bez podmian, odpieniacz wymyty i wywala dziennie 2 cm syfku. Pompy obiegowej nie myłem i samoczynnie poziom w kominie wrócił do poprawnego czyli minimalnie przelewa rewizją.

Korale napompowane o 30 % bardziej :thumbup: Dzięki Wam nareszcie idę chyba w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia.

Jeszcze jedna rada ode mnie (choć pewnie znów nie skorzystasz) - jeśli już czytasz to czytaj ze zrozumieniem...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień od wyłączenia pożywki - bez podmian, odpieniacz wymyty i wywala dziennie 2 cm syfku. Pompy obiegowej nie myłem i samoczynnie poziom w kominie wrócił do poprawnego czyli minimalnie przelewa rewizją.

Korale napompowane o 30 % bardziej :thumbup: Dzięki Wam nareszcie idę chyba w dobrym kierunku.

Cieszę się, że idzie w dobrą stronę. Powodzenia


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wrzucę wyniki pomiarów a teraz zrobiłem na szybko NO3 i niestety pnie się w górę ale to było do przewidzenia. W końców pożywka odstawiona.... ciekawe na ilu się zatrzyma. Na razie z 8 podskoczyło do 15-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej ten odpieniacz cały czas na mokro...

Nie pasuje mi ta wartość przy tym odpieniaczu i takiej pojemności..

Możesz wypisać całą swoją obsadę i co tam lejesz do karmienia etc.??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot z odpieniacza mam zamknięty na max. na tej zasuwce oryginalnej i pieni od wczoraj do teraz 1 cm syfku. Kupiłem sobie nawet przyrząd z Aquamedic do pomiaru zasysanego powietrza i tak: Ta kulka która wskazuje poziom skacze mi pomiędzy 100 a 250 i na ułamek sekundy zatrzymuje się na 150 - 160. Nie wiem czy to normalne ? Producent pisze o 200 l/h.

Jaką wartość masz na myśli ?

Obsada korali mieszana sporo poleciało i przyrosty minimalne.

Ryby : Hepatus ok. 12 cm. Ocelaris, wargacz, Pterapogon, Salarias, 2 x babki w sumie 10 ryb.

Karmię 1-2 kostki mrożonek zawsze płukane. Korale: Sponge Power z koralen Zucht, plankton i proszek na zooa. Ale korale karmie bardzo mało max 1 na tydzień lub jeszcze rzadziej i nie wszystkim naraz.

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dzień bez pożywki. Parametry bez tragedii. Pompy jak gdyby działają stabilniej. Rozmyślam ciągle nad zmianą odpieniacza na wydajniejszy. Puki co kontroluję ilość zasysanego powietrza.

Parametry wody na dziś:

KH - 8.8

Ca - 450

Mg - 1260

No3 - 15

Po4 - 0.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.